„Man pasisekė, kad turiu nuostabią, visada palaikančią mamą“

Parašė:  2015-07-17

Gerai nusiteikusias Kulių gimnazijos abiturientę Mildą Pieškutę ir jos mamą Jolantą sutikome kirpykloje. Vietoje nenustygstančios kuliškės ruošėsi ypatingam momentui – antradienio vakare vyksiančiai išleistuvių šventei. Jos darėsi šukuosenas, o po kirpyklos turėjo skubėti į grojimo kanklėmis repeticiją ir ruoštis kelionei į Stokholmą, tad susitikimui laiko trūko.
O kalbinti šią moksleivę tikrai verta. Talentinga mergina sėkmingai įveikė vieną savo gyvenimo etapą – ypač gerai išlaikė valstybinius brandos egzaminus.
Nedaug jaunuolių palaiko puikius santykius su tėvais, tačiau Milda keliauja, muzikuoja ir pramogauja kartu su savo šeima. Yra daug gyvenimo sričių, kur jaunoji kuliškė ir jos mama gali keistis nuomonėmis, dalytis žiniomis.
Mildai šie metai buvo sėkmingi. Abiturientė iš anglų kalbos valstybinio brandos egzamino gavo šimtuką, iš geografijos – 98 balus, o per istorijos egzaminą iki aukščiausio įvertinimo pritrūko vos vieno balo (99). Gerai (89) sekėsi ir valstybiniame lietuvių kalbos egzamine, kuriame svarstė apie inteligentijos vaidmenį visuomenėje.
Kirpykloje sutikta kuliškė juokavo, kad sudėtingiausia jai šiandien tinkamai išsidžiovinti ilgus plaukus, nes prie grožio procedūrų ji nepratusi. „Į kirpyklą einu tik tada, kai mama ar sesuo nutempia“, – nusišypsojo Milda.
Mergina sakė nesanti tradicinė moksliukė. „Mano klasė visa pakankamai „atsipūtusi“, mokiausi be kalimo. Moksliuke savęs tikrai nepavadinčiau, tiesiog turiu neblogą atmintį. Anglų kalbos mokė Irena Kniūkštienė. Ji labai gera, sakyčiau, net ypatinga mokytoja. Niekada ant mūsų nepykdavo, net tada, kai neparuošdavome namų darbų. Jos labai gražus angliškas tarimas, sugebėdavo aiškiai perteikti žinias. Labai daug pagelbėjo anglų kalba žiūrimi filmai, dalyvavimas olimpiadose. Pernai respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje buvau įvertinta už gerą kalbos vartojimą, užduotį, atliktą be klaidų. Už visus savo pasiekimus esu dėkinga šeimai. Man pasisekė, , visada palaikančią mamą, kuri skatina žengti į priekį, motyvuoja“, – pasakojo abiturientė.
Kuliškė vos spėja aprėpti viską, ką jai pateikia gyvenimas: groja kanklėmis, domisi folklorine muzika, su šeima muzikuoja Kulių kultūros centro folkloro ansamblyje „Vaisgamta“, šiemet tapo VI Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2015“ laureate, buvo geologijos, istorijos olimpiadų dalyvė. Nacionalinėje moksleivių akademijoje ekonomiką baigė su pagyrimu, respublikinėje jaunųjų geologų olimpiadoje pelnyta antroji vieta, yra dalyvavusi „Dainų dainelės“ konkursuose, tapusi laureate.
Merginai labiausiai prie širdies politologija, nes jai įdomūs žmonių pasiekimai, jų priimami sprendimai. Tad savo gyvenimą norės susieti su šios mokslo šakos studijomis Lietuvoje, anot jos pačios, „sieks atiduoti skolą valstybei“, kurioje vis dar trūksta „ekonominio požiūrio“. „Problemų yra, reikia jas taisyti, o pirmiausia savame krašte“, – tvirtino abiturientė.
Ar puikūs egzaminų įvertinimai yra sėkmės, o gal darbo ir pastangų rezultatas? „Geografijos egzaminas šiemet stebėtinai sunkus, matematikos užduotims atlikti trūko laiko. Kuliuose mes turime labai šaunius mokytojus. Manau, kad egzamino sėkmę lemia viskas: reikia ir pastangų, nuoseklaus mokymosi, ir sėkmės. Jei dirbi visus metus, užduotis įveikti nėra didelis stebuklas“, – sakė Milda.
Mergina pasakojo, kad visa jos šeima – labai aktyvūs žmonės. Mama, vyresnioji sesuo ir ji pati kankliuoja, repetuoja kartu su iš Vilniaus į gimtuosius Kulius parvykstančia vadove Daiva Kubiliūte-Čičinskiene. Kuliškė prasitarė, kad nė kiek ne ramesnis ir jos tėtis. Tiesa, jis nekankliuoja, bet yra taip pat „aktyvus folkloristas“.
Mergina turi daug ir įvairių pomėgių – kelionės, muzika, tradicijos, folkloras. Moka groti smuiku, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Styginių instrumentų skyrių baigė su pagyrimu.
Pasiteiravus, ar nėra gaila palikti mokyklą, kurioje praleista dvylika gyvenimo metų, abiturientė atvirai atsakė, kad ne. Jos nuomone, mokyklos slenksčio peržengimas padės tobulėti, pasisemti patirties, žengti pirmyn. Ji linkėjo visiems moksleiviams būti aktyviems, bendrauti su įdomiais žmonėmis ir domėtis viskuo, kuo įmanoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas