Pasirašyta partnerystės su Karlshamnu sutartis

Parašė:  2019-10-07

Pagrindinė metų šventė Rietave – Mykolinės – jau praūžė. Per tris dienas suorganizuota daugybė įvairiausių renginių. Vieni jų plačiajai visuomenės daliai buvo labiau matomi, kiti – mažiau. Tarp pastarųjų – spalio 27-ąją sušauktas neeilinis Rietavo savivaldybės tarybos posėdis.
Šį kartą vietos politikai, Savivaldybės administracijos darbuotojai, biudžetinių įstaigų vadovai susitiko ne Savivaldybės salėje kaip įprasta, o Oginskių kultūros istorijos muziejuje. Posėdžio darbotvarkėje – iškilmingas Rietavo ir Karlshamno (Švedija) savivaldybių partnerystės sutarties pasirašymas.
Meras Antanas Černeckis, sveikindamas delegacijos iš Švedijos atstovus, pasidžiaugė, kad kelerius metus trukęs rietaviškių ir švedų bendradarbiavimas įgauna konkretesnę formą. „Praėjusiais metais pasirašėme ketinimų protokolą, o dabar padėsime parašus po partnerystės sutartimi, kuri skatins lietuvių ir švedų tautų sutarimą ir draugystę“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Ta proga prisiminti ir kiti Rietavo miestai partneriai: Zarbekas (Vokietija), Gulbenė (Latvija), Kenčinas (Lenkija). „Iš kiekvienos partnerystės ko nors pasimokome. Galime lyginti, kurioje vietoje esame ir kur norėtume būti. Tikiu, kad ir šios užsimezgusios draugystės laukia puiki perspektyva, kad bendradarbiavimas abiem šalims bus naudingas. Karlshamne gyvena malonūs ir geri žmonės. Visi, kas ten buvo, grįžta su geriausiais įspūdžiais“, – gyrė naujuosius draugus A. Černeckis.
Gražių žodžių rietaviškiams negailėjo ir Karlshamno meras Per-Ola Mattssonas: „Man didžiulė garbė būti čia. Dar net nepasirašius sutarties jaučiasi, kad tarp mūsų yra tikras ryšys.“
Sveikinimo žodį tarė ir antrasis Karlshamno savivaldybės valdybos vicepirmininkas Magnusas Gardebringas. Svečias padėkojo abiejų savivaldybių merams – A. Černeckiui ir P.-O. Mattssonui – „už malonų ir svarbų įvykį“.
Pagarsintas partnerystės sutarties tekstas, kuriame kaip prioritetinės bendradarbiavimo sritys numatyti bendras tyrimų ir plėtros projektų vykdymas, verslo plėtros skatinimas, tarptautinės švietimo veiklos, pagrįstos savivaldybių ir verslo bendruomenių poreikiais, inicijavimas, dalijimasis patirtimi, savivaldybių valdymo ir demokratinės plėtros modeliais.
Sutartis buvo patvirtinta A. Černeckio ir P.-O. Mattssono parašais bei posėdyje dalyvavusių žmonių plojimais. Iškilmingame pasirašymo akte švedų delegacijai atstovavo Karlshamno savivaldybės tarybos pirmininkė Mari Salstrom, pirmoji šios tarybos vicepirmininkė Gertrud Ivarson, antrasis vicepirmininkas M. Gardebringas ir „Netport“ mokslo parko atstovė Mari Bjork.
Iškilmingą aktą užbaigė apsikeitimas dovanomis. Meras A. Černeckis svečiui įteikė liūtų saugomų Rietavo vartų skulptūrėlę, kurią specialiai pagamino Rietave veikianti uždaroji akcinė bendrovė „Reval baldai“, o dovanų iš švedų gavo Karlshamno savivaldybės pastatą vaizduojantį suvenyrą.
Draugystės sutartis, pasak abiejų merų, skatins Rietavo ir Karlshamno, šių dviejų savivaldybių įmonių, organizacijų bendradarbiavimą ir verslo plėtrą. Tą pačią dieną Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre buvo surengta diskusija apie būsimus projektus ir gerąją savivaldybių valdymo praktiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas