Liturginis gruodžio mėnesio kalendorius

Parašė:  2019-11-27

Gruodis – paskutinis kalendorinių ir pirmasis liturginių metų mėnuo. Iki pat Kalėdų tęsiasi adventas – susikaupimo, atgailos, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis. Adventas turi dvejopą pobūdį: pasirengimą Kalėdų iškilmėms, kai pagarbiai minimas Dievo Sūnaus pirmasis atėjimas pas žmones, ir kartu prisiminimą, jog reikia laukti Kristaus antrojo atėjimo pasaulio pabaigoje. Dėl šių dviejų priežasčių adventas yra maldingo ir džiaugsmingo laukimo metas.
Gruodžio 6-ąją prisimenamas šv. Mikalojus Mirietis, vienas populiariausių šventųjų. Nors ir trūksta jo gyvenimą aprašančių žinių, yra žinoma, kad apie 300 metus jis buvo išrinktas Miros vyskupu. Nuo IV a. jo kultas išplito Rytuose, Vakarų Bažnyčioje – nuo IX a. Manoma, kad IX a. jo palaikai pervežti į Barį (Italija). Tai vaikų, keliautojų ir jūreivių globėjas. Vakarų pasaulyje – Kalėdų Senelio prototipas. Antrasis Vilniaus arkivyskupijos globėjas.
Gruodžio 8-ąją (šiemet 9-ąją, nes gruodžio 8-oji – sekmadienis) Bažnyčia mini Švč. Mergelės Marijos Nekaltąjį Prasidėjimą. Nekaltasis Prasidėjimas apsaugo Mariją nuo blogio. Tai malonės pilnatvė: Dievas ją „apdovanojo malonės pilnybe“ ir „apsiautė teisumo apsiaustu“.
Gruodžio 12-ąją minima Gvadalupės Švč. Mergelė Marija. Dievo Motinos pasirodymas ant Tepejako kalvos paliko neišdildomą pėdsaką Meksikos likime.
Gruodžio 13-ąją – Šv. Liucija. Tai viena iš garsiausių mergelių kankinių Vakaruose. Šv. Liucijos šventė ypač išplito Švedijoje, ji populiari ir visoje Skandinavijoje, kur rengiamos iškilmingos procesijos. Procesijai vadovauti išrenkama mergelė Liucija, jos galvą papuošia karūna – vainikas iš degančių žvakių. Ir pats Liucijos vardas atspindi šios šventės prasmę: jis kilęs iš lotyniško žodžio „lux“ („šviesa“).
Gruodžio 1 d. – I advento sekmadienis
Mt 24, 37–44: „Budėkite, kad būtumėte pasirengę.“
Gruodžio 8 d. – II advento sekmadienis
Mt 3, 1–12: „Atsiverskite, nes prisiartino dangaus karalystė.“
Gruodžio 15 d. – III advento sekmadienis
Mt 11, 2–11: „Ar tu esi tas, kuris turi ateiti, ar mums laukti kito?“
Gruodžio 22 d. – IV advento sekmadienis
Mt 1, 18-24: „Jėzus gims iš Marijos, susižadėjusios su Dovydo sūnumi Juozapu.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas