Miesto skauduliui biudžete lėšų nenumatyta

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-03-25

Paskutiniame šios kadencijos Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje dar kartą grįžta prie neišsemiamos temos – projekto „Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių techninių parametrų gerinimas ir eismo saugos priemonių diegimas“. Nors informacija pateikta tik aptarti, skaudžių kritikos strėlių negailėta.
Informaciją pristačiusi Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Agnė Stankūnienė paminėjo, kad šią užduotį jai pavedė administracijos direktorius Gintaras Bagužis.
Vyr. specialistė trumpai priminė, kad Savivaldybės taryba dar 2015-ųjų rugsėjo mėnesį pritarė projekto dokumentų ruošimui, buvo nupirkta investicinio projekto rengimo ir numatytų gatvių techninių projektų rengimo paslauga.
2016 metų birželį taryba pritarė projekto įgyvendinimui ir daliniam jo finansavimui. Pradedant rengti projektą buvo numatyta, kad jo vertė bus apie 906 tūkst. eurų. Iš jų 769 798 eurai – Europos Sąjungos lėšos, 67 923 eurai – Savivaldybės biudžeto lėšos, tokia pat suma – valstybės biudžeto lėšos.
Kaip pasakojo A. Stankūnienė, parengto investicinio projekto vertė išaugo iki beveik 1,6 mln. eurų. ES ir valstybės biudžeto lėšos nekito, tačiau Savivaldybės prisidėjimas „ūgtelėjo“ iki 751 542,54 euro.
Paruošus gatvių techninius projektus ir surengus rangos darbų viešuosius pirkimus paaiškėjo karti tiesa: projekto vertė padidėjo beveik tris kartus. Savaime suprantama, kad Savivaldybės prisidėjimas taip pat ženkliai kilo aukštyn – iki beveik 3,7 mln. eurų (ES ir valstybės biudžeto lėšos nekito – aut. past.).
Lieka tik priminti, kad po rangos darbų viešųjų pirkimų įsisuko teismų karuselė. Tiesa, rekonstrukcija Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžoje vis tiek buvo pradėta. Tačiau kai praėjusių metų spalio mėnesį Lietuvos apeliacinis teismas pasirašytą rangos darbų sutartį pripažino niekine ir negaliojančia, darbai sustojo, sankryžai grąžintas pirminis pavidalas, o Rietavo gatvė palikta pusiau skusta, pusiau lupta. Šių metų pradžioje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį: sutartis turi būti nutraukta.
Savivaldybės administracija vykdė teismo sprendimą. Viešųjų pirkimų komisija vasario 27 dieną priėmė protokolinį sprendimą, kad jungtinės veiklos partnerės akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“ ir uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“ atitinka konkurso sąlygose nustatytus reikalavimus ir jų pasiūlymas pripažįstamas laimėjusiu. Iki praėjusių metų pabaigos rangos darbų buvo atlikta už 81 761,84 euro. Tad tai įvertinus projekto vertė – 4 442 673 eurai.
Vyr. specialistė teigė, kad sutartis su naujais rangovais bus pasirašyta tik po Savivaldybės tarybos apsvarstymo. Kaip ir buvo kalbama ankstesniuose posėdžiuose, reikalingą sumą tikimasi surinkti panaudojant dalį Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, projektas bus teikiamas Viešųjų investicijų plėtros agentūros dotacijoms gauti, žinoma, reikės atseikėti biudžeto pinigų. Tiesa, kaip sakė A. Stankūnienė, projektui įgyvendinti numatyti treji metai, tad ir minėtosios sumos išsidalytų tam laikotarpiui. Beje, šių metų biudžete lėšų šiam projektui nenumatyta.
„Apie kokį pasirašymą mes kalbame neturėdami numatę pinigų? Didžiausia nesąmonė – projektas su 80 proc. Savivaldybės prisidėjimu. Užuot darę po gabaliuką ir normaliai gyvenę, dabar trejiems metams pasidarysime tokią duobę“, – pyko komiteto narys Liudas Skierus.
Jo kolega Adomas Zamulskis domėjosi, ar nėra galimybės atsisakyti šio projekto, nes Savivaldybei tokia finansinė našta sunkiai pakeliama.
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė paaiškino, jog tai reikštų, kad būtų atsisakoma 769 798 eurų ES lėšų ir 67 923 eurų valstybės biudžeto lėšų.
Panašu, kad vadinamasis keturių gatvių žiedas gali pakibti ant plauko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. plungiskis parašė:

    Tai gal teisininkai kurie tokia sutarti su rangovai pražiurejo tegul ,,prideda,, prie darbu samatos,ar tu sutarčiu su jais niekas nederino tegu dabar apmoka su kt kas prasimove,ne kaltu nera apgailetini su administracija

  2. . parašė:

    toliau melžia pinigus, oi atsiprašau, tai vadinasi darbų tęsimas

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas