M. K. Čiurlionio atminimų ženklų ieškota ir Rietave

Parašė:  2019-06-10

Lietuvos kultūros kelias „Čiurlionio kelias“ kviečia atsigręžti į vietas, kuriose gyveno ir kūrė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Tame kelyje – Varėna, Druskininkai, Vilnius, Kaunas, Plungė, Palanga ir, žinoma, Rietavas, kurio takais garsusis menininkas vaikščiojo savo ankstyvojoje jaunystėje.
Nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio oficialaus atidarymo programos renginiai prasidėjo paskutiniąją gegužės savaitę, o į Rietavą atkeliavo mėnesiui baigiantis. Svečius, tarp kurių buvo ir garsiojo kompozitoriaus provaikaitis, M. K. Čiurlionio namų direktorius, kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ sudarytojas profesorius Rokas Zubovas su žmona Sonata, pasitiko Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, administracijos darbuotojai, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
Sveikindamas juos atvykus į Rietavą, meras A. Černeckis kalbėjo: „Rietaviškiams malonu žinoti, kad garsusis menininkas kažkada vaikščiojo mūsų parko takais. Žinant šį faktą dar maloniau klausytis kompozitoriaus muzikos – mums skambėjimas įgauna naują atspalvį“.
R. Zubovas kalbėjo apie K. M.Čiurlionio kultūros svarbą, jo įtaką jaunimo vertybių formavimui: „Čiurlionio kelias – tai kelias, vedantis į savo šaknų pažinimą. Žmogus daug sunkiau pabėga iš žemės, į kurią giliai suleistos jo šaknys“. Savo mintimis apie nacionalinio kelio idėją dalijosi ir kiti svečiai. Projekto vadovė, Lietuvos muziejų asociacijos atsakingoji sekretorė Lolita Valužienė pasakojo, kad iniciatyva driekiasi 487 kilometrus. Kelyje – miestai, kuriuose aptinkami M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos ženklai, nacionalinės, valstybinės bei savivaldybių kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, siūlančios lankyti Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą aktualizuojančius objektus, dalyvauti specialiuosiuose meno ir edukacijos bei kultūros turizmo projektuose.
Svečiai pakviesti pasižvalgyti po Rietavą. Užsuko į Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, kur V. Rutkauskas jiems įdomiai papasakojo apie kunigaikščių Oginskių indėlį į Rietavo istoriją, vėliau vaikščiojo dvarvietėje: pasidžiaugė Lelijų tvenkiniu ir Meilės kalneliu parke, aplankė Oginskių koplyčią-mauzoliejų, žvalgėsi M. K. Čiurlionio ženklų Muzikantų saloje, apžiūrėjo iki šių dienų išlikusius dvaro pastatus ir kitus istorinius objektus.
Vėliau rietaviškiai buvo pakviesti į kultūros centrą, kur nuostabų vakarą jiems dovanojo Valstybinis Vilniaus kvartetas, Rokas Zubovas ir Sonata Zubovienė (fortepijonas), Rita Urniežienė (sopranas), Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai ir pedagogai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas