Pasirašyta sutartis dėl viešosios įstaigos steigimo

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-03-14

Plungės neįgaliesiems greitu laiku turėtų ženkliai pagerėti sąlygos organizuojant savo užimtumą. Savivaldybė kartu su Šv. Jono Krikštytojo parapija sutarė bendrai siekti žmonių gerovės ir tuo tikslu inicijavo viešosios įstaigos įkūrimą. Kovo 6 dieną buvo pasirašyta Plungės bendruomenės centro steigimo sutartis. Ją savo parašais patvirtino meras Audrius Klišonis ir parapijos klebonas Vytautas Gedvainis.
Priminsime, kad Savivaldybė ir parapija Plungės bendruomenės centrą steigia dalininkių teisėmis. Viešosios įstaigos įkūrimas siejamas su dviem parapijos namuose Vytauto gatvėje įgyvendinamais projektais – „Socialinių paslaugų neįgaliesiems plėtra Plungės rajone“ (pastato cokoliniame aukšte) ir „Socialinių paslaugų infrastruktūros bendruomenėje plėtra Plungės rajone“. Bendruomenės centras būtų atsakingas už šių paslaugų teikimo organizavimą.
Įgyvendinant projektą „Socialinių paslaugų neįgaliesiems plėtra Plungės rajone“ parapijos namų cokolinis aukštas pritaikomas žmonių, turinčių negalią, reikmėms. Jame planuojama organizuoti nestacionarias socialines paslaugas neįgaliesiems ir sudaryti tinkamas sąlygas neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų veiklai organizuoti, jų saviraiškai skatinti.
Kito projekto – „Socialinių paslaugų infrastruktūros bendruomenėje plėtra Plungės rajone“ – įgyvendinimo metu parapijos pastato I–III aukštai bus pritaikomi bendruomenės reikmėms ir įvairių socialinių grupių žmonėms. Čia bus teikiamos užimtumo ir integracijos paslaugos: dienos užimtumo paslaugos Grupinio gyvenimo namuose gyvenantiems proto ir psichikos negalią turintiems asmenims; užimtumo ir bendruomeninės paslaugos įvairių socialinių grupių asmenims.
Plungės bendruomenės centras, kaip minėta, turės dvi dalininkes – Plungės parapiją ir Plungės rajono savivaldybę. Viešoji įstaiga bus išlaikoma iš valstybės ir Savivaldybės biudžetų ir iš kitų lėšų. Nevyriausybinės organizacijos savo veiklą organizuoja pagal projektus, kuriems pinigų gauna iš Neįgaliųjų reikalų departamento ir iš Savivaldybės biudžeto. Turto savininke ir toliau išliktų parapija.
Prieš padedant parašus ant viešosios įstaigos steigimo sutarties, kuri turėtų galioti 25 metus, meras A. Klišonis akcentavo priimto sprendimo svarbą, džiaugėsi, kad Savivaldybės taryba bendru sutarimu pritarė Bendruomenės centro atsiradimui. Mero manymu, viešoji įstaiga, veiksianti kaip dienos centras neįgaliesiems, ženkliai pagerins tokių žmonių situaciją Plungėje. „Be galo džiugu, kad mūsų ir parapijos interesai sutampa“, – sakė Savivaldybės vadovas.
Tokia iniciatyva džiugina ir Plungės parapijos kleboną V. Gedvainį. Dvasininko nuomone, tai, kad per tiek laiko nepavyko deramai sutvarkyti parapijos pastato, nėra geras dalykas, todėl ši iniciatyva ir viešosios įstaigos steigimas – didžiulis ir labai svarbus įvykis parapijos gyvenime. „Kad ir kaip kam beatrodytų, šitas sprendimas labai geras ir jo tikrai reikėjo. Ačiū už pagalbą, už paramą, už supratimą. Tik kartu veikdami galime padėti pagalbos reikalingiems žmonėms“, – po sutarties pasirašymo kalbėjo kunigas.
Tikimasi, kad viešosios įstaigos Plungės bendruomenės centro atidarymas įvyks jau šią liepą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas