„Nemalonūs incidentai“ verčia direktorių iš posto?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-04-11

Praėjusi savaitė Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendruomenei buvo nemaloni dėl ją užgriuvusio dėmesio: netruko pasklisti informacija, kad trauktis iš posto yra raginamas šios įstaigos ilgametis direktorius Leonas Mockūnas. To priežastis – esą vadovas ėmėsi nepedagogiškų muštynes gimnazijoje sukėlusio mokinio auklėjimo būdų. Tačiau miestelyje puse lūpų kalbama apie tai, kad galimas ir kitas pretekstas – direktorius iš darbo atleido mokyklos ūkvedį, kuris vienam iš valdžios vyrų gali būti artimas žmogus. Negi už tokią drąsą lėks gimnazijos vadovo galva?
Ar tikrai L. Mockūnui liepta savo noru apleisti Alsėdžių gimnazijos vadovo pareigas? Šito suskubome pasiteirauti Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio.
Balandžio 4 dieną telefonu kalbintas vedėjas patikino, kad jokio L. Mockūno pareiškimo dėl pasitraukimo iš pareigų nėra gauta – apie panašias kalbas jis neturintis informacijos. Direktorius, G. Rimeikio žiniomis, turi nedarbingumo pažymėjimą, o detaliau situacijos šioje mokykloje nenorintis komentuoti – esą jei norime kažką sužinoti, klausimus reikėtų pateikti raštu. Pateikėme.
Vedėjas: „Gavau informacijos apie nemalonų incidentą“
Į klausimą, kokiu tikslu balandžio 2 dieną lankėsi Alsėdžių gimnazijoje, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas atsakė: „Švietimo įstaigose lankomės gana dažnai. Kartais pasikalbėti apie einamuosius darbus, kartais – kai gauname tam tikrų signalų dėl galbūt kylančių problemų, kad išsiaiškintume situacijos rimtumą ir ar pranešimai yra pagrįsti. Pirmadienio vakarą gavau anoniminę žinutę, kad gimnazijoje praėjusią savaitę įvyko nemalonus incidentas. Antradienio ryte, prieš ruošiantis vykti į šią mokyklą, gavau informacijos apie kitą nemalonų incidentą. Kadangi ir anksčiau esame gavę įvairių pranešimų, susijusių ne vien su Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, visada vykstame į vietą pasikalbėti su įstaigų administracijomis ir bandome kylančias problemas spręsti vietoje. Dažnais atvejais jas pavyksta išspręsti.“
Taip pat G. Rimeikis pažymėjo: „Bendraujant su direktoriumi niekada neteko įsivelti į konfliktus. Visada pateikiame savo nuomonę, siūlymus ir kartu ieškome geriausio problemos sprendimo būdo, kad kai kurios nemalonios situacijos ateityje nepasikartotų (…). Dėl direktoriaus charakterio savybių oficialių skundų nesame gavę. Direktoriaus darbo tikrai nevertinu neigiamai, o ypač atsižvelgiant į tai, kad jis nuoširdžiai yra atsidavęs mokyklai. Šiemet pirmi metai, kai švietimo įstaigos taryba vertino vadovo darbą. Švietimo įstaigos taryba direktoriaus metinę veiklos ataskaitą įvertino teigiamai.“
Redakcijai atsiųstuose atsakymuose Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas akcentavo, kad praėjusią savaitę su L. Mockūnu vykusio pokalbio metu direktoriui nebuvo pasiūlyta trauktis iš pareigų. Pateikti tokį pareiškimą vadovui G. Rimeikis iš nieko nurodymų „tikrai negavęs“.
L. Mockūnas: „Jaučiu spaudimą trauktis“
Tačiau kad situacija Alsėdžiuose yra gana „karšta“, rodo faktas, jog dar tos pačios dienos, kai įvyko pokalbis su vedėju, vakarą L. Mockūnas, kaip sakė jo pavaduotojas Regimantas Kavaliauskas, atsidūrė Plungės ligoninės priėmimo skyriuje – sustreikavo širdis. Šiuo metu gimnazijos direktorius turi nedarbingumo pažymėjimą.
Ketvirtadienį kalbintas L. Mockūnas teigė esantis labai prastos sveikatos, blogai jaučiasi, tad nenorintis nieko komentuoti. Trumpo pokalbio metu vis dėlto užsiminė, kad „jaučia spaudimą trauktis“. Ar gali būti, jog tai vyksta dėl to, kad visai neseniai jis atleido iš darbo gimnazijos ūkvedį?
L. Mockūno ir atleistojo ūkvedžio nesantaika – vieša paslaptis Alsėdžiuose. Redakcijos turimi šaltiniai teigia, jog gimnazijos direktorius seniai buvo nepatenkintas šio savo pavaldinio darbu, kol galiausiai įvyko atomazga – balandžio 3 dieną ūkvedys atleistas. Dėl kokios priežasties? To pasakyti laikinai gimnazijai vadovaujantis direktoriaus pavaduotojas R. Kavaliauskas jokiu būdu nesutiko… Įdomu, kodėl?
Jei tikėsime viena iš vietos žiniasklaidos priemonių, L. Mockūnas telefonu sakė: „Atleidau merui artimą žmogų iš darbo, nes į darbą atvyko neblaivus.“ Užsimenama, kad direktorius baiminasi galinčių užgriūti patikrinimų, kurie jį „suėstų“. Todėl L. Mockūnas esą prašysis atleidžiamas iš pareigų. Iki pensijos jam liko apie porą metų.
Atlieka tyrimą
Balandžio 5 dieną Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje vyko Vaiko gerovės komisijos posėdis. Jame buvo aiškinamasi dėl dar kovo 22 dieną gimnazijoje nutikusio įvykio, kuris galbūt ir yra vienas iš tų Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo minimų „nemalonių incidentų“.
R. Kavaliauskas informavo, kad tą dieną direktorius L. Mockūnas į kampą pastatė ketvirtoką – už tai, kad šis mušė trečioką. Pasak pavaduotojo, abu vaikai gyvena bendrabutyje, netgi, galima sakyti, yra draugai. Muštynes inicijavęs vaikas – konfliktiško būdo. Incidentas įvyko ryte, per pertrauką.
„Berniukai yra atvažiuojantys iš kito rajono. Konfliktą sukėlusio mokinio tėvai pretenzijų niekam nereiškia“, – po Vaiko gerovės komisijos posėdžio teigė R. Kavaliauskas.
Meras: „Šito „grieko“ tikrai neturiu“
Kad L. Mockūno atžvilgiu atliekamas tyrimas, patvirtino ir meras Audrius Klišonis. Taip pat jis užsiminė, jog tyrimas inicijuotas ne tik dėl nepedagogiško ir neetiško, patyčių apraiškų turinčio direktoriaus elgesio mokinio atžvilgiu. Aiškinamasi ir dėl informacijos, kai esą buvo įsilaužta į mokyklos kai kurias patalpas, tačiau apie tai vadovas niekam nepranešė, nors, mero manymu, privalėjo.
„Kai bus baigtas tyrimas, tada ir bus priimami sprendimai“, – dėl L. Mockūno galimybės likti direktoriaus poste sakė meras.
Savivaldybės vadovas neigė, kad L. Mockūnui buvo siūlyta iš pareigų trauktis savo noru, kaip ir esą maža tiesos kalbose apie ūkvedžio protekcijas iš mero pusės. „Šito „grieko“ tikrai neturiu. Jūs parodykite nors vieną žmogų Alsėdžiuose, kuris nėra su manimi susijęs, kaip ir aš su alsėdiškiais“, –
kalbėjo meras.
Ūkvedžio atleidimas, pasak A. Klišonio, – vidiniai gimnazijos dalykai. Jis nežinantis, dėl kokių priežasčių minėtasis mokyklos darbuotojas buvo atleistas, tuo labiau nesulaukęs jokių prašymų dėl galimo užtarimo.
Įdomumo dėlei reikia pažymėti, kad atleistasis ūkvedys greičiausiai yra „prijaučiantis“ liberalams: Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per savivaldos rinkimus jis Alsėdžių rinkimų apylinkėje ėjo stebėtojo pareigas. Jį į šias pareigas pasiūlė Lietuvos liberalų sąjūdis. Kaip ten sakoma, visose apkalbose yra krislelis tiesos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas