Lietuva – už Šimonytę ir Nausėdą, Plungė – už Nausėdą ir Skvernelį

Parašė: JolantaVASILIAUSKIENĖ 2019-05-16

Gegužės 12 dieną Lietuvos piliečiai rinkosi prie balsadėžių ir sprendė, kas jų šalį valdys ateinančius penkerius metus. Tiesa, nė vienam kandidatui užimti Prezidento posto iš pirmo karto nepavyko, tad po poros savaičių laukia antrasis rinkimų turas. Kartu vyko ir du referendumai: dėl pilietybės išsaugojimo ir dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo.
Prezidento rinkimai
Remiantis pirmadienio ryte Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pateiktais duomenimis, Prezidento rinkimuose dalyvavo 56,85 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų. Plungės rajone – 51,95 proc. rinkėjų arba 15 542 iš 29 917 rinkėjų. Galima sakyti, kad mūsų rajono žmonės buvo tvirtai apsisprendę, ką norėtų matyti valstybės vadovo poste, nes negaliojančių biuletenių suskaičiuota vos 110 (0,71 proc.).
Aktyviausi šalies vadovo rinkimuose buvo A. Jucio rinkimų apylinkės rinkėjai. Čia prie balsadėžių susirinko net 58,8 proc. rinkėjų. Pasyviausi – šateikiškiai. Čia savo balsą atidavė 41,39 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų.
Jau žinoma, kad antrajame ture susikaus Ingrida Šimonytė (31,13 proc.) ir Gitanas Nausėda (30,95 proc.). Toliau rikiuojasi Saulius Skvernelis (19,72 proc.), Vytenis Povilas Andriukaitis (4,79 proc.), Arvydas Juozaitis (4,69 proc.), Valdemaras Tomaševskis (4 proc.), Mindaugas Puidokas (2,58 proc.), Naglis Puteikis (0,79 proc.) ir Valentinas Mazuronis (0,65 proc.).
Taigi žvilgtelėkime, kurį iš pretendentų į Prezidentus labiausiai palaikė mūsų rajono gyventojai.
Akivaizdu, kad plungiškiai pirmenybę suteikė dviem vyrams. Už G. Nausėdą pasisakė 32,87 proc. rinkėjų, už S. Skvernelį – 25,93 proc., I. Šimonytę – 24,34 proc., A. Juozaitį – 6,05 proc., M. Puidoką – 4,54 proc., V. P. Andriukaitį – 4,04 proc., N. Puteikį – 1,17 proc. Mažiausiai simpatijų sulaukė V. Mazuronis (0,64 proc.) ir V. Tomaševskis (0,41 proc.) (proc. nuo galiojančių biuletenių – aut. past.).
Pažiūrėkime, kokiose apylinkėse populiarumo sulaukė G. Nausėda, S. Skvernelis ir I. Šimonytė. Reikia pastebėti, kad daugelyje rajono rinkimų apylinkių minėtieji kandidatai rinko kone po vienodą balsų skaičių, kai kur skyrėsi vos 5 ar 10. Taigi G. Nausėda didžiausio palaikymo – 38,63 proc. – sulaukė Dariaus ir Girėno rinkimų apylinkėje, mažiausiai – 26,53 proc. – Žemaičių Kalvarijoje. Beje, šis kandidatas beveik visose rajono rinkimų apylinkėse, išskyrus Karklėnų, Šateikių, Žlibinų ir jau minėtos Žemaičių Kalvarijos, surinko daugiau nei 30 proc. balsų. (Plungės rajono rinkimų apygardoje yra 28 rinkimų apylinkės – aut. past.)
S. Skvernelį Prezidento poste labiausiai norėjo išvysti karklėniškiai. Čia už jį pasisakė net 40,4 proc. rinkėjų. Mažiausiai už Ministrą Pirmininką balsų atidavė plateliškiai – tik 19,2 proc. Daugiau nei 30 proc. balsų S. Skvernelis surinko Aleksandravo, Gegrėnų, Gintališkės, Grumblių, Kontaučių, Stanelių, Šateikių rinkimų apylinkėse. Kitur premjeras sulaukė daugiau nei 20 proc. palaikymo.
I. Šimonytę labiausiai palaikė Platelių rinkimų apylinkės rinkėjai, už ją atidavę 30,72 proc. balsų. Vienintelė kandidatė moteris mažiausiai – 18,27 proc. – palaikymo sulaukė iš šateikiškių. Mažiau nei 20 proc. balsų ji surinko ir Grumblių, Karklėnų, Kulių, Narvaišių, Stanelių, Prūsalių rinkimų apylinkėse.
Referendumai
Kaip ir minėta, kartu su pirmuoju Prezidento rinkimų turu vyko du referendumai: dėl pilietybės išsaugojimo (dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo) ir Seimo narių skaičiaus sumažinimo (dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo).
Kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, jame turi dalyvauti daugiau nei pusė rinkimų teisę turinčių piliečių.
Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko. Remiantis VRK pateiktais duomenimis, jame dalyvavo 52,58 proc. rinkėjų. Tiesa, kad Konstitucijos pakeitimai galėtų įvykti, pasakyti „taip“ taip pat turėjo daugiau nei 50 proc. visų rinkimų teisę turinčių piliečių. Deja, rinkėjų, pasisakančių už dvigubą pilietybę, pritrūko. Pagal VRK pateiktus duomenis, kad dviguba pilietybė būtų įteisinta, pasisakė tik 73,38 proc. rinkėjų (proc. nuo galiojančių biuletenių – aut. past.). Nors pritariančiųjų skaičius didelis, tačiau tam, kad daugybinė pilietybė būtų įteisinta, pagal esamą rinkėjų aktyvumą kone visi jie turėjo pasisakyti „už“.
Plungės rajono gyventojų aktyvumas šiame referendume – 48,32 proc. Kaip ir Prezidento rinkimuose, taip ir referendume dėl dvigubos pilietybės aktyviausi buvo A. Jucio rinkimų apylinkės rinkėjai (55,51 proc.). Mažiausiai referendumu domėjosi karklėniškiai (36,84 proc.). Pusė ar daugiau rinkimų teisę turinčių asmenų į referendumą mūsų rajone, be A. Jucio rinkimų apylinkės, dar susirinko Laisvės, V. Mačernio, Senamiesčio, Milašaičių, Stalgėnų ir Žlibinų rinkimų apylinkėse. Kitur aktyvumas buvo mažesnis. Kaip ir visoje Lietuvoje, dalyvavusieji referendume rajono gyventojai pasisakė už dvigubą pilietybę – 73,55 proc. rinkėjų (nuo galiojančių biuletenių). Labiausiai pilietybės išsaugojimą palaikė Aleksandravo (82,31 proc.) ir Grumblių (81,87 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai. Daugiausia pasisakiusių prieš dvigubą pilietybę – Gintališkės rinkimų apylinkėje (34,81 proc.).
Referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo neįvyko: jame dalyvavo tik 47,24 proc. visų rinkimų teisę turinčių piliečių. Dalyvavusieji pasisakė už pakeitimus, bet… jie neįvyks. Mūsų rajono gyventojai referendume buvo dar neaktyvesni nei dėl dvigubos pilietybės – dalyvavo tik 45,75 proc. rinkėjų. Aktyviausiai šiame referendume pasisakė Senamiesčio (54,1 proc.) ir A. Jucio (51,59 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai. Seimo narių skaičius mažiausiai domino Šateikių (36,76 proc.) ir Alsėdžių (36,85 proc.) rinkėjus.
Labiausiai sumažėjusio Seimo pageidauja grumbliškiai (87,71 proc.). 80 ir daugiau procentų už Seimo narių sumažinimą dar pasisakė Kantaučių (87,6 proc.), Gegrėnų (87,02 proc.), Stalgėnų (85,96 proc.), Aleksandravo (86,27 proc.), Nausodžio (82,87 proc.), Alsėdžių (82,71 proc.), Kulių (82,54 proc.), Truikių (82,48 proc.), Prūsalių (82,07 proc.), Stanelių (81,32 proc.), A. Vaišvilos (80,71 proc.), Milašaičių (80,41 proc.) ir Narvaišių (80 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai (proc. nuo galiojančių biuletenių – aut. past.).
Po dviejų savaičių laukia antrasis Prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. www parašė:

  Kokie tie zmones kvaili per visa pilva, jie vis renka ir renka ,o vistiek isrenka ameriknu subinlaizi.Juk jie visi yra vienodi, visi jie yra uz gejus paradus Lietuvoje ir ju privilegijas, visi jie yra uz susmirdusiu babaju vezima i Lietuva.Tie isgamos kuriouos jus renkat jie juk nei vienas neatstovauja Lietuvos zmoniu daugumos.

 2. Veizuols parašė:

  Nausėda yra nepriklausomas ir debatuose aiškiai išdėstė ką darys. O Šimonytę bandoma prakišti TS ir yra marionetė ji, be to nieko konkretaus nepasako. Neturi vizijos.

 3. besmegeniai parašė:

  vatą išsikrapštykit ruskių subinlaižiai

 4. Audrius parašė:

  Tokiu vatniku kaip plunge nerasi niekur. Ka jie galvoja??ka jie masto??.ziauru tame kaime

 5. Kuku parašė:

  O kokie ,,LIETUVOS PATRIOTAI,,. Jiems visi vatos, kas kitos nuomones. Jei nepatinka BESMEGENIUI ir AUDRIUI Plunge, Lietuvele didele, nieks nelaiko tokiu ,,KULTURINGU PATRIOTU,,;)))

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas