Pietavo ar puotavo? Štai mįslė!

Parašė:  2020-06-17

Medikai ant pjedestalo – koronaviruso epidemijos metu jiems skirti plojimai skamba visame pasaulyje, tačiau net ir didvyriams reikia laikytis įstatymų, o suklydus – turėti drąsos prisipažinti.
Viešoji įstaiga Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centras išlaikoma biudžeto – mokesčių mokėtojų – lėšomis. Todėl savaime suprantama, kad žmonėms rūpi, kokias paslaugas gauna už sumokėtus mokesčius, kaip savo pareigas atlieka iš biudžeto atlyginimą gaunantys darbuotojai. Gal todėl faktas, kad dalis šios įstaigos darbuotojų darbo laiku sumanė atšvęsti kolegės gimtadienį, neliko nepastebėtas. „Kavinėje „Jūra“ susirinkęs poliklinikos kolektyvas švenčia gimtadienį, o dar tik antra valanda popiet“, – sulaukėme telefono skambučio praėjusį antradienį.
Sunku patikėti, kad epidemijos laikotarpiu medikai leistų sau taip pramogauti – tuo labiau kad net ir pačios medicinos įstaigos dar vis dirba karantino režimu. Tačiau mūsų darbas – ne abejoti, o tikrinti faktus.
Iš karto po skambučio nuvažiavome į kavinę. Jau lauke išgirdome žmonių balsus, sklindančius iš uždaro kambarėlio. Pasibeldę pravėrėme duris: vaišėmis nukrautas stalas, prie jo – sukaktuvininkė ir būrys svečių, tarp jų ir vyr. gydytoja Birutė Kerpienė.
Pasirodžius netikėtai viešniai, balsai nuščiuvo. Prie stalo sėdėjo gražiai pasipuošę medikai, administracijos darbuotojai – nuo vyriausiųjų iki virtuvės darbuotojų.
Trumpa sutrikimo akimirka, ir vyr. gydytoja, kaip ir priklauso įstaigos vadovei, sutiko išeiti ir atsakyti į žurnalistės klausimus.
B. Kerpienės pasirinkta pozicija nustebino: supraskite, jokios šventės nėra. „Buvau posėdyje, užtrukau. Dabar pietauju. Pietauja ir mano darbuotojai“, – žvelgdama tiesiai į akis tvirtino medikė.
Nieko sau pietūs – prie baltų staltiesių su tortu! Negi taip kasdien… Stebino ir darbuotojų draugiškumas – visi padeda vadovei pavalgyti vėlyvus pietus!
Galiausiai B. Kerpienė prisipažino, kad vaišes visiems užsakė gimtadienį švenčianti įstaigos darbuotoja. Pavardės neįvardijo, bet redakcijai jau žinoma, kad kolegoms puotą darbo metu surengė vyr. finansininkė Stanislava Klovienė.
„Aš pietauju, kiti – taip pat. Kai kurioms mergaitėms atostogos, kiti dirba nuotoliniu būdu. Viskas čia gerai. Jeigu yra norinčių gadinti santykius ir kraują, tai jų problema. Mūsų, medikų, darbo grafikas slankus, pietaujame, kai turime laiko. Kartais į rėmus negali įsisprausti ir administracijos darbuotojai, darbo yra daug. Pavalgysime ir skirstysimės“, – šitaip skambėjo B. Kerpienės versija.
„Puotauja ar pietauja – štai mįslė“, – svarstytų garsusis V. Šekspyro herojus Hamletas, nors iš tiesų skirtumas ne toks ir didelis. Esmė – netinkamas laikas. Tik keista, kad vyr. gydytoja B. Kerpienė to nepripažįsta. Jokios problemos medikė neįžvelgė ir tame, kad šventiniuose pietuose, kaip ji pati tvirtino, dalyvavo ir nuotoliniu būdu dirbantys įstaigos darbuotojai.
Sušvelninus karantino sąlygas, nuotoliniu būdu dirba rizikos grupei priklausantys žmonės, tie, kuriems COVID-19 – ypač pavojingas.
Sunku suprasti, kodėl jiems dirbti kolektyve – rizikinga, o pietauti su tais pačiais žmonėmis – nepavojinga? Ir taip tvirtino medikė… Tai gal niekam nereikia laikytis tų apsaugos nuo koronaviruso priemonių?
Pakalbėję su vyr. gydytoja, paskambinome įstaigos steigėjos – Rietavo savivaldybės – valdžiai. Paklausėme mero Antano Černeckio, ar jam yra žinoma apie medikų pasibuvimą kavinėje.
„Medikai švenčia? Iš kur aš galiu žinoti… Kas tokie ten, kavinėje? Ar „pablūdo“ tokiu įtemptu laikotarpiu? Mėginsiu išsiaiškinti“, – reagavo į naujieną Savivaldybės vadovas.
Mums mašinoje besikalbant telefonu su Savivaldybės valdžia iš kavinės kiemo išriedėjo Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro ūkio dalies vedėjo Sauliaus Mikalauskio vairuojamas nuosavas automobilis. Spėjome – pirmiausia išvežami tie, kurie turi būti darbe. Antru reisu kavinę paliko įstaigos vadovė B. Kerpienė.
Fotografas įamžino akimirką. Ir čia neišlaikė ūkvedžio nervai. S. Mikalauskis, sustabdęs savo transporto priemonę, prilėkė prie redakcijos mašinos ir išrėkė: „Neturite teisės fotografuoti mano privataus automobilio!“
Ir ko čia pykti… Užfiksavome faktą, kad vyr. gydytoja iš tiesų tesi savo pažadą – pavalgiusi grįžta į darbą. O nuosavas automobilis mums tikrai daug mažiau įdomus nei jame sėdintys žmonės.
Sulaukėme ir mero A. Černeckio skambučio. Savivaldybės vadovas patikino, kad, susisiekęs su vyr. gydytoja, išsiaiškino situaciją. Ir… persakė tą patį, ką jau buvome girdėję. „Įstaigos vadovė buvo susirinkime ir laiku nepapietavo. Pietų pertrauką vėlesniam laikui nukėlė ne tik ji, bet ir kiti darbuotojai. Pietaudami ir paminėjo gimtadienį… bet juk nieko nėra uždrausta“, – kalbėjo A. Černeckis.
Į mūsų klausimą, ar tiki tuo, kas buvo pasakyta, meras atsakė trumpai: „Man taip buvo paaiškinta.“
Savivaldybės vadovas patikėjo vyr. gydytojos pateiktu pasiaiškinimu, o mes drįstame ir turime teisę abejoti. Savo skaitytojams paliekame galimybę patiems spręsti, kiek tiesos yra atsakingų ir gerbiamų Rietavo valdžios žmonių žodžiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. aaa parašė:

    o butelaiciu nebuvo ant stalo? 😀 „pietaujant“, kad nesusaltu ant silumos paimt…

  2. Xxl parašė:

    Durnas straipsnis. Pietų metu galiu daryti ką noriu. Aišku be alkoholio.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas