Neapsikentę smarvės gyventojai ėmėsi priemonių

Parašė:  2020-07-31

Liepos 21 dienos numerio straipsnyje „Neerzinkit. Mes taip įsijautrinsime, kad nebetversite tribūnoje“ rašėme, kad vis labiau didėja nuo iš uždarosios akcinės bendrovės „Rietavo veterinarinė sanitarija“ sklindančios smarvės kenčiančių gyventojų nepasitenkinimas. Ši problema gvildenta Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje, o dabar ir patys žmonės ėmėsi žygių.
„Darote milžinišką žalą: dėl įmonės skleidžiamų nemalonių kvapų krenta mūsų nekilnojamojo turto kainos, į savivaldybę neateina investuotojai, gyventojai išvažiuoja iš Rietavo, o nauji neatsikelia. Pasakykite, ką reikia daryti, kad jus uždarytų ir gamyklos visai neliktų“, –
posėdyje kalbėjo vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas. Nors bendrovės vadovas Darius Fiodorovas ir dėstė argumentus, pasiteisinimus, jo pažadais mažai kas tikėjo.
„Nebetikime. Kiek tokių pažadų jau esame girdėję… Pasakykite, kada konkrečiai – šiais metais ar kitą penkmetį – pagal jūsų turimą planą smarvė liausis?“ – klausė Savivaldybės tarybos narys Viktoras Krajinas.
Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis siūlė išeitį – rašyti bendrą kreipimąsi į Žemės ūkio ministeriją, akcentuojant į aplinką sklindančius kvapus, dėl to kylantį gyventojų nepasitenkinimą. „Šiuo metu pinigai dalijami ir į kairę, ir į dešinę. Tik kažin ar jūsų restruktūrizuojamai įmonei valstybė patikės pinigus. Turite veikti ryžtingiau. Kiek žmonės kentės – vieną dieną užstatys kelius traktoriais ir nebegalėsite dirbti. Ir ką tada darys ministerija, ką pasakys Europos Sąjunga? Tada teks problemą skubiai spręsti“, – ragino meras.
Ne veltui sakoma, kad lašas po lašo ir akmenį pratašo, o žemaičiai nors ir pasižymi kantrumu, bet jų kantrybė irgi nėra begalinė.
Minėtasis tarybos posėdis vyko liepos 18-ąją, o po trijų dienų savo paskyroje feisbuke Pelaičių bendruomenė paskelbė apie pradedamus rinkti parašus dėl bendrovės skleidžiamo dvoko. „Kadangi situacija, nepaisant visų pažadų, visiškai negerėja, prašome – nebūkite abejingi ir pasirašykite. Pasirašyti gali visi, kam aktuali ši problema, ne tik Pelaičių gyventojai“, – rašė bendruomenės atstovai.
Parašai buvo renkami iki liepos 26 dienos.
Antradienį Pelaičių bendruomenė paskelbė džiugią žinią: „700! Tiek parašų vos per kelias dienas buvo surinkta dėl UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ skleidžiamo dvoko. Smagu, kad atsirado tokių, kurie prisidėjo imdamiesi iniciatyvos renkant parašus. Ačiū visiems pasirašiusiems. Tik kartu galime kažką padaryti. Norisi tikėti, kad pagaliau situacija pasikeis ar bent pradės keistis į gerą.“
Kaip „Plungei“ rašė Pelaičių bendruomenės atstovai, tikimasi, kad ši iniciatyva paskatins atsakingas įstaigas operatyviau ir efektyviau reaguoti į problemą. Parašai išsiųsti įstaigoms, atsakingoms už kvapų kontrolę, oro užterštumą, aplinkosaugą. „Tikimės, o ar pagerės – pamatysime. Jei nepadės, kaip meras ir sakė, yra tik vienintelis dar neišbandytas būdas – stabdyti įmonės veiklą užtveriant kelią ir neleidžiant patekti įmonės transportui į teritoriją. Bet ar tokia yra švaraus ir gaivaus oro kaina?“ – dėstė bendruomenės nariai.
Dabar, ko gero, tik laikas parodys, ar pelaitiškių iniciatyva, įtraukusi ir kitus, duos akivaizdžių rezultatų. O gal sulauksime gyventojų „parado“ prie bendrovės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas