„Pasibaigus karantinui mokykla tikrai nebebus tokia, kokia buvo“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-04-02

Šį pirmadienį mokytojų ir mokinių laukė nemenkas iššūkis – pradėta dirbti nuotoliniu būdu. Tikėtina, kad toks mokymasis truks iki mokslo metų pabaigos. Pasiruošti naujovėms pedagogai turėjo dvi savaites. Dar praėjusią savaitę „Plungė“ domėjosi, kaip vyksta pasirengimas, kokiomis baimėmis ir lūkesčiais gyvena rajono mokyklų vadovai.
Plungės „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys kalbėjo, kad pirmoji užduotis buvo išsiaiškinti, ar visi mokiniai galės mokytis nuotoliniu būdu – turi kompiuterius, išmaniuosius telefonus ar planšetes, interneto ryšį.
Anot direktoriaus, ruošiantis tokiam darbui kyla ir baimių, kad mokytojai moksleivių neapkrautų didžiulėmis užduotimis. „Kad nebūtų sumaišties, pagrindinė informacija ir mokiniams, ir tėvams bus teikiama per TAMO. Susitarėme su pedagogais, kad „nebėgsime“ nuo tvarkaraščio“, – teigė A. Budrys.
Svarbiausia, gimnazijos vadovo tvirtinimu, bus darbą organizuoti taip, kad būtų grįžtamasis ryšys. Kai kurie šios įstaigos pedagogai ir mokiniai jau naudojasi „Moodle“ platforma, tad greičiausiai ji ir bus pasirinkta.
Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas minėjo, jog nuotolinio darbo pradžioje greičiausiai viskas vyks per TAMO, lygiagrečiai bus naudojamasi platformomis EMA, „Eduka“ ir „Egzaminatorius“. Palaipsniui bus pereinama prie „Moodle“. „Didžiausias iššūkis, ko gero, bus technikos pajėgumai“, – mano S. Ivanauskas.
„Mokytojai jau ir dabar naudoja nuotolinį mokymą. Prieš metus išbandėme „Eduką“, tai ir apsistojome ties tuo, kas jau išmėginta. Žinau, kad klasių vadovai su mokiniais yra susikūrę grupes socialiniame tinkle „Facebook“, tad ir tokiu būdu bus galima konsultuotis, aiškintis, kas nesuprantama“, – apie pasiruošimą naujam darbo būdui pasakojo Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorius Zenonas Garbenčius.
Naujas temas mokiniams kalvariškiai pedagogai dėstys surengdami vaizdo konferencijas. „Viskas pasimatys dirbant. Iš turimos praktikos galiu pasakyti, kad vaikai noriai atlieka užduotis, pateiktas kitokiu būdu. Gali būti, kad tokia ugdymo forma bus populiaresnė“, –
svarstė mokyklos vadovas.
Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis praėjusį ketvirtadienį „Plungei“ kalbėjo, jog dar ne visos švietimo įstaigos apsisprendusios dėl tvarkaraščių. „Kad nebūtų sumaišties, rekomenduojame išlaikyti pamokų tvarkaraščius. Taip pat siūlome tiesioginėms vaizdo transliacijoms, naujoms temoms išdėstyti nenaudoti viso pamokos laiko“, – pridūrė G. Rimeikis.
Pasak jo, ikimokyklinės įstaigos taip pat yra įpareigotos siųsti užduotis vaikams.
Suprantama, kad vyresniems mokiniams sunkumų prisijungti prie platformų gal ir nebus, tačiau mažesniems gali kilti keblumų, o tėvai ne visada gali būti kartu. G. Rimeikio tvirtinimu, tokiems atvejams labai tinkama „Loom“ platforma, kurioje vaizdo medžiagą galima peržiūrėti vėliau.
„Labiausiai džiugina, kad dalis mokytojų tikrai su entuziazmu imasi naujovių. Žinoma, visko bus – ir programos nepasileis, ir sistemos strigs. Daugumai toks darbo būdas – nauja patirtis, o pasibaigus karantinui mokykla tikrai nebebus tokia, , – pažymėjo skyriaus vedėjas.
Kaip ir minėta, pirmąją pasiruošimo savaitę mokyklų vadovai turėjo išsiaiškinti, kiek mokinių neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu (neturi kompiuterių, planšečių ar interneto ryšio – aut. past.). Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbė, kad Lietuvoje kompiuterinės technikos neturi 35 000 vaikų. G. Rimeikio teigimu, praėjusios savaitės pradžioje mūsų rajone šių priemonių neturėjo 57 vaikai.
„Šiuo metu jau turiu informacijos, kad priemonėmis aprūpinti visi vaikai. Mano žiniomis, mokyklos pačios rūpinosi, tėvai skolinosi. Bet jei reikėtų, viena kitai padėti yra pasirengusios mokyklos, bibliotekos. Interneto ryšio neturi 57 mokiniai. Tačiau modemais pasirūpins Savivaldybė“, – sakė G. Rimeikis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Vaida parašė:

    Tai issukis ne tik tiems, kurie neturi, bet ir tiems, kurie naudoja ganetinai sena kompiuterine ir programine iranga, nes programos stringa. Dziaugiuosi, kad Kaledu proga dukrai nupirkome kompiuteri ir legalia programine iranga is https://www.distributor.lt/ nes drauge nuolat skundziasi, kad tai to, tai ano neatidaro. Skirtingi mokytojai siuncia uzduotis kitose programose ir ju nepavyksta atidaryti. Mano dukra tokiomis problemomis nesiskunde. Tad manau tai isbandymas ir turimos kompiuterines irangos pajegumu ar sugebesi laiku prisijungti ir atlikti paskirtas uzduotis. Bet kokiu atveju, toks ugdymas tikrai geriau, nei mokslo metu nutraukimas

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas