M. K. Oginskio polonezų kelionė startavo Rietave

Parašė:  2011-10-11

Spalio 3-iąją, pirmadienį, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje pradėta šviečiamoji-koncertinė programa „Mykolo Kleopo Oginskio polonezų kelias 2011“. Jos renginiai „drieksis“ per visą Lietuvą, lankysis Baltarusijoje ir finišuos Lenkijoje. Žodžiu, keliaus po šalis ir vietoves, susijusias su kunigaikščiais Oginskiais.
Oficialus šviečiamosios-koncertinės programos atidarymas vyko pirmadienį, tačiau į įžanginį renginį rietaviškiai pakviesti dar sekmadienio vakare – Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje aukotos šv. mišios Oginskių giminei pagerbti. Be to, skaitytos M. K. Oginskio priesakų keturiolikmečiui sūnui Irenėjui ištraukos, fleita grotas polonezas, aplankyta Oginskių koplyčia-mauzoliejus.
Šiųmetinė šviečiamoji-koncertinė programa „Mykolo Kleopo Oginskio polonezų kelias 2011“ skirta M. K. Oginskio 246-osios gimimo metinėms paminėti.
Renginių pradžią paskelbęs Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas pirmiausia paprašė atnešti ir prie muziejaus iškelti keturias Europos paveldo dienų vėliavas. Susirinkusiuosius pasveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, M. K. Čiurlionio memorialinių namų direktorius Stanislovas Urbonas, M. K. Oginskio atminimo puoselėtojas Zalesėje (Baltarusija) Sergejus Verameičikas.
Tą pačią dieną muziejuje pristatyta fotodokumentinė paroda „Oginskių paveldo tiltai“ ir teminiai leidiniai bei surengta konferencija „Kunigaikščių Oginskių kultūrinės, politinės veiklos pėdsakai: praeities atspindžiai, ateities perspektyvos“. Jos metu taip pat kalbėta apie kunigaikščius Oginskius, kaip didžiuosius Lietuvos kultūros mecenatus.
Vakare šviečiamoji-koncertinė programa pristatyta Žemaitijos kolegijoje. Dalyvavo aktorė Virginija Kochanskytė, solistė Giedrė Zeicaitė, pianistė Vaiva Purlytė, fleita grojo svečias iš Baltarusijos S. Verameičikas.
Rietave startavusių renginių misija, kaip sakė muziejaus direktorius V. Rutkauskas, – garsinti Oginskių giminės palikimą. O jis – didžiulis, svarbus ir neįkainojamas. Na, o įgyvendinant programą „Mykolo Kleopo Oginskio polonezų kelias 2011“, tas palikimas bus garsinamas sujungiant visas vietoves, kuriose gyveno ar savo veiklą vykdė kunigaikščiai Oginskiai.
Antradienį šviečiamosios-koncertinės programos renginiai vyko Darsūniškyje (Kaišiadorių r.), trečiadienį ir ketvirtadienį – Vilniuje, penktadienį ir šeštadienį – jau Baltarusijoje: Smurgainyse, Maladečinoje, Minske. Spalio 16-ją programa „nukeliaus“ į Ivonič Zdroj (Lenkijoje), o spalio 21-ąją grįš į Lietuvą, į Užutrakį, čia numatyta renginių apibendrinimo konferencija. Beje, ypatingi renginiai vyko Vilniuje: Vilniaus pedagoginiame universitete surengta tarptautinė mokslinė konferencija, o vakare „Mykolo Kleopo Oginskio polonezų kelias 2011“ pristatytas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose.
Kaip sakė V. Rutkauskas, šviečiamoji-koncertinė programa – tai pasiruošimas M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, kurios bus minimos 2015 metais. Šiam didžiam jubiliejui ruoštis pradėta nuo 2005 metų: rinktas rašytinis palikimas, tirti Oginskių paveldo archyvai, organizuotos ekspedicijos, užsiimta muzikos leidyba, restauruotos Oginskių rezidencijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas