Pasaulyje žinomas profesorius megsta medžioti

Parašė:  2008-08-19
Taip sutapo, kad i pirmaja medžiokles safario kelione Afrikon prof. Rimantas Benetis susiruoše, kai ji išrinko Lietuvos medžiotoju ir žveju draugijos pirmininku (2006 m.).

Seniai pažistu Rimanta, nes abu esame kile iš to paties Plunges miesto, ir vis stebiuosi, kaip tokio aukšto lygio medikas randa laiko savo pomegiui. Jis medžioja nuo 1976 metu. Iki safario i Afrika medžiojo tik Lietuvoje. Ištrukti i medžiokles kitose šalyse vis nebuvo galimybes. 
Pirmasis Afrikos valstybeje Namibijoje R. Benecio sumedžiotas žveris – oriksas. Sekme labai džiaugesi kartu buvusi ir fotografavusi žmona Gražina, kuri irgi yra medike.
Šioje išvykoje R. Benetis, be minetojo orikso, dar sumedžiojo: kudu, baltasnuke antilope, šokliaja gazele, karvine antilope, karpuoti ir šakala. 
Pagal tenykšte tradicija už taiklu šuvi ir kritusi pirmaji Afrikos žveri profesoriui dygliuota šluota jegeris tris kartus trinktelejo per nuoga užpakali. Taigi garsiajam profesoriui teko nusismaukti kelnes.
Labiausiai jis džiaugesi, dešimties tukstanciu hektaru aptvare sumedžiojes baltasnuke antilope. Tai buvo medžiokle selinant. Mat tame aptvare medžiokles nevyksta. Savininkas leido sumedžioti raišuojancia antilope. Kaip prisimena R.Benetis, tai buvo ispudinga medžiokle…
…Dar karta nukeliaves i Namibija, sumedžiojo kalnu zebra, melynaji ir juodauodegi gnu, vandens oži.
Šioje išvykoje mate leoparda. Ji išvydes R. Benetis pirmiausiai pagalvojo, kad tai – didžiulis katinas. Kai suprato, jog mate leoparda ir apie tai pasake medžiokles plotu savininkui, šis nusistebejo: „Tu per daug viskio išgerei. Pas mus retai kada leopardai užklysta“.
Taciau kai jegeriai apžiurejo pedas, tuoj pat eme organizuoti medžiokle. Masalui padejo sumedžiota gazele. Taciau leopardas nepasirode…
…Sunkiausias šio medžiotojo safaris buvo Kirgizijoje. Ten sumedžiojo Marko Polo avina ir Sibiro oži.
Kalbejausi su profesoriumi, kai jis tik prieš kelias valandas buvo parskrides i Lietuva. Lupos suskeldejusios, be galo pavarges. Nera ko stebetis: medžiojo keturiu kilometru aukštyje, oro truksta, šalta, sninga ir pusto. I vieta kelias dienas jojo arkliais. Neretai ateidavo mintis, kad gali prasmegti tarp uolu. Tokia medžiokle – didele tikimybe, kad prarasi gyvybe.
Taciau prisiekes medžiotojas, kiek pailsejes, vel galvoja apie kita išvyka. R. Benetis labiausiai vertina medžiokles, kuriose ne taip jau paprasta. Jis iš anksto sužino apie kiekviena medžiojama žveri, apie busimaji medžiokles buda, kokiu prireiks fiziniu pastangu…
…Lietuvos medžiotoju ir žveju draugijos pirmininkas džiaugiasi, kad musu šalies medžiotojams po geležines sovietu uždangos atsirado galimybe išvykti i kitas šalis. 
Jo manymu, safario klubu veikla turi didžiules galimybes. Tarp tuo užsiimanciu musu šalies medžiotoju ir žveju atsiras ir pasiekusiuju pasaulini lygi. Ateina informacijos apie medžiokles bei žukles kituose kraštuose – klubu nariai iš anksto daug ka sužino, praplecia savo akirati. 
Anot prof. R.Benecio, tarp i Lietuva parvežamu tiek medžiokles, tiek žukles safario trofeju jau yra ir pasaulinio lygio, pelnanciuju medalius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas