Medingėniškiai šį škvalą minės ilgai

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2018-08-30

Penktadienį, pasibaigus darbo savaitei, Rietavo savivaldybės gyventojus užklupo škvalas. Vėtra, prasidėjusi liūtimi su ledukais, vartė medžius, laužė stogus, daužė paminklus kapinėse.
Stichija įsisiautėjo pavakare, artėjant penktai valandai. Apniukus dangui pasipylė gausus lietus, o su juo atskriejo ir smarkus vėjas. Medžiai Rietave griuvo vienas po kito. Kai kurios miesto gatvės greitai buvo uždarytos nuvirtusių medžių ir daugybės nulaužtų šakų.
Labai nusiaubti buvo parkelis ties Plungės technologijų ir verslo mokyklos filialu (buvusi Žemaitijos kolegija) ir skverelis ties bažnyčia.
Nors vėjo ne visur būta vienodai stipraus, Vatušių gatvėje jis itin įsisiautėjo. Žvalgydamiesi kitą rytą čia skaičiavome jau ne išrautus medžius, o sugadintus pastatus. Viena seno medžio šaka užgriuvo pakelėje stovinčio tvartelio stogą, ir jis, neatlaikęs smūgio, susmuko. Vos už kelių šimtų metrų atskilusi klevo dalis nuvirto ant gyvenamojo namo. Kieme sutikta Nijolė Šimkienė sakė patyrusi didžiulį išgąstį, kai medžio šaka, išdaužusi stiklo paketą, akimirksniu atsidūrė kambaryje. Vieniša moteris negalėjo patikėti, kad škvalas taip suniokojo jos neseniai pakeistą namo stogą, sulaužė ką tik perdažytą metalinę tvorelę. Tą dieną sutikti gatvės gyventojai keiksnojo valdžią, kad ji neiškertanti senų, amžių baigiančių, medžių, kurie bet kada gali nugriūti ir padaryti žalos.
Važiuodami ta pačia gatve toliau, tik jau už miesto teritorijos ribos, išvydome, kad sena liepa visu svoriu yra prispaudusi negyvenamos sodybos ūkinį pastatą. Jis po smūgio virto statybinių nuolaužų krūva.
Sukrečiantį vaizdą pamatė ir žmonės, atskubėję į miesto kapines. Vakarinėje jų dalyje, kur daug senų medžių, sudaužyti ir išvartyti paminklai, o kapai apkloti storomis šakomis. Keli paminklai nukentėjo ir šiaurinėje kapinių pusėje. „Gamta parodė savo galybę“, – kalbėjo čia sutikta pažįstama rietaviškė.
Tverų seniūnijoje ir Daugėduose, nors liūties ir būta, vėjas jokios žalos nepadarė, nebent palaužė medžių šakas ir išnešiojo lauke buvusius daiktus. Tiesa, tveriškiai tą pavakarę buvo likę be elektros, bet po kelių valandų ji atsirado.
Kas jau kas, bet . Šiferio lakštai čia ore skraidė lyg popieriaus lapai. Kaime neliko nė vienos neapdraskytos sodybos. Ypač smarkiai nukentėjo ūkinių pastatų stogai. Artėjant rugsėjui dalies stogo neteko mokykla. Kiek mažiau apdraskyti kultūros namų ir seniūnijos pastatų stogai, bet ir jiems vėjas žalos padarė. Po vėtros paaiškėjo, kad bažnyčioje ties vargonais atšoko laiptai. Daug nuostolių uraganinis vėjas pridarė ir miškuose – išvartyti ištisi plotai.
„Medingėnai po škvalo atrodo siaubingai – visur šiferio lakštai, nuovartos, medžių šakos, vėjo išnešioti daiktai. Turime daug darbo. Teks kažkaip padėti žmonėms. Laimei, kad nors gyventojai nenukentėjo“, –
sakė seniūnijos vadovė Salomėja Čiesnienė.
Kaip praneša Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, penktadienį Rietavo ugniagesiai vienuolika kartų sulaukė iškvietimų vykti likviduoti audros padarinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas