„Maltiečių sriuba“ primena dalijimosi prasmę

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-12-05

Jau tampa gražia tradicija, kad Plungėje kartu su šventinio Kalėdų laukimo laikotarpio pradžia surengiama ir dar viena akcija, kurios prasmė – žmogiška atjauta ir gerumas. Lapkričio 29 dieną Senamiesčio aikštėje Maltos ordino pagalbos tarnybos Plungės savanoriai vykdė paramos akciją „Maltiečių sriuba“. Ji mūsų mieste vyko trečius metus iš eilės. Maltiečiai kvietė palaikyti idėją už simbolinę lėkštę sriubos paremti skurdžiau gyvenančius žmones. Paprastai ši organizacija globoja vienišus senelius, tačiau akcijos gerumo rezultatai neretai pasiekia tuos, kurie jaučia ne tik nepriteklių, bet ir yra vieniši, sergantys, kuriems, be gardesnio kąsnio, trūksta ir draugiško apkabinimo ar pašnekesio.
Maltos ordino pagalbos tarnybos Plungėje vadovas Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius pasidžiaugė, kad tiek praėjusiais metais, tiek šiemet akcija „Maltiečių sriuba“ mūsų mieste sulaukė praeivių susidomėjimo. „Mūsų vykdomos akcijos esmė – tai, kad mes, maltiečiai, prašome už tuos, kurie negali paprašyti, už tuos, kurie nieko neturi. Žmonės raginami suprasti, kad, paaukojus už simbolinę lėkštę sriubos, toks pats dubenėlis sriubos atiteks ir to stokojančiam“, – aiškino Plungės maltiečių vadovas ir pridūrė, jog tokia dalijimosi prasmės akcija padeda gerai suprasti pagalbos kitam žmogui reikalingumą.
„Auka, kuri surenkama akcijos metu, leidžia maltiečiams, ypač jauniesiems, prisiliesti prie žmogiškojo jausmo padėti kitam. Urbanizuotame ir šaltame pasaulyje, kuriame mes šiandien gyvename, žmogiškieji santykiai ir atjauta yra labai reikalingi“, –
mano A. Martusevičius.
Jis akcentavo, kad Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai teikia įvairios formos paramą ir per akciją „Maltiečių sriuba“ surinktos aukos yra paskirstomos paramos reikalingiems žmonėms pagelbėti: tai ir tarnybos savanorių į namus pristatomas karštas maistas, ir pavežimo iki gydymo įstaigos paslauga, dienos centrų veikla ir kt. Pavyzdžiui, be šios veiklos, maltiečiai Plungėje globoja miesto ligoninės slaugos skyriuje gulinčius vienišus senolius, kurie neturi artimųjų, kurių niekas nelanko. „Dažnai šiems žmonėms trūksta ne skanesnio kąsnio, o paprasto žmogiško pabendravimo, jausmo, kad kažkas tavimi rūpinasi“, – sakė ligoninės direktorius.
Džiugu, kad Maltos ordino pagalbos tarnybos iniciatyvas palaiko įvairūs rėmėjai: prie akcijos „Maltiečių sriuba“ prisijungė Plungės technologijų ir verslo mokykla, Rotary klubas, kuriam vadovauja su jaunaisiais maltiečiais dirbantis Plungės „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys.
Maltiečių vykdomos paramos akcijos metu prie plungiškių prisidėjo Plungės parapijos klebonas Vytautas Gedvainis, Savivaldybės meras, Rotary klubo narys Audrius Klišonis, kiti minėtojo klubo nariai, už Rotary klubo įtraukimą į šią akciją dėkoję A. Martusevičiui, nes pastarasis – taip pat jo narys.
„Tokios akcijos kaip „Maltiečių sriuba“ ugdo žmonių gerumą. Tie keli paaukoti eurai dažnam iš mūsų gal nieko daug nereiškia, o tam, kurį tas sriubos dubenėlis pasiekia, galbūt tai didžiulė dovana, nes kartu su sriuba jis gauna ir dėmesio. Maltiečiai daro kilnų darbą. Visokie pavyzdžiai užkrečia: ir geri, ir blogi. Tikiu, kad metams bėgant šios akcijos tradicija vis labiau jungs žmones. Plungė nėra didelis miestas, bet joje veikia daug visuomeninių organizacijų, klubų, kurių tikslas – pagalba žmonėms, tas bendruomenes ir vienija. Bendrumo mums visiems reikia, nors, jei lyginsime su kitomis savivaldybėmis, plungiškiai yra tikrai labai bendruomeniški žmonės ir tai labai džiugina“, –
akcentavo meras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas