Paskutinįkart suteiktos lengvatos

Parašė:  2009-03-24

Ketvirtadienį į posėdį susirinkę Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai apsvarstė keletą su pinigais susijusių klausimų. Vienas iš jų – lengvatos įmonėms.
Prašymus suteikti nekilnojamojo turto, žemės nuomos ir žemės mokesčių lengvatas Savivaldybei pateikė 4 bendrovės, 2008 metais suteikusios dosnią paramą sportui, švietimui ir kultūrai.
UAB „Litnaglis“ pernai sportininkams skyrė 22 tūkst. Lt, švietimo reikmėms – 2 500 Lt. UAB „Palska“ sportą parėmė 10 tūkst. Lt. UAB „Plungės Jonis“: sportui – 195 tūkst. Lt, kultūrai – 22 850 Lt. UAB „Profilena“ sportą parėmė 33 tūkst. Lt. Bendra šių bendrovių suteikta parama – 285 350 Lt, o prašoma lengvata – 47 838,26 Lt.
Iki šių metų bendrovėms, parėmusioms minėtąsias sritis, Savivaldybė teikdavo mokesčių lengvatas. Kadangi įmonės paramą teikė 2008-aisiais, o sprendimas nebeteikti tokių lengvatų įsigalios tik nuo šių metų balandžio 1-osios, visos išvardytosios bendrovės turi teisę į lengvatas. Ir jos suteiktos: „Litnaglis“ atleistas nuo 8 853,09 Lt mokesčių (sumokėti mokesčiai grąžinti 100 proc.), „Palska“ – 3 200 Lt, „Plungės Jonis“ – 33 446,17 Lt (100 proc.), „Profilena“ – 2 339 Lt (100 proc.). Kitąmet verslininkai į šias lengvatas pretenduoti nebegalės. Nežinia tik, ar, negaudamos jų, bendrovės dar rems sportą ir kitas sritis.
Dėl lengvatų į Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetą kreipėsi ir Savivaldybei priklausanti UAB Plungės autobusų parkas, prašantis atleisti nuo 5 908 Lt nekilnojamojo turto mokesčio. Motyvuojama tuo, kad pernai bendrovė turėjo daug išlaidų: išperkamosios nuomos būdu įsigijo 4 naujus autobusus, daug investavo į autobusų stotį – įrengė vandentiekį bei kanalizaciją ir t. t. Nusprendę, kad autobusų parkas ir taip vos galą su galu suduria, komiteto nariai atleido jį nuo mokesčio.
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Arvydas Liutika komitetą informavo, jog keičiasi Savivaldybės prisidėjimo prie ES finansuojamo projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Plungėje“ lėšos. Vietoj anksčiau buvusių 20 proc. dabar nurodoma, jog prisidėti reikės jau 23,8 proc., o tai yra 118,2 tūkst. daugiau nei planuota. Anksčiau buvo nuspręsta, jog Savivaldybė skirs 2 mln. Lt (bendra projekto vertė tuomet buvo 10 mln. Lt, dabar sumažėjusi). Nors komiteto narius šis pasikeitimas ir papiktino, bet… O ką galima padaryti, kai nurodymai nuleidžiami iš aukščiau.
Miesto seniūnas Gintaras Domarkas komitetui dar kartą pateikė tvirtinti vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Plungės rajono savivaldybės teritorijoje nuostatus. Sykį jie jau buvo patvirtinti, tačiau dėl didelių įkainių sulaukė verslininkų nepasitenkinimo. Dabar nuostatai tvirtinami iš naujo. Pakeisti jie nedaug – tik mažesnės pinigų sumos įrašytos: už 1 kv. m reklamos Plungės mieste metams – 200 Lt (buvo 400 Lt), rajone – 100 Lt (buvo 200 Lt). Dabar verslininkai gal jau nebepyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas