Liturginis rugsėjo kalendorius

Parašė:  2020-08-29

Rugsėjo 8 dieną – Švč. Mergelės Marijos gimimo iškilmė, Lietuvoje dar turinti Šilinės vardą. Tai gana išskirtinė krikščioniška šventė, nes krikščionys labiau pabrėžia mirties dienos paminėjimą, o ne gimtadienius. Švč. Mergelės Marijos gimimo dienos proga jau nuo pat rugsėjo pradžios Lietuvoje buvo rengiami atlaidai. Daugelyje krikščioniškųjų šalių to nėra. Ypač išsiskiria Šiluvoje vykstantys atlaidai, pradėti švęsti XV amžiuje Marijos garbei čia pastačius bažnyčią. Maldininkų traukos centru Šiluva tapo pasklidus garsui apie Švč. Mergelės Marijos apsireiškimą. Atlaidai visada sutraukdavo daug žmonių, išskyrus tuos atvejus, kai valdžia uždrausdavo religines apeigas. Pavyzdžiui, carinės Rusijos valdininkai 1866 m. uždraudė bažnytines procesijas ir šis draudimas truko iki 1905 m. Sovietų režimas taip pat varžė Bažnyčios ir tikinčiųjų veiklą, tačiau atlaidai buvo išlikę viena iš nedaugelio liaudies religingumo išraiškos formų.
Rugsėjo 7–15 dienomis ir šiemet Šiluva laukia maldininkų atlaiduose. Atskiromis dienomis juose bus meldžiamasi už katalikiškąsias bendruomenes, kunigus ir vienuolius, ligonius, slaugytojus ir medicinos darbuotojus, jaunimą ir šeimas, policijos, valstybės sienos apsaugos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų darbuotojus, mūsų šalies kariuomenę, gyvenančius ne Lietuvoje tautiečius. Padėkos dieną piligrimai dėkos Dievui už savanorius, rėmėjus ir geradarius, už kankinių ir šventųjų gyvenimo pavyzdį, už malonę priklausyti Kristaus Bažnyčiai, o Švč. Mergelei Marijai – už jos motinišką globą, užtarimą ir malones, gautas per Šiluvos Dievo Motinos užtarimą.
Rugpjūčio 30 d. – XXII eilinis sekmadienis
Mt 16, 2–27: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs.“
Rugsėjo 6 d. – XXIII eilinis sekmadienis
Mt 18, 15–20: „Jeigu jis paklausys, tu laimėjai savo brolį.“
Rugsėjo 13 d. – XXIV eilinis sekmadienis
Mt 18, 21–35: „Aš nesakau tau atleisti iki septynių, bet iki septyniasdešimt septynių kartų.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas