Pasidžiaugta laimejimais, apdovanoti nugaletojai

Parašė:  2008-10-10

Spalio 4 diena Plunges turgaus paviljone vyko Žemdirbiu švente „Derlius-2008“. Be šeimininku ir sveciu, dalyvavo ir kandidatu i Seimo narius. Seniuniju „kiemeliuose“ galejai pasidžiaugti ne tik musu šeimininkiu išradingumu, bet ir šio to paragauti. Gera susirinkusiuju nuotaika palaike nuoširdus valdžios atstovu sveikinimai, apdovanojimai ir pagarba geriausiesiems.

Sunku pasakyti, kur šeštadienio ryta skubejo plungiškiai – i turgu ar i Žemdirbiu švente ir jos metu vykusia muge, ar tiesiog pasižvalgyti jau iprastame turguje. Bet tai ir nesvarbu. Svarbu tai, kad žmoniu buvo daug.
O karta cia atejes, kaip neužeisi i muge ir nepasidžiaugsi žemdirbiu sugebejimais iš tu paciu produktu padaryti daug puikiu patiekalu. I juos žvelgiant, seiles tiste tiso. Tad drauge su visais pasižvalgykime po seniuniju „kiemelius“.
Štai šateikiškiu gerybes puoše didžiulis moliugas. Pasirodo, ji išaugino pats seniunas Gražvydas Paulius. Dažna seniunija lankytojus vaišino savo šeimininkiu susuktu kastiniu su karštomis bulvemis.
Plateliškiai didžiavosi ekologiškomis gerybemis. Galejai paragauti pyrago ir itin viliojancio surio iš ekologišku produktu. Man atrodo, kad atsirado ne tik paragauti norinciuju – vienas kitas butu mielai ir nusipirkes. Cia pat tarp saviškiu sukiojosi ir Plateliu seniune Danute Rapalaviciene, bendruomenes pirmininkas Stanislovas Vyšniauskas. Jie sake, kad i švente atvyko tikrai gražus burys plateliškiu.
Nors jau pats ruduo, bet kuliškiu „kiemelyje“ puikavosi avietes, spanguoles, kitos paciu rankomis išaugintos gerybes. Tarp kuliškiu sukiojosi ir geras ukininkas Antanas Vosylius, mišraus ukio šeimininkas.
Editos Jurkaitienes užauginti moliugai puoše stalgeniškiu stala.
Ne vienam teko girdeti Nausodžio žolininkes Rasos Žaludienes pavarde ir pas ja lankytis. Tai didele gydomuju žoleliu žinove, i žemdirbiu muge ju atnešusi visa krepši.
Pats Paukštakiu seniunas Aurimas Vasiliauskas vaišino karštomis bulvemis su kastiniu.
Žlibiniškiai taip pat turejo kuo pasigirti ir ka parodyti.
Nors ir kiek besižvalgiau, nepastebejau Žemaiciu Kalvarijos seniunijos atstovu. Tiesa, seniunas Liudas Gricius, kai reikejo atsiimti apdovanojima, pasirode.
Nors mugeje gyvuliuku ir nesimate, bet produktu iš ju mesytes buvo pakankamai.
Gražiai visus pasveikino Savivaldybes Žemes ukio skyriaus vedejas Algirdas Mika, primindamas, jog spalio 4-oji – dviguba švente, nes minima ir šv. Pranciškaus, gyvuliu globejo, diena. Ta proga gražiai pasveikintas Nausodžio seniunijos Varkaliu kaimo gyventojas Pranciškus Rojus.
Turejo ka žemdirbiams pasakyti ir mere Elvyra Valerija Lapukiene, pažadejusi, jog kitais metais žemdirbiu šventei atsiras tinkamesnes patalpos, negu turgaus paviljonas.
Susirinkusiuosius pasveikino ir Seimo narys Jonas Jagminas. Padekos raštus jis iteike Nausodžio seniunijos Vieštovenu kaimo ukininkui Kazimierui Vaitkui ir Babrungo seniunijos ukininkams, gražiausios sodybos šeimininkams Anicetai ir Jonui Griciams.
Nuoširdu sveikinimo žodi tare Telšiu apskrities administracijos Kaimo reikalu ir melioracijos skyriaus vedejas Ricardas Kranauskas, ta pacia proga Paukštakiu seniunijos ukininkui Alvydui Norvydui iteikes Lietuvos pagražinimo draugijos padekos rašta, kuri pasiraše poetas Justinas Marcinkevicius.
Žemdirbiams linkejimus išsake rajono tarybos Kaimo reikalu komiteto pirmininkas Andriejus Stancikas, kandidatai i Seimo narius Audrius Klišonis ir Vytautas Gapšys.
Šventes metu paskelbti ir pasveikinti geriausi rajono ukininkai. Pirmoji vieta teko Plateliu seniunijos ukininkui Marijui Kakciui, antroji – Nausodžio seniunijos ukininkui Leonui Bendikui, trecioji – Šateikiu seniunijos ukininkui Juozui Drungilui. Jiems iteikti padekos raštai ir asmenines dovanos.
Apdovanoti ir kiti gražiausiu sodybu šeimininkai, geriausi seniuniju ukininkai. Paviljonas, kuriame vyko švente, buvo sausakimšas, visi kalbejusiems ir apdovanotiesiems negailejo plojimu, sveikinimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas