Ne visi turi tokią tradiciją

Parašė:  2019-05-06

Sezono uždarymo tradiciją tikrai turi ne visi medžioklės kolektyvai. Tuo įsitikinau rinkdamas medžiagą šiam straipsniui. Ir džiaugiuosi, kad mūsų „Kontaučių“ klubas medžioklės sezono karalių kasmet renka net nuo 1975-ųjų.
Na, niekaip nesinori rašyti vien tik apie šį klubą, nors tai vienintelis medžiotojų kolektyvas, kuris apie savo gyvavimą yra išleidęs dvi knygas, kuris daugybę metų per Šv. Onos atlaidus žvėriena vaišina susirinkusiuosius, kuris ne kartą yra surengęs trofėjų ir fotografijų parodas apie gamtą, iškilmingai atšventęs savo 50-metį (2014 m.).
Tačiau nerašyti negali, nes „Kontaučių“ klubo medžiotojai neretai per sezono uždarymą važiuoja į ekskursijas ir geriausią rezultatą pasiekusiam kolegai pereinamąjį prizą – elnio ragus – įteikia kokiame tolimame Lietuvos krašte.
Šį kartą surengta išvyka į Joniškio rajone esantį Mūšos tyrelio pažintinį taką. Medžiotojai su savo šeimų nariais juo nuėjo 6 kilometrus 116 metrų. Juos lydėjo gidė, vietinė ragana Gerda Kinderienė, puikiai žinanti šio krašto istoriją. Į raganas ją įšventino Žvėrinčiaus įkūrėjas Petras Dabrišius ant Telšių rajone esančio Girgždūtės piliakalnio prie degančio laužo su tam skirtomis apeigomis.
To tako galėjo ir nebūti. Ten visur vaizdas kaip tundroje. Pelkynai, kemsynai ir kur ne kur žemos pušelės, kurioms net neaišku kiek metų. Galėjo nebūti, nes buvo nutarta tą teritoriją nusausinti. Jau buvo pradėti ir sausinimo darbai, bet apie tai sužinojo Juodeikių (Joniškio r.) mokytojas, dabar turintis per 90 metų, Aleksandras Žalys. Jo surašytas kreipimasis su vietinių gyventojų parašais pasiekė Ministrų Tarybą. Darbai buvo sustabdyti.
Tako gale pabuvome aikštelėje, kurioje pokariu susirinkdavo apie 200 partizanų, kovojusių už Lietuvos laisvę.
Išvyką dar praturtino pasisėdėjimas prie vaišių stalo su ruginiais „kleckais“ ir savos gamybos vynu pas medžiotoją Arūną Činčį. Jis yra Žiemgalos kulinarijos paveldo vadovas. Visa tai dar labiau pagyvina medžiotojų veiklą. Ten puikioje sodyboje, kuri vis dar tobulinama, ir buvo įteiktas prizas už geriausią sezono rezultatą – pereinamieji elnio ragai „Kontaučių“ klubo vadovui Mindaugui Preibiui. Praėjusį sezoną medžioklėse su varovais geriausiai sekėsi Arūnui Garbenčiui.
Taigi galima pasidžiaugti, kad medžioklės kultūra vis kyla. Daugelis jau nori ne tik žvėrienos gabalą į namus parnešti, bet ir pabūti šventėje, kurioje medžiotojams ant pečių nekybo šautuvai. Na, tikrai yra kolektyvų („Draugija“, „Karklėnai“, „Ąžuolas“, „Plateliai“ „Alsėdžiai“, gal rasis ir daugiau), kurių medžiotojai surengia šventes kartu su šeimų nariais. Neretai jos sutampa su sezono uždarymu.
Kaip informavo „Karklėnų“ medžiotojų kolektyvo vadovas Stanislovas Piepalius, sezono karaliais yra buvę Egidijus Rapalis, Edmundas Samulionis, Algis Racevičius, o šiemet šį titulą pelnė Vidmantas Bražinskas.
Klubo „Ąžuolas“ vadovas Tomas Meškauskas informavo, jog praėjusį sezoną karaliumi išrinktas Valdas Balačka.
Anot T. Meškausko, sezono uždarymo tradicija gyvuoja jau seniai. Vyrai susirenka su žmonomis ir dėkoja joms už kantrybę, kad laisvadienį ne namuose su šeima būna, o trankosi po miškus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas