Optimistinis variantas: spalio 28-ąją galbūt jau važiuosime tuneliu

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2019-10-21

Plungiškiai pastebi, kad tunelinio viaduko statybos darbai jau eina į pabaigą, todėl laukia nesulaukia, kada be kliūčių galės važiuoti Dariaus ir Girėno gatve. Ką sako statybininkai ir Savivaldybė? Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas mini spalio 28-ąją, statybininkai kiek atsargesni – esą jų sutartis iki lapkričio 28-osios ir iki to laiko jie viską padarysiantys.
Priminsime, kad tunelinio viaduką stato Latvijos kompanija „Latvijas tilti“, jos partneriai – uždaroji akcinė bendrovė „Plungės lagūna“ ir akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“. Projekto, kuris yra pats didžiausias iš visų vykdytų Plungės rajono savivaldybėje, vertė – 7,083 milijono eurų (ES lėšos – apie 5,513 mln., Savivaldybės – 1,569 mln. eurų).
„Plungės“ kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas minėjo, kad eismą tuneliu planuojama paleisti spalio 28-ąją. Tiesa, akcentavo, kad data – tik preliminari, nes dar nežinia, kokių kliūčių ar nenumatytų darbų gali rastis baigiant objekto statybą. Žodžiu, spalio 28-oji – optimistinis variantas.
„Trečiadienį vyko gamybinis pasitarimas. Tad galime pasakyti, kad statybininkai tunelyje jau yra pakloję du asfalto sluoksnius. Dabar yra paimti dangos mėginiai, juos ištyrus bus duotas nurodymas – ar kloti trečiąjį sluoksnį, ar kažką taisyti. Jei mėginiai visus reikalavimus atitiks, bus likęs tik vienas darbas – trečiasis asfalto sluoksnis“, – pasakojo M. Kaunas.
Anot Savivaldybės administracijos vadovo, ar spalio 28-oji bus ta diena, kai jau galėsime važiuoti tuneliu, priklausys nuo daugelio aplinkybių: kiek užtruks mėginių tyrimas, ar danga bus pripažinta tinkama, ar oro sąlygos leis kloti paskutinįjį sluoksnį. Be to, iki tos datos tunelyje dar nebus baigtas įrengti pėsčiųjų ir dviračių takas. Tad nežinia, ar statybininkai ryšis paleisti eismą ir kartu dirbti, nes suderinti tai nėra labai paprasta.
M. Kauno paklausėme ir apie liūties padarinius tunelyje, kurie už akies užkliuvo ne vienam plungiškiui. Ar nebus taip, kad vanduo jame laikysis kaskart, kai stipriau palis? Jei jau dabar taip nutiko, kas garantuotas, kad nenutiks ateityje? Ar plungiškiams ir miesto svečiams lyjant neteks plaukti arba aplenkti tunelį?
Administracijos direktorius atsakė: „Šiuo klausimu kalbėjome per gamybinį susirinkimą. Mums buvo paaiškinta, kad siurbliai, turintys pumpuoti vandenį, tuo metu buvo prijungti prie laikino elektros įvado, kuris kažkodėl nesuveikė. Artimiausiu metu jie bus prijungti prie nuolatinių įvadų, bus maitinami iš dviejų šaltinių, tad dirbs patikimai ir tokių problemų nebekils. Jei kils, rangovui teks tvarkyti broką.“
Bendrovės „Latvijas tilti“ Vilniaus filialo direktorė Regina Barkauskienė „Plungei“ nurodė, kad sutartyje numatytas darbų pabaigos terminas – lapkričio 28-oji. Iki tos datos statybininkai tikrai suspėsią, bet gali būti, kad važiuoti tuneliu bus galima ir gerokai anksčiau.
„Dabar laukiame mėginių tyrimo rezultatų. Jei jie teigiami, kitą savaitę klojame trečiąjį sluoksnį, o tada beliks linijos. Spalio 24-ąją atvyks komisija, kuri, tikimės, leis atidaryti visus penkis geležinkelio kelius. Lietuvos automobilių kelių direkcijai esu pateikusi prašymą išduoti perėmimo pažymą, o tai reiškia, kad tunelis jau baigtas“, – situaciją aiškino R. Barkauskienė.
Taigi jei kliūčių nebus, dar šį mėnesį tunelis, sujungsiantis atskirtas buvusias miesto dalis, bus atidarytas. Beje, į jį dedama daug vilčių. Tunelis pasitarnaus ne tik eismui, bet manoma, kad atgaivins ir gerokai apmirusį bei pamirštą vadinamąjį kareivinių rajoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas