Pernai – 10 bankrutuojančių įmonių, šiemet – jau 19!

Parašė:  2009-07-28

Savivaldybės tarybos nariai vis dažniau domisi, kaip renkami mokesčiai, kaip begyvuoja įmonės, koks nedarbo lygis. Pateikti šios informacijos į Savivaldybės tarybos posėdžius kviečiami Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, Plungės darbo biržos atstovai. Praėjusią savaitę tarybai pateikti pirmojo pusmečio rezultatai. Jie nėra džiuginantys: mokesčių surinkimo planas nevykdomas, nedarbas auga.
Mokesčiai
Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas Vaclovas Dikontas informavo, jog per 6 mėnesius Plungės rajone surinkta 13,8 mln. Lt mokesčių. Per tą patį laikotarpį pernai – 16,7 mln. Lt. Ypač sunku vykdyti gyventojų pajamų mokesčio surinkimo planą. Priežastis – lėtėja ekonomika, mažėja įmonių, dar dirbančiose mažinamas darbuotojų skaičius. Tuo pačiu ir mokesčio mokėtojų mažėja. „Pernai bankrutuojančių įmonių buvo 10, o dabar jų jau 19. Tai yra dvigubai daugiau. Dirbančiųjų skaičius, palyginti su pernai, sumažėjo 1 490 žmonių“, – kalbėjo V. Dikontas.
Tačiau Plungės padėtis dar nėra pati prasčiausia – dar blogiau mokesčiai renkami Telšių rajone.
Nedarbas grėsmingai auga
Plungės darbo biržos atstovės Daivos Šakinienės pateiktais duomenimis, bedarbių gretose šiuo metu yra 2 632 Plungės rajono gyventojai. Nedarbo lygis grėsmingai auga ir jau siekia 9,7 proc. nuo darbingo amžiaus žmonių skaičiaus (Lietuvos vidurkis – 9,3 proc., taigi mes jį jau lenkiame).
Pastaruoju metu kas mėnesį Plungės darbo biržoje vidutiniškai užsiregistruoja po 480 žmonių. Pernai skaičius buvo gerokai mažesnis – iki 200 žmonių. Ypač gausus būrys bedarbių į biržą plūstelėjo šių metų vasarį – net 600. Dabar registruojasi daug Plungės žemės ūkio ir verslo mokyklos bei Žemaitijos kolegijos absolventų.
Pasak D. Šakinienės, nedarbas rajone pradėjo augti dar pernai, kai daug žmonių atleido AB „Linų audiniai“, bankrutavusios AB „Minija“ ir UAB „Delibera“. Dabar į biržą kreipiasi vis daugiau vyriškų profesijų atstovų – merdėjant statybų verslui, darbo netenka statybininkai, apdailininkai, suvirintojai. 1 347 bedarbiams birža moka pašalpas (pernai gaunančiųjų buvo tik 500), na, o laisvų darbo vietų šiuo metu – vos 6.
Eis nemokamų atostogų
Taryba patvirtino merės Elvyros Valerijos Lapukienės atostogų grafiką. Nuo rugpjūčio 3 iki 17 dienos taryba merę išleido kasmetinių mokamų atostogų, vėliau (rugpjūčio 18-28 dienomis) – nemokamų.
Tarybos narys Robertas Endrikas paklausė: „O kur solidarumas? Kiek žinau, ikimokyklinių, papildomojo ugdymo ir kitų įstaigų darbuotojai nemokamai atostogaus 2-3 savaites, o merė – tik kiek ilgiau nei savaitę. Kodėl tokia neteisybė?“ Anot E. V. Lapukienės, nemokamų atostogų trukmę nustato įstaigos vadovas, o dienų skaičius neturi būti visiems vienodas.
Klausimų turėjo ir tarybos narys Jonas Varkalys: „Ar nemokamų ir mokamų atostogų vajus nesutrikdys įstaigų, Savivaldybės administracijos skyrių darbo? Ar nėra taip, kad visi vienu metu atostogautų?“ Merės teigimu, bent jau Savivaldybės administracijoje taip tikrai nėra. Visi iškart atostogauti neišeina, skyriai dirba kaip dirbę.
Liks be kavinukės?
Savivaldybės tarybos posėdžio metu dar kartą aptartas Mykolo Oginskio meno mokyklos kavinukės išlikimo klausimas. Nuspręsta, jog Savivaldybė nebeskirs lėšų kavinukės virėjos etatui išlaikyti, mokykla maitinimo paslaugos nebeteiks. Tam pritarė ir posėdyje dalyvavęs Vyriausybės atstovas Telšių apskrityje Algimantas Čepys. Jo teigimu, tokia veikla – kai, naudodama Savivaldybės biudžeto lėšas, mokykla užsiima mokinių ir pedagogų maitinimu, – neteisėta. Ar tai reiškia, jog kavinės nebeliks? Pasak merės E. V. Lapukienės, kavinukė gal ir liks, tačiau paslaugą teiks jau ne mokykla, o privati įstaiga.
Pasiūlymas imtis meno mokyklos auklėtinių ir darbuotojų maitinimo jau pateiktas VšĮ „Kretingos maistas“, kuri aptarnauja visas rajono bendrojo lavinimo mokyklas. Mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė tokį pat siūlymą yra pateikusi dabartinei kavinukės virėjai. Atsakymų į pasiūlymus kol kas nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas