Kantaučių bažnyčioje – įstabus labdaros koncertas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2019-11-08

Po senos medinės kaimo bažnytėlės skliautais – didinga pučiamųjų instrumentų orkestro muzika ir širdį virpinančios žymių operos solisčių atliekamos giesmės. Tokiais įstabiais muzikos garsais neseniai mėgavosi kantautiškiai, susirinkę į Kantaučių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje surengtą labdaros koncertą.
Kaip sakė Kantaučių bažnyčioje vargonuojanti Rūta Černeckienė, labdaringo koncerto sumanytojas – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro vadovas plungiškis Egidijus Miknius. „Vasarą, orkestrui grojant per Šv. Onos atlaidus, E. Miknius įvertino mūsų senųjų vargonų unikalumą, jam įspūdį darė jų skambesys, tad pritarė, kad juos būtina restauruoti. Žinodamas, kad bažnyčia tam neturi lėšų, entuziastingai pasiūlė surengti labdaros koncertą. Jo sumanymą palaikė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, operos solistė Aušra Liutkutė, kuri taip pat giedojo per Onines“, – pasakojo R. Černeckienė.
Prieš prasidedant koncertui, Kantaučių bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už pirmosios kaimo bažnytėlės statytojus ir rėmėjus – didikų Šiukštų giminę, kurios atstovų palaikai ilsisi Kantaučių kapinėse.
Po šv. Mišių surengtame labdaros koncerte skambėjo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro muzika, giesmes ir dainas atliko puikiai žinomos operos solistės A. Liutkutė ir jos mokinė kantautiškė Vilija Mikštaitė. Beje, atlikėjų buvo ir daugiau – giedojo Trečiojo amžiaus universiteto moterų ansamblis ir kantautiškių vaikų ansamblėlis.
Ir šv. Mišių, ir koncerto metu buvo renkamos lėšos unikaliems Kantaučių bažnyčios vargonams, kurie gaminti XIX amžiaus pradžioje, restauruoti. „Vargonai yra 13 registrų. Šiuo metu restauruotas ir veikiantis tik vienas. Juo ir grojame. Norime atnaujinti ir kitus, bet tai brangu. Skaičiavome, kad restauruoti vieną registrą išeina apie pustrečio tūkstančio eurų“, – kalbėjo R. Černeckienė.
Per labdaros koncertą, kuriame dalyvavo Seimo nariai Jonas Varkalys, Jurgis Razma ir Andriejus Stančikas, gausus būrys svečių ir pačių kantautiškių, surinkta 1 720 eurų, dar 100 eurų viena moteris paaukojo kiek vėliau. „Taigi geradarių dėka turėsime apie du tūkstančius eurų, tad vienam registrui jau beveik užteksime“, – džiaugėsi renginio iniciatorė R. Černeckienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,