Medikų ligos – tikros ar iš baimės?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-03-26

Siekiant suvaldyti koronaviruso COVID-19 plitimą ir paspartinti šio užkrato diagnostiką, nuspręsta visose dešimtyje mūsų šalies apskričių įsteigti mobiliuosius koronaviruso patikros punktus. Toks netrukus turėtų pradėti veikti ir Telšiuose. Punktui, žinoma, reikalingi ir darbuotojai – pamainomis dirbsiančios trijų žmonių komandos, kurias į Telšius turės siųsti visos keturios – Plungės, Rietavo, Telšių ir Mažeikių – savivaldybės. Kaip sekėsi tas komandas surinkti? Redakcijos žiniomis, Plungėje kilo keblumų. Bėda ta, kad kelios dešimtys medikų šiuo metu… susirgę arba atostogauja.
Dabar tas laikas, kai, atrodo, visi mes turėtume susitelkti ir būti labai vieningi. Ypač tie, kurie stoja į priešakines kovos su koronavirusu fronto linijas, – medikai. Stebint bendrą situaciją, taip ir yra – akivaizdu, kad gydytojai ir kitas medicinos personalas visame pasaulyje drąsiai ir negailėdami savęs kimba į koronavirusą. Tad atrodė, kad ir minėtąsias komandas neturėtų būti sudėtinga surinkti. Žinoma, rizika didžiulė, bet juk viskas – dėl labai kilnaus tikslo.
Penktadienį kalbintas Plungės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centro vadovas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas patvirtino, kad dirbti Telšių mobiliajame koronaviruso patikros punkte pavyko suburti devynis žmones, t. y. tris komandas. Kaip sekėsi? Kiek padvejojęs M. Česnauskas atsakė: „Sakykim, kad gerai.“ Penkis darbuotojus paskyrė Plungės ligoninė, keturis – Visuomenės sveikatos biuras.
Kadangi mobilusis punktas dirbs nuo 8 iki 20 valandos, vadinasi, plungiškiai, keisdamiesi kas keturias valandas, galės atidirbti jame visą dieną. Į Telšius jie turėtų vykti kas trečią dieną. Pirmadienio rytą punktas Telšiuose dar neveikė, bet darbuotojai jau buvo apmokomi, nes darbas specifinis: vienas iš trijų komandos narių atliks koordinatoriaus pareigas, antrasis suteiks medicinos paslaugas, trečiasis bus pagalbininkas. Į Telšius komandos bus vežamos Savivaldybės transportu.
Ligoninės direktoriaus Antano Martusevičiaus teigimu, karo metu, o ši situacija ir yra karas prieš užkratą, diskusijoms vietos nėra. Yra nurodymai, kuriuos privaloma vykdyti. Buvo nurodymas surasti žmones, ir jie surasti. „Nurodymą gavome 10 valandą, 13 valandą jau turėjome darbuotojus, kurie vyks į Telšius. Žinoma, norinčiųjų nebuvo tiek, kad reikėtų skelbti konkursą. Ir tai suprantama – psichologiškai sunku pasiryžti dirbti esant tokiai didžiulei rizikai. Juk į punktus atvyks būtent tie, kurie įtariami užsikrėtę koronavirusu.
Direktoriaus pasiteiravome ir dėl darbuotojų trūkumo, nes buvome girdėję, kad nemaža dalis jų šiuo metu turi nedarbingumo pažymėjimus, o kai kurie – netgi atostogauja. A. Martusevičius neneigė, jog ši problema taip pat egzistuoja – šiuo metu nedarbingi dėl ligos net 43 darbuotojai, šeši iš jų – gydytojai.
Ar visi jie tikrai serga? O gal yra tokių, kurie šitaip slepiasi nuo rizikos užsikrėsti? „Tikrai žinau, kad yra sergančių plaučių uždegimu, turinčių širdies problemų ir kitų rimtų bėdų. Ar visi? Jei tuo suabejočiau, mesčiau dėmę ir ant savo darbuotojų, ir ant tų gydytojų, kurie jiems išrašė nedarbingumo pažymėjimus. Bet kas gali paneigti, kad dalis išties išsigando situacijos? Juolab kad norint gauti nedarbingumo pažymėjimą dabar pakanka tik paskambinti savo šeimos gydytojui. Yra ir atostogaujančių. Tiesa, dalį jų sugrąžinome į darbą. Ir jie tam neprieštaravo, nes atostogų planai vis tiek žlugo“, – komentavo A. Martusevičius.
Jei jau dabar medikai „eina į biuletenį“, kas bus tada, kai grėsmė taps reali? „Prognozuoti tai, kas būtų, jeigu būtų, labai sudėtinga. Visi tikimės, kad virusas bus sustabdytas. Išties baisu kovoti su priešu, kuris nematomas“, – atsakė ligoninės vadovas.
Posėdyje, kuriame kalbėta apie tai, kad trūksta medikų dirbti mobiliajame koronaviruso patikros punkte, dalyvavusi Savivaldybės vicemerė Asta Beierle Eigirdienė „Plungei“ kalbėjo: „Taip, girdėjau, kad šiuo metu Plungės ligoninėje nėra apie šešiasdešimties darbuotojų – vieni serga, kiti atostogauja. Labai gerbiu šios profesijos atstovus, bet tikrai manau, kad dabar ne laikas nei atostogoms, nei ligoms, nebent tai itin rimta. Šiandien išmušė medikų valanda, ir jie privalo likti darbe, o ne pirmieji bėgti iš laivo.“
Anot A. Beierle Eigirdienės, ją nustebino tai, kad dalis Plungės medikų dar nesant realios grėsmės galimai kapituliavo. Tad kas būtų, jei Plungėje rastųsi užsikrėtusiųjų? „Šioje situacijoje medikai yra mūsų saugumo garantas. Mesti darbą tokiu metu – nei moraliniu, nei profesiniu aspektu nepateisinamas poelgis. Juolab kad jie davę Hipokrato priesaiką, tad šiuo laikotarpiu turėtų aukotis. Na, o jei jau medikai nevyks dirbti į mobilųjį punktą, teks kitiems. Asmeniškai aš tikrai galėčiau“, – sakė vicemerė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. baltas kubilas parašė:

  Ponia VICEMERE,pries apeliuodama i mediku sazine, gal teiktumetes priminti ir paaiskinti, kodel kovo pradzioje pati Savivaldybe savo facebook paskyroje pareiske interesantams visus klausimus spresti nuotoliniu budu.Kuo pavojingi Savivaldybei Jusu rinkejai?..

 2. as parašė:

  5000 stukos ir dirbs

 3. aaa parašė:

  kad 90% gydytoju pas mus seniai visi… rizikos grupej patys jau vos gyvi 😀

 4. As parašė:

  Tai kad poliklinikos valdzia pati „tipo“ karantinuohasi ir net nesirodo abu darbe, tai ko noreti is pavaldiniu.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas