Laimė, kad yra kuo prisidengti

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-03-10

Kokia „“, kad prieš porą metų Seimas pakoregavo Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą. Pakoregavo taip, kad dabar juo lyg kokiu figos lapu dangstytis gali visi, kas tik nori. Nes taip patogu: kiekvienu atveju, kai nenori ar nežinai, ką kalbėti su žurnalistais, o gal turi ką slėpti, gali ištarti tą stebuklingą frazę: „Mane riboja ASMENS DUOMENŲ TEISINĖS APSAUGOS ĮSTATYMAS.“ Ir neretai tai suveikia – žurnalistai atšoka.
Beje, apie žurnalistus. Į jų norą gauti atsakymus dažnai reaguojama keistai – tarsi informacijos reikėtų asmeniškai Linai Liūnienei, Jolantai Vasiliauskienei ar dar kažkuriam iš mūsų. Ne, gerbiamieji, ne iš „cekaunumo“ jums klausimus užduodame, o todėl, kad esame subjekto, kuriam suteiktas visuomenės informavimo priemonės statusas, atstovai.
Bet grįžkime prie penkių galingų žodžių frazės, leidžiančios manipuliuoti informacija – suteikti ją ar nesuteikti. Pastaruoju metu variantas „nesuteikti“ tampa vis dažnesnis.
Vienas iš tokių atvejų – Plungės garbės piliečio vardo skyrimas. Priminsime, kad Savivaldybė kreipėsi į visuomenę prašydama iki vasario 28 dienos siūlyti kandidatus į šį reikšmingą titulą. Manydami, kad visuomenė turi teisę žinoti, kas ir ką pasiūlė, kreipėmės informacijos. O tada ir prasidėjo… Tiesa, kreipėmės ne be pagrindo: Savivaldybės taryba yra patvirtinusi Plungės garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus, kurie byloja: „Apie pateiktą siūlymą žiniasklaidos priemonėse ir Savivaldybės interneto svetainėje informuojama visuomenė.“ Taigi teisė į informacija kaip ir garantuota, bet…
Visus gautus pasiūlymus pirmiausia nagrinėja Siūlymams dėl Plungės garbės piliečio vardo suteikimo nagrinėti komisija. Jos ir teiravomės: kiek pasiūlymų gauta, ar visi kandidatai tinkami, kas jie tokie ir, žinoma, kokie nuopelnai Plungei. Komisija atsakė: Savivaldybės administracija rengs apie tai informaciją, tad ten ir kreipkitės. Kreipėmės. Iš ten – atsakymas, kurį vėlgi vainikuoja ta stebuklingoji frazė, susijusi su Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.
Čia ir pakimba tas didysis klaustukas – kodėl visuomenei neleidžiama sužinoti, kas tokie siūlomi į garbingiausiųjų titulą, kodėl plungiškiams nesuteikiama galimybė apie tai padiskutuoti, išsakyti savo nuomonę? Galiausiai juk gali būti, kad visuomenė turi informacijos, kuri nusipelniusiąją asmenybę atspindės kitu kampu. Bet ne… Viskas dėliojama ir aptapšnojama slaptai, o visuomenei bus pateikta tik įvykusio fakto pavidalu.
Informacijos apie galimus garbės piliečius tik tiek, kad jų – trys. Trys planetos Žemės gyventojai, kurie, kaip galima spėti, yra nusipelnę Plungei. Ar jų (arba jo ar jos) pavardę galėsime paskelbti, kai bus tituluotas? Nežinome, nes galbūt tai vėlgi ribos ĮSTATYMAS.
Tokia tat ta mūsų žodžio ir nuomonės laisvė…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (3)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas