Metams baigiantis – nuveiktų darbų apžvalga

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-12-06

Praėjusią savaitę rajono spaudos atstovai buvo pakviesti į išvyką. Ne po istorines ar lankytinas vietas, o pasižvalgyti po objektus, kuriuose vykdomi arba baigiami įgyvendinti projektai. Šią „ekskursiją“ suorganizavo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.
Sodų bendrijos
Penktadienis plungiškiams buvo ilgai laukta diena – atidarytas tunelinis viadukas po geležinkeliu. „Kad neatrodytų, jog tik vieną šį darbą ir tedarėme, kad nėra kitų darbų… Todėl ir norėjau pasikviesti jus, kad pasižiūrėtumėte, kas šiais metais dar atliekama“, – kalbėjo M. Kaunas.
Pirmoji autobusiuko sustojimo vieta – sodininkų bendrijos. Asfaltuojamos Malūno, Pamiškės ir Lino gatvės. (Skaitytojams priminsime, jog šios gatvės asfaltuojamos iš papildomai skirtų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.) „Tai labai brangus ir reikalingas sodininkams darbas“, – pabrėžė Savivaldybės administracijos direktorius. Jis pridūrė, kad pagal šią programą tvarkomi tik tie bendrijų keliai, kurie yra Savivaldybės žinioje.
Kalbėdamas apie minėtąsias gatves M. Kaunas sakė, kad teko susidurti su sunkumais. Atliekant ekspertizes buvo gauta nemažai pastabų, tad šiek tiek užtrukta. Kai kuriose vietose gatves kerta elektros linijos, kurių ESO nesutiko iškelti. Tad norint įvykdyti reikalavimą – kad tarp asfalto dangos ir elektros laidų būtų ne mažiau kaip 6 metrai – teko ieškoti kito sprendimo. Jis surastas – žeminti kelią. Beje, kol sodininkų bendrijų gatvės neinventorizuotos ir neregistruotos Registrų centre, jų priežiūra ir remontas – sodų bendrijų rūpestis.
Be viso to, kaip teigė M. Kaunas, rangovams tenka darbus derinti ir su gyventojais, nes neretai pasitaiko, kad sodininkai „išlipa“ iš savo teritorijos ribų, tad atliekant darbus reikia pasodintus augalus iškasti, perkelti į kitą vietą.
Nausodžio seniūnija
Toliau kelionė tęsėsi link neseniai asfaltuotos ir apšviestos Babrungo gatvės Nausodžio seniūnijoje.
Direktorius kalbėjo, kad dėl apšvietimo problemų nekyla, o per tiltą gali važiuoti technika, sverianti ne daugiau kaip 8 tonas. Pernai šioje gatvėje gyventojų iniciatyva vyko eksperimentas, ar žiemą čia prasilenks automobiliai. Konstatuota, kad prasilenkti įmanoma, tik vairuoti reikia atidžiai ir važiuoti lėtai.
Drauge buvo apžiūrėta prie Plungės jūros kuriama rekreacijos ir poilsio zona, kur laisvalaikį galės leisti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Be vaikų žaidimų aikštelės, poilsio zonoje bus įrengta paplūdimio tinklinio arba futbolo aikštelė, pastatyti stalai.
Iškart kilo klausimas, ar tai netaps dar viena jaunimo vakarinių susibūrimų vieta, į kurią dažniau privalės užsukti policijos ekipažai. M. Kauno manymu, problemų neturėtų kilti, nes teritorija bus stebima vaizdo kameromis.
Direktorius pasidžiaugė puikiu rangovo sprendimu iš vietoje kasinėjant rastų riedulių suformuoti zoną, kurią ateityje bus galima pritaikyti įvairiai veiklai ar sukurti alpinariumą.
Kuliai
Trečia sustojimo vieta – Kuliai. Čia taip pat yra kuo pasidžiaugti. Sutvarkyta centrinė miestelio aikštė, išasfaltuota Gaisrininkų gatvė. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) yra numačiusi ir J. Tumo-Vaižganto gatvės rekonstrukciją.
Jau kelintus metus iš eilės Kulių gimnazija teikiama kaip prioritetinis objektas gauti Valstybės investicijų programos finansavimą. Tiesa, mokyklos pastato būklė po truputį gerinama: baigiami sutvarkyti sanitariniai mazgai, suremontuota ta dalis, kurioje įsikūrę ikimokyklinukai, visiškai pakeistas stogas.
Kaip sakė gimnazijos direktorius Leonas Pečkauskas, į mokyklą jau sudėta apie milijoną eurų. Kol bus pasiektas norimas tikslas, dar reikės apie 4 milijonų. Direktoriui aktyviai padeda vietos bendruomenė, darželį ir gimnaziją lankančių vaikų tėvai, kurių iniciatyva buvo aptverta darželio teritorija, žaidimų aikštelė papildyta naujais įrenginiais.
Kiti darbai ir planai
M. Kaunas pasidžiaugė, jog pasiteisino sprendimas lėšas, gautas Mendeno gatvėje planuojamam statyti sporto kompleksui, panaudoti lietaus nuotekų tinklams pakloti. Šie darbai jau baigiami.
Šiais metais oro sąlygos palankios ir kelininkams. Nemažai nerimo kilo, kai staiga sustojo kelio Plungė–Medingėnai asfaltavimas. Galima tik pasidžiaugti, kad darbai atnaujinti. „Šiais metais gal visko ir nespės, bet postūmis į priekį yra“, – teigė M. Kaunas.
Vykstant iš vieno objekto į kitą su Savivaldybės administracijos direktoriumi bendrauta ir apie kitas rajono gyventojams aktualias, skausmingas, jautrias temas: konteinerių aikštelių įrengimą, stambiagabaričių atliekų išvežimo grafikus, taisytas, pertaisytas gatves ir pan.
M. Kaunas užsiminė, jog nemažai projektų Plungės rajone inicijuoja ir LAKD. Suvėluotai, bet pradėtos procedūros dėl Babrungo seniūnijos Žemaitijos gatvės, Plungės miesto Dariaus ir Girėno, Stoties ir Birutės gatvių. Taip pat į mūsų rajoną planuojama siųsti mobilią laboratoriją, kuri įvertins kelio nuo Plungės iki Skuodo ir ruožo nuo Pauošnių iki Platelių būklę.
Šiuo metu Plungės rajone įgyvendinami 56 didesni ir mažesni projektai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas