Parko tvenkinyje pradėjo dvėsti žuvys

Parašė: „Plungės“ inf. 2018-08-20

Redakciją pasiekė akylaus plungiškio laiškas, kuriame išdėstyta, kaip vėliau paaiškėjo, rimta bėda – viename iš Plungės parke esančių tvenkinių pastebėta nemažai nudvėsusių žuvų. Dėl ko taip nutiko?
Užfiksuotą situaciją vyras detaliai apibūdino. Laiške rašoma: „Turiu paprastą klausimą – nuo ko Plungės parko tvenkinyje dvesia žuvys pastaruoju metu? Karščiai jau praėjo, o štai šiandien (praėjusį savaitgalį – red. past.) vaikštinėjau po parką ir išvydau tokių vaizdų, kad tikrai nemalonu. Spėju, kad žuvys pradėjo gaišti dėl tvenkinio eutrofikacijos, visas vandens paviršius yra žalias nuo dumblių. Kas turėtų būti atsakingas už tai ir ar būtų įmanoma imtis kažkokių priemonių? Ten žuvų yra tikrai daug ir didelių. Štai vienoje nuotraukoje karpis, apie tris kilogramus sveriantis. Šalia kitoje kranto pusėje keturi žvejai žvejojo. Tad klausimas, ar tos pagautos žuvys yra sveikos. Gal kažkas trąšas leidžia netoliese, jeigu taip tvenkinys pažaliavo?“
Su plungiškio laiško turiniu supažindinome Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Plungės rajono agentūros ir Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistus. Pastarieji, apsilankę miesto parke, turėjo konstatuoti faktą, kad iš tiesų susidurta su problema, kuriai įtakos turėjo šios vasaros karščiai.
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialistas Karolis Timofejevas informavo, kad jis kartu su ŠRAAD Plungės rajono agentūros vyriausiuoju specialistu Nerijumi Ablingiu apžiūrėjo parko vandens telkinius, išmatavo deguonies kiekį juose. Paaiškėjo, kad viename jų, kuriame ir užfiksuotos nudvėsusios žuvys, ženkliai yra sumažėjęs deguonies kiekis, vandens temperatūra čia siekė bene 24 laipsnius. Taip pat pastebėta, kad vanduo yra nusekęs, susistovėjęs.
„Tokiomis sąlygomis žuvims ima trūkti oro, ir taip sumažėjusį deguonį pasisavina augalai, kurie tokiu būdu pradeda labiau vešėti. Darysime pakartotinius tyrimus. Jei per kelias dienas padėtis nesitaisys, reikės imtis papildomų priemonių“, – kalbėjo K. Timofejevas, pabrėždamas, kad tai lėmė ilgalaikis karštis, ne užterštumas. Tikimasi, kad, orui atvėsus ir sulaukus lietaus, Plungės parko tvenkinių būklė pagerės.
Žemaičių dailės muziejaus (įstaigos, kuri atsakinga už parko priežiūrą) direktorius Alvidas Bakanauskas antradienį sakė, jog yra informuotas apie parko tvenkinių situaciją. „Organizuosime žuvies išėmimą, vykdysime stebėjimą, kad situacija nesikartotų. Lietūs prasidėjo, reikia tikėtis, kad viskas susitvarkys“, – teigė direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas