Paminėta poeto Vytauto Mačernio 90-mečio sukaktis

Parašė:  2011-06-07

Birželio 4-ąją Žemaičių Kalvarijoje surengtas didžiulis renginys, skirtas poeto Vytauto Mačernio 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Prasidėjęs ryte Šarnelėje, poeto gimtinėje ir amžinojo poilsio vietoje, po pietų renginys baigėsi Žemaičių Kalvarijos kultūros centre.
Pirmiausia Šarnelėje aplankytas V. Mačernio kapas, kuris pasiektas neseniai baigtu rengti nauju keliu. Prie poeto amžinojo poilsio vietos skaitytos jo eilės. Skaitymuose dalyvavo ir V. Mačerniui labai artimi žmonės – jo sesuo Valerija Mačernytė su anūke Laura. Šarnelėje įsikūrusiuose bendruomenės namuose atidaryta Mažeikių fotomenininkų fotografijų paroda „Vytauts Mačernis gyvs“.
Iš Šarnelės renginys persikėlė į Žemaičių Kalvariją, tiksliau – į poeto žūties vietą. Čia atidengtas ir pašventintas V. Mačernio 90-mečio sukakčiai skirtas didžiulis ąžuolinis koplytstulpis.
Žemaičių Kalvarijos bendruomenės pirmininkas Bronius Kleinauskas, prieš pašventinant koplytstulpį, perskaitė paskutinįjį V. Mačernio eilėraštį. Anot B. Kleinausko, parašęs jį, poetas sėdo į vežimą ir planavo išvažiuoti, tačiau Žemaičių Kalvarijos pakraštyje jį pražudė atsitiktinė artilerijos sviedinio skeveldra. Tuomet V. Mačerniui buvo tik 23-eji.
Ąžuolinį koplytstulpį pašventino Telšių vyskupo generalvikaras Juozas Šiurys, pasisakyti pakviesti jo autoriai – žinomas medžio meistras Antanas Vaškys ir jam talkinęs mažeikiškis kalvis Virgilijus Mikuckis. Anot A. Vaškio, sukurti paminklą tokiam didžiam kūrėjui kaip Vytautas Mačernis nebuvo lengva. Norėjosi jungti tradiciją su kažkuo modernesniu. Koplytstulpio autoriams talkino ir kalvarijiškis moksleivis Gabrielius Kuliešius, kurio ateitį A. Vaškys sakė matąs kaip talentingo skulptoriaus. A. Mikuckio teigimu, jis ir A. Vaškys kūrė atskirai, tik vėliau medis ir metalas buvo sujungti į vieną, o tai, kas išėjo, – puiku.
Beje, atidengiant koplytstulpį, visi galėjo aplankyti ir vadinamąją žaliąją trobelę, kurioje amžiną atilsį kalvarijiškis kraštotyrininkas Konstantinas Bružas yra sukaupęs daug įdomios medžiagos apie V. Mačernį.
Pasidžiaugę koplytstulpiu, susirinkusieji patraukė į Žemaičių Kalvarijos baziliką, kur už poetą aukotos šv. mišios.
Vėliau Žemaičių Kalvarijos V. Mačernio vardo bibliotekoje buvo atidaryta literatūrinė paroda „Karo audroj nutilusi giesmė“, lankytas V. Mačernio muziejus, o po pietų surengta poezijos valanda – eiles skaitė Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija „Savi“, aktoriai-skaitovai Virginija Kochanskytė ir Petras Venclovas, koncertavo Platelių meno mokyklos Žemaičių Kalvarijos muzikos skyriaus mokiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas