Pavesinei nugriauti – net 15 tukstanciu litu!

Parašė:  2008-11-21

Nors ir sakoma, kad griauti – tai ne statyti, išgirdus griovimo darbu kaina, ima pirštis mintis, jog nugriauti kartais gali atsieiti brangiau nei pastatyti. To pavyzdys – Plateliu lopšelio-darželio teritorijoje esanti pavesine, kuriai likviduoti numatyta… net 15,5 tukstancio litu suma.

Savivaldybes administracijos Turto valdymo skyrius Vietos ukio ir ekologijos komitetui pateike prašyma pripažinti netinkamu naudoti ir leisti nurašyti bei nugriauti kiemo statini, tiksliau – Plateliu lopšelio-darželio pavesine.
Iš viso Plateliu lopšelio-darželio teritorijoje stovi keturios didžiules murines pavesines. Vasara viena iš ju buvo padegta. Gaisro metu labiausiai nukentejo stogas. Taigi dabar ja reikia arba atstatyti, arba nugriauti. Pasirinktas antrasis variantas – nugriauti, nors pirmasis, ko gero, atsieitu pigiau.
Kodel pavesines nesiimta atstatyti? Todel, kad ji istaigai ir jos aukletiniams nebereikalinga. Anot Turto valdymo skyriaus vedejos Liones Jundulienes, miestelio lopšeli-darželi lanko tik 40 vaiku, taigi keturiu pavesiniu jiems tikrai nereikia.
Vedeja sake apskritai nesuprantanti, kas galejo suprojektuoti ir pastatyti tokias didžiules murines pavesines. Visos jos – trijomis storomis sienomis, su viena iejimo anga, išeinancia i šiaurine puse. „Per lietu vaikai i lauka nevedami, o sauleta diena tokioje pavesineje vaikams turetu buti ir šalta, ir tamsu. Kas jas tokias ir sugalvojo. Mano manymu, pavesines turetu buti nedidukes, lengvu konstrukciju, o ne tokie griozdai“, – kalbejo L. Junduliene.
Taigi pavesine tik vieta užima, kiema užgriozdina. Be to, ji – dar ir apdegusi. Taigi geriausia išeitis – nugriauti. Tam neprieštarauja ir istaigos vadovybe bei darbuotojos. Ko gero, niekas nepyktu, jei ir kitu triju pavesiniu kieme neliktu. Mat jos – lyg koks magnetas, ypac traukiantis miestelio jaunuomene – cia ateinama parukyti, išgerti alaus ar ko stipresnio. „Rytais gana dažnai pavesinese randame tušciu buteliu, nuoruku ir visokio kitokio gerio, kuri turime iškuopti“, – piktinosi viena darželio darbuotoja.
Taciau kol kas griauti žadama tik viena pavesine. Sudarius samata, paaiškejo, jog griovimas atsieis gana brangiai – apie 15 tukst. Lt. Tiek ketinama sumoketi už darba, na, o likutines medžiagos – plytos – atiteks lopšeliui-darželiui, kuris tures pasirupinti ju realizavimu. O kas to darbo imsis? Pasirodo, Savivaldybe skelbs konkursa – kieno iš pasisiuliusiuju salygos bus priimtiniausios, tas ir griaus.
Kodel už nugriovima tokia didžiule suma? Esa tvirto murinio pastato niekas pigiau negriaus. Tokiu teiginiu patiketi sunkoka… Negi neatsirastu žmogaus, kuriam reikalingos plytos? O už jas – isipareigojimas likviduoti statini. Beje, Savivaldybe, turedama 15 tukstanciu litu, planuoja pavesines griovima, o žmogus su tokia suma jau ir statyboms ryžtusi. Toks tat skirtumas tarp valdiško ir privataus pinigo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas