Nudirbus darbus galima ir pasilinksminti

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-11-08

Ne veltui sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį. Tad ir Babrungo seniūnijos gyventojai, baigę didžiuosius darbus, rinkosi į tradicinę savo šventę „Po rudens darbų“. Pasidžiaugta gražiai savo sodybas tvarkančiais žmonėmis, seniūnaitijų išmone.
„Laukais ir kloniais auksu spindėdamas atkeliauja ruduo. Kai į stiklą lietaus lašai barbena ar rūke boluoja paskendusios kaimo sodybos, širdį užpildo tuštuma. Nebegirdėti laukuose čiulbančių paukštelių balsų, laukai nebedžiugina įvairiaspalviais žiedais, stovi auksinį rūbą nusimetę medžiai. Ilgėja vakarai, laukuose darbų sumažėja“, – susirinkusiuosius sveikino šventės vedėja Žlibinų kultūros centro kultūros renginių organizatorė Reda Aurylaitė.
Žmonių darbštumu džiaugėsi, ilgų gyvavimo metų, geros nuotaikos seniūnijos gyventojams linkėjo Seimo nariai Jonas Varkalys ir Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas.
Seniūnė Rūta Jonušienė gyrė nenuilstančius ir nuolat savo aplinką gražinančius žmones. Didžiavosi ūkininkais, kurie ne tik rūpinasi ūkiais, bet ir randa laiko puoselėti sodybas. Kaip sakė seniūnijos vadovė, kiekvienais metais vis sunkiau išrinkti tuos pačius pačiausius.
Šiemet gražiausiai tvarkomu ūkiu išrinktas truikiškių Margaritos ir Liudo Mickevičių ūkis. Alma ir Arvydas Leinartai iš Jodėnų kaimo pripažinti gražiausios ūkininko sodybos savininkais. Na, o pačios gražiausios sodybos titulą pelnė Ligitos ir Mindaugo Ratų valdos Pakeruose.
Kad kalbos neprailgtų, šventės dalyvius dainomis džiugino Žlibinų kultūros centro Glaudžių skyriaus moterų ansamblis „Draugystė“ (vadovas Kęstutis Kazlauskas).
Renginio vedėja susirinkusiesiems neleido nuobodžiauti – kvietė minti mįsles. Laimėtojų laukė prizai – moliūgų, kukurūzų ir ropių sėklos.
Neseniai perrinkti seniūnaičiai buvo gavę užduotį pristatyti savo seniūnaitijas.
Babrungėnų seniūnaitijai toliau vadovaus Edvardas Tarvydas. Jos atstovė Adelė Tarvydienė paporino senovišką linksmą žemaitišką istoriją.
Babrungo seniūnaičiu antrai kadencijai perrinktas Rimantas Petkus. Seniūnaitijoje tikriausiai gyvena puikios konditerės – Airida Montvydienė visus vaišino šimtalapiu.
Glaudžių seniūnaitijos reikalais vėl rūpinsis Genė Ročienė. Ši seniūnaitija garsėja grybais, tad nepatingėjusieji ateiti į šventę galėjo paragauti Daivos Balsienės ir Jolantos Preibienės „surinktų“ grybų, tarp kurių – net ir musmirės.
Apie Truikių seniūnaitiją, jos žmones šmaikščiai, eiliuotai papasakojo Teresė Maksvytienė. Seniūnaitijos vadovu išrinktas Virginijus Brezgys.
Didvytiškiams į pagalbą atskubėjo Plungės kultūros centro liaudies muzikos kapela „Minija“. Kaip paaiškėjo, ne vienas kapelos muzikantas – Didvyčių seniūnaitijos gyventojas. Didvytiškiai seniūnaičiu antrai kadencijai išsirinko Virgilijų Venclovą.
Dovanos ir prizai buvo išdalyti, tad atėjo metas linksmintis, pabendrauti su kaimynais, pasidalyti ne tik suneštinėmis vaišėmis, bet ir geru žodžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas