Miesto šventė atšaukta

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-04-09

Praėjusią savaitę Plungės rajono savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame nurodo, jog, įvertinus visas aplinkybes dėl šalyje susidariusios situacijos, buvo priimtas sprendimas atšaukti šiųmetinę Plungės miesto šventę. Planuota ją rengti birželio 19–21 dienomis.
Dabar tik balandžio pradžia ir iki vasaros, rodos, dar yra nemažai laiko, gal šis mero potvarkiu patvirtintas sprendimas galėjo luktelėti? „Tikrai nepaskubėjome su tokiu sprendimu“, – mano meras Audrius Klišonis. Rajono vadovas paaiškino, kuo motyvuojant buvo nutarta atšaukti didžiausią ir daugiausia žiūrovų bei dalyvių sulaukiantį rajono renginį.
Visų pirma buvo įvertintos prognozės dėl koronaviruso. „Lietuvoje pikas numatomas balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje. Sergamumo mažėjimo kreivė nebus trumpa. Taip pat įvertinome ir Pietų Korėjos, Kinijos, kurios jau pasiekė sergamumo piką, sprendimus. Ten tebėra draudžiami dideli žmonių susibūrimai, tebegalioja kitos rekomendacijos. Didžiausias iššūkis mums visiems, o ir šalies sveikatos sistemai, ekonomikai, būtų antra sergamumo banga“, –
dėstė meras.
Antra, labai svarbus išlieka finansinis aspektas. Plungės miesto šventei iš Savivaldybės biudžeto skiriama apie 60 tūkst. eurų. Atšaukus renginį, šios lėšos, kaip patikino ir meras, ir Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, bus nukreiptos ekstremalios situacijos valdymo reikmėms.
„Šiuo metu sparčiai naudojame Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervą, kuriame buvo 70 tūkst. eurų, todėl, manau, ekstremaliai situacijai suvaldyti tikrai didelė dalis Miesto šventei skirtų pinigų bus panaudota. Teikiame saviizoliacijos, asmenų, esančių saviizoliacijoje, maitinimo, parvežimo iš oro ir jūrų uostų paslaugas, perkame asmenines apsaugos priemones ir pan. Tai kainuoja Savivaldybei“, –
komentavo M. Kaunas ir pridūrė, jog sprendimu atšaukti Miesto šventę Plungės rajono savivaldybė šalyje neišsiskiria, nes „kelios savivaldybės atšaukė gegužės mėnesio šventes“.
„Niekas nežino, kas bus birželio mėnesį, tad iš anksto nuspręsta, kam rizikuoti ir paskui galvoti, kaip viską sutvarkyti paskutinėmis dienomis“, –
pažymėjo Savivaldybės administracijos direktorius.
Kad direktoriaus rezervas sparčiai senka, pabrėžė ir meras. Išlaidų dėl ekstremalios situacijos suvaldymo patiriama nemažai, apmokėjimus už vykdomus pirkimus stengiamasi įvykdyti kuo greičiau, nelaukiant galimo 30 dienų termino. Artimiausiomis dienomis Plungę turėtų pasiekti Savivaldybės nupirktos papildomos apsaugos priemonės.
„Šiuo metu biudžeto nesurenkamumas siekia apie 0,5 mln. eurų. Ir pernai tuo pačiu metu buvo panaši situacija, bet 3–4 metų ketvirtyje atsitiesėme. Dabar aš nesu toks optimistas. Kiekvienas euras yra reikalingas šiais metais“, – kalbėjo A. Klišonis.
Pasak mero, Miesto šventei skirtas lėšas reikia panaudoti labai tikslingai. „Greičiausiai pinigų perskirstymas bus toks, kad dalį jų skirsime Greitajai medicinos pagalbai, ligoninei ir Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervui“, – paaiškino jis.
„Tikiu mūsų sutelktumu ir bendruomenės kultūrine išmone, todėl manau, kad, praėjus negandoms, turėsime noro ir jėgų švęsti gyvenimą kartu“, – pranešdamas apie neįvyksiančią Miesto šventę komentavo A. Klišonis.
Meras įsitikinęs, jog plungiškius šiais metais suvienys kitos šventės. „Gal smarkiau paminėsime Liepos 6-ąją, Mindaugines, surengsime planuojamą Vandens sporto šventę, kuri praėjusiais metais labai pavyko. Švęsime tada, kai būsime sveiki ir saugūs“, –
baigė pokalbį Savivaldybės vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas