Mokyklose Prasidejo mokslo metai – prasides remontas

Parašė:  2008-09-09

Rugsejo 2-aja Plunges rajono savivaldybeje vyko supaprastintas viešuju pirkimu konkursas „Ryto“ pagrindines mokyklos renovacijai testi.

Konkurse dalyvavo 11 pretendentu – statybines organizacijos ne tik iš Plunges, bet ir iš Kretingos, Gargždu, Klaipedos ir Kauno. Pasak Savivaldybes administracijos Vietos ukio ir kapitalines statybos skyriaus vedejo pavaduotojo Arvydo Liutikos, atplešti pretendentu atsiusti vokai su paraiškomis, pagal siulomas kainas sudaryta konkurso dalyviu eile. Pirmojoje vietoje irašyta plungiške UAB „Alfva“, pasiuliusi darbuotis mažiausiomis kainomis.
Praejusia savaite dar buvo tikrinami pretendentu pateikti dokumentai, šia savaite turetu buti paskelbti konkurso rezultatai.
Kodel konkursas vyko tik prasidejus mokslo metams? Anot A. Liutikos, du vasaros atostogu menesiai mokyklose yra per mažas laikotarpis. Be to, per mažai turima statybininku, kad butu suremontuotos visos mokyklos. Stinga projektuotoju, todel užsitesia projektavimo darbai. Esa dabartinemis technologijomis pastatu išores šiltinimo ir apdailos darbus galima atlikti ir rudens salygomis.
Šiemet „Ryto“ pagrindines mokyklos pastato remontui testi skirta 600 tukst. litu iš Valstybes investiciju programos(VIP). Mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas papasakojo, kad dabar bus šiltinamas pastato fasadas, dailinama viso pastato išore, nes nuo 2004-uju remontuojant po truputi dalimis, kai kur jau teks atnaujinti anksciau remontuotas sienas. Taciau direktorius sako, kad geriau nors taip, negu visai nieko. Stengiamasi, kad nesutriktu mokymo procesas. Nors, kai statybininkai darbuojasi net lauke, mokiniams ir mokytojams darbo salygos yra sunkesnes. Esa reikia pakenteti, kad kada nors butu gerai.
Taip po truputi jau sutvarkytas stogas, yra nauji sandarus langai, pagražejo pastato vidus, eiles dar laukia sporto sale.
Atrodo, kad nuo pat pradžios iki šiol teko priprasti ir prie veluojamu, nekokybiškai atliekamu darbu. 2004-aisiais pradetus ir gruodi baigtus darbus valstybine komisija po broko ištaisymo prieme 2005-uju kovo 2-aja.
2005-aisiais velavo lifto irengimo darbai. Pagal sutarti rugsejo 16-aja turejes veikti liftas baigtas irengti tik 2006-aisiais. 2007-aisiais kauniške UAB „Maksimali ideja“ pagal sutarti turejo dirbti rugsejo 6-aja, o pradejo lapkricio 2-aja, darbus beveik baige 2008-uju vasari. Už 100 tukst. 995 Lt tureje irengti tualetus neigaliesiems, laiptu aikšteles, šios bendroves darbuotojai iki šiol nebaige remontuoti prie sporto sales esancio tualeto (nepritvirtino rankturiu), prastai suremontavo laiptus. Pasak mokyklos direktoriaus, bendravimas su šia bendrove – tikra „vargo vakariene“: pažadeje viska sutvarkyti iki galo, kai tik gavo darbams skirtu lešu, dingo: telefono nekelia, i laiškus neatsako. Idomu tai, kad ši bendrove nereaguoja ne tik i mokyklos direktoriaus, bet ir Savivaldybes administracijos Vietos ukio ir kapitalines statybos skyriaus vadovu signalus.
– Sudetinga situacija. Ju tiesiog negalima rasti, – sake skyriaus vedejo pavaduotojas A. Liutika. Bet dabar, kai butina pradeti naujus darbus, „Maksimali ideja“ liko antrajame plane. Ju atliktiems darbams duota penkeriu metu garantija. Manau, pasiseks išreikalauti, kad padarytu, ko nepadare, ištaisytu, ka blogai atliko, – sake A. Liutika.
Antri mokslo metai nebaigiama remontuoti Kuliu vidurines mokyklos sporto sale. Išores darbai šiaip taip iveikti, pro stoga vidun nebelyja, taciau sales vidus, persirengimo kambariai tokios bukles, kad sveikatos priežiuros specialistai neleidžia jais naudotis. Pasak mokyklos direktores Zuzanos Jankevicienes, kol kas kuno kulturos pamokos vyksta stadione. Ir esa apskritai nerealu tiketis, kad šiemet sale bus suremontuota, nes tam lešu tikriausiai bus skirta tik iš kitu metu biudžeto.
Plunges „Saules“ gimnazijoje renovacijos darbai bus tesiami kitais metais. Pasak Savivaldybes administracijos Strateginio planavimo ir investiciju skyriaus vyr. specialistes Jurates Garcinskaites, tikimasi, kad pateikta paraiška bus priimta ir gimnazijos pastato vidui remontuoti bus skirta lešu iš VIP programos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas