Muziejuje – unikalūs metalo plastikos dirbiniai

Parašė:  2011-04-12

Balandžio 8 dieną Žemaičių dailės muziejuje atidaryta profesoriaus, buvusio Vilniaus dailės akademijos Telšių skyriaus Metalo meno katedros vedėjo, metalo skulptoriaus, medalių kūrėjo ir juvelyro Vytauto Mockaičio (1958-2011) darbų paroda. Joje eksponuojami metalo plastikos kūriniai.
Iš Klaipėdos krašto kilęs V. Mockaitis 1984 metais baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, 1990 metais – Talino dailės universitetą. Nuo pat 1992-ųjų, kai pradėjo dėstyti Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, iki paskutiniųjų dienų jis visas savo jėgas ir pedagoginį talentą dalijo studentams. Menininkas mirė šiemet, eidamas 53-iuosius gyvenimo metus. Jis buvo Lietuvos dailininkų sąjungos, o nuo 2000 metų – ir Tarptautinės medalininkų federacijos narys.
Jo kūryba apibūdinama kaip rūsti, sunki, kampuota ir monumentali, bet dvelkianti senoviškumu. Tokia, kurios su kitų menininkų darbais nesupainiosi. Originaliais kūriniais virtę išmesti daiktai, senų namų palėpėse rasti sendaikčiai. Menininką ypač domino galimybė parodyti daiktų senėjimo pėdsakus. Seni, dažnai net nežinomos paskirties daiktai jam buvo labai artimi, ne vieną jų menininko rankos prikėlė naujam gyvenimui. Kurdamas metalo plastiką, V. Mockaitis naudojo geležį, spalvotuosius brangiuosius metalus, didinamuosius, mažinamuosius stiklus, veidrodžius, netgi vabzdžius, augalus ir jų sėklas. Jo kūryba unikali dar ir tuo, kad netgi juvelyriniuose darbuose neapčiuopiamas kruopštumas – viskas griežta ir grubu.
Surengta trylika asmeninių V. Mockaičio parodų, menininkas dalyvavo ir pats organizavo grupines ekspozicijas, plenerus, simpoziumus, konkursus Lietuvoje ir užsienyje. Profesorius kuravo, rengė kūrybines studentų parodas, konkursus, plenerus, stovyklas, rašė recenzijas apie studentų kūrybą.
V. Mockaitis kūrė skulptūras, skulptūriškų formų medalius, metalo plastikos, juvelyrinius dirbinius, instaliacijas ir pelnytai buvo vadinamas vienu iš aktyviausių Lietuvos metalo meno kūrėjų.
V. Mockaičio kūrinių įsigijo Lietuvos dailės muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“ Telšiuose ir mūsiškis Žemaičių dailės muziejus. Daug darbų yra ir privačiose kolekcijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas