Matematikos egzamino kartelės neįveikė beveik pusė Rietavo abiturientų

Parašė:  2020-08-12

Mokslo metus Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje baigė 29 abiturientai, Tverų gimnazijoje – 16 abiturientų. Nors brandos atestatai jau jaunuolių rankose, daliai jų kelionę pasirinktu keliu gali apsunkinti ne itin sėkmingai išlaikyti ar visai neįveikti egzaminai.
Padėkos
Rugpjūčio 7 dieną abiturientams įteikti brandos atestatai. Per iškilmingą šventę patiems pažangiausiems padėkota už gerą mokymąsi.
Padėkos raštus gavo Lauryno Ivinskio gimnazijos dvyliktokai Algirdas Papievis, Karolis Jurkus, Vytautas Milius, Mantas Zimkus, Eglė Galinskaitė, Gerda Mikutytė ir Eva Kupetytė. Pastarajai abiturientei atiteko ir Rietavo kraštiečių klubo premija – 300 eurų.
Tverų gimnazijos direktorės Gitanos Kužmarskytės įsakymu už gerą mokymąsi padėkos raštai įteikti Evai Dobravalskytei, Ignui Griguolai, Evelinai Rupšlaukytei, Žybartui Ruškiui, Livetai Varanavičiūtei, Mindaugui Žilinskiui. Abiturientei Agnei Mikalauskaitei padėkota už labai gerą mokymąsi.
Rezultatai
Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko 28 Rietavo gimnazijos abiturientai ir vienas eksternas iš Tverų. Neišlaikė egzamino penki dvyliktokai ir eksternas.
Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė neslėpė, kad tokie rezultatai liūdina. „Nemanau, kad tam didelės įtakos turėjo nuotolinis mokymas. Abiturientai patys sprendžia, laikyti šį egzaminą valstybiniu lygiu ar mokykliniu. Dalis jų, net žinodami, kad turi mažas galimybes, rizikuoja – gal pasiseks. Būna, kad pasiseka, o šį kartą nepavyko“, – apie prastų egzamino rezultatų priežastį kalbėjo A. Lengvenienė.
Tveruose privalomą egzaminą valstybiniu lygiu laikė aštuoni gimnazistai. Vienam jis buvo nesėkmingas. Aukščiausias įvertinimas – 86 balai.
Anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą pasirinko 27 rietaviškiai. Neišlaikiusiųjų nėra. Tai buvo sėkmingiausias egzaminas Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientams. Algirdas Papievis gavo šimtuką, o aukštesniuoju lygiu egzaminą išlaikė net 6 mokiniai. Jų įvertinimai pasiskirstė nuo 86 iki 100 balų.
Tverų gimnazijoje anglų kalbos egzaminą laikė 15 abiturientų. Neišlaikė vienas. Aukščiausias įvertinimas – 96 balai.
Biologijos valstybinį brandos egzaminą pasirinko 12 rietaviškių ir 3 tveriškiai, neišlaikiusiųjų nėra. Aukštesniuoju lygiu išlaikė vienas Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinys. Jo įvertinimas – 92 balai.
Valstybinį matematikos brandos egzaminą laikė 25 rietaviškiai. Dvylikai užduotys buvo neįveikiamos. Aukštesniuoju lygiu matematiką išlaikė du abiturientai. Jų įvertinimai – 89 ir 93 balai.
Matematikos žinias tikrinosi šeši Tverų gimnazijos mokiniai. Visi jiems iškeltą kartelę įveikė. Rezultatų vidurkis – 32 balai.
Valstybinį istorijos brandos egzaminą pasirinko devyni Rietavo gimnazijos moksleiviai. Visiems jis buvo sėkmingas.
Tverų gimnazijoje istorijos egzaminą sėkmingai išlaikė 12 abiturientų. Aukščiausias tveriškiams skirtas įvertinimas – 76 balai.
Geografijos valstybinį egzaminą tiek vienoje, tiek kitoje gimnazijoje laikė po penkis mokinius. Visus lydėjo sėkmė.
Fizikos valstybinį egzaminą Rietave laikė penki mokiniai. Neišlaikiusiųjų nėra. Egzamino kartelę įveikė ir visi trys tveriškiai, pasirinkę pasitikrinti šio dalyko žinias.
Informacinių technologijų egzaminą laikė du rietaviškiai. Aukštesniuoju lygiu šį egzaminą įveikė vienas mokinys. Jo įvertinimas – 93 balai.
Chemijos valstybinio brandos egzamino mūsų gimnazistai nesirinko.
Kad gautų brandos atestatą, moksleivis privalo išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir vieną pasirinktą. Daugiausiai, be lietuvių kalbos egzamino, mokinys gali rinktis ir laikyti šešis brandos egzaminus.
Rietavo gimnazijoje, be lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, 1 egzaminą pasirinko vienas mokinys (3,4 proc.), 2 egzaminus – trys mokiniai (10,3 proc.), 3 egzaminus – 21 (72,4 proc.), 4 egzaminus – keturi (13,8 proc.). Penkių ir šešių egzaminų laikyti nepasirinko nė vienas abiturientas.
Aloyzo STONKAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas