„Matome oficialią versiją: savo noru, šalių susitarimu, bet žinome ir tikrąją tiesą“

Parašė: JolantaVASILIAUSKIENĖ 2019-05-02

Ketvirtadienį sušauktame Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje įvyko šiokių tokių „rokiruočių“. Mero patarėju tapusio tarybos nario vietą užėmė partijos kolegė. Būta ir nemalonaus dalyko: iš pareigų atleistas Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas.
Visų pirma prieš Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovę stojo ir priesaiką, girdint visiems kolegoms politikams, davė Irena Taučienė. Ji pakeitė mero patarėju tapusį Žydrūną Purauskį. I. Taučienė partijos kolegos vietą užims ir Sveikatos ir socialinės apsaugos komitete.
Tradiciškai per Savivaldybės tarybos posėdžius meras Audrius Klišonis pasveikina tą mėnesį savo gimtadienius švenčiančius politikus. Gėlių įteikta ką tik tarybos nare tapusiai I. Taučienei ir vicemerei Astai Beierle Eigirdienei. Gimtadienio proga puokštę A. Klišonis įteikė ir Savivaldybės administracijos Protokolo skyriaus specialistei Inai Petrauskienei.
Po gražių ceremonijų kibta į darbą. Visi posėdžio darbotvarkės klausimai išspręsti greituoju būdu – bendru sutarimu. Tiesa, ties vienu trumpai stabtelėta, bet ir jam buvo pritarta.
Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas tarybos nariams pateikė sprendimo projektą dėl L. Mockūno atleidimo iš Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pareigų.
Kaip sakė skyriaus vedėjas, direktorius gimnazijai vadovauja nuo 2000 m. rugpjūčio 31 d. Sprendimas parengtas gavus L. Mockūno prašymą atleisti jį iš šių pareigų , darbo sutartis baigiasi balandžio 30-ąją. Buvusiam vadovui bus išmokėta penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka ir kompensacija už 110 darbo dienų nepanaudotų kasmetinių atostogų.
Nuo gegužės 2 dienos Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotojui Regimantui Kavaliauskui pavesta laikinai eiti direktoriaus pareigas, kol konkurso tvarka bus paskirtas naujas mokyklos vadovas. Už šį darbą jam nustatyta 30 proc. priemoka prie pareiginės algos.
„Labai gaila, kad šiandien reikia tokį sprendimą priimti. Matome oficialią versiją: savo noru, šalių susitarimu, bet žinome ir tikrąją tiesą. Žinome Genovaitės Žiobakienės istoriją, dabar bus dar vienas atvejis – Leono Mockūno, – savo pastabas dėl direktoriaus atleidimo dėstė politikas Robertas Endrikas. – Jis puikus žmogus, puikus pedagogas ir vadovas. Jei ne L. Mockūnas, ne jo indėlis, ne jo darbas Alsėdžių gimnazijoje, šiandien mokyklos lygis būtų žemesnis. Jis padarė mokymo įstaigą specializuotą, pritraukė vaikų iš kitų rajonų. Ne taip turėtų būti iš darbo atleidžiami žmonės. Raginčiau daugiau pagarbos vadovams, kad galėtume išleisti su plojimais, o ne tyloje.“
Skaitytojams priminsime, kad kalbos apie tai, jog L. Mockūnas yra raginamas trauktis iš posto, pasklido balandžio pradžioje. To priežastis – esą vadovas ėmėsi nepedagogiškų muštynes gimnazijoje sukėlusio mokinio auklėjimo būdų. Tačiau miestelyje puse lūpų kalbėta ir apie tai, kad galimas kitas pretekstas – direktorius iš darbo atleido mokyklos ūkvedį, kuris vienam iš valdžios vyrų gali būti artimas žmogus.
Kad situacija Alsėdžiuose buvo gana „karšta“, rodė faktas, jog direktorius dėl sustreikavusios širdies buvo atsidūręs ligoninės priėmimo skyriuje. O ir pats balandžio pradžioje kalbintas telefonu prasitarė, kad jaučia spaudimą trauktis. Baimindamasis galimų patikrinimų, padedančių greičiau „atsikratyti“, L. Mockūnas ir pateikė prašymą jį atleisti iš darbo.
Prieš kelias savaites nagrinėjant gimnazijos direktoriaus atleidimo perspektyvą meras A. Klišonis patvirtino, jog situacija dėl galbūt nepedagogiško L. Mockūno elgesio tiriama, taip pat minėjo, jog tikrinama informacija, kai esą buvo įsilaužta į mokyklos kai kurias patalpas, tačiau apie tai vadovas niekam nepranešė, nors, Savivaldybės vadovo manymu, privalėjo. Tiesa, „spaudimą“ direktoriui trauktis iš pareigų meras neigė.
Pats L. Mockūnas Savivaldybės tarybos posėdyje nedalyvavo. O kadangi iš pareigų jis traukiasi savo noru, prieštarauti tam kaip ir nebuvo svertų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Tiesa per viduri parašė:

    ir nuomoniu visokiu tik esme ta ka jis kazkada vis tiek turejo iseit tai ir isejo ir koks kam skirtumas kad sitaip nes cia jam kaip ir kokia karma uz daug pedagogu kurie ,,isejo savo norais“ del jo

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šalin internetą ir marš į mišką (0)

Vasara skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Netrukus vietą ji užleis margaspalviam rudeniui. Žvelgiant iš vienos pusės, lyg ir […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas