Pinigai išleisti, darbai suskaiciuoti

Parašė:  2008-11-18

Šiems metams iš Plunges rajono savivaldybes biudžeto 516 tukst. litu skirta kulturos paveldui tvarkyti. Iš Kulturos paveldo departamento gauta 30 tukst. Lt paramos.
Savivaldybes administracijos Švietimo, kulturos ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistes Vitalinos Šidlauskienes pasiteiravome, kam tos lešos panaudotos, ar atlikti visi numatyti darbai.
– Ir pinigai, ir darbai suskaiciuoti. Turimomis lešomis pasiseke padaryti tikrai nemažai. Kadangi Plunges dvaro sodybos žirgyne pradeti rengti tarptautiniai Mykolo Oginskio festivaliai, butinai reikejo suremontuoti duris, pastato viduje irengti tualetus, sudaryti nors minimalias salygas tokiam renginiui vykti. Tam skirta ir panaudota 90 tukst. 200 litu. Kitamet darbai bus tesiami, jiems tikimasi gauti lešu ir iš Kulturos paveldo departamento. Palyginti su kitais paveldo objektais, daugiausiai – 160 tukst. Lt – teko Plunges bažnycios vidaus remonto darbams testi. Bažnycia tikrai gražeja. Likviduota Plunges Visu Šventuju koplycios stogo avarine bukle: naujai uždengus stoga, i vidu nebeteka lietaus vanduo. Rupestingai ir taupiai atlikti Stalgenu bažnycios stogo, Gegrenu bažnycios vidaus remonto darbai. Tuo ypac rupinosi kunigai Egidijus Jurgelevicius, Gediminas Norvilas.
– Kaip sekasi restauruoti Šateikiu bažnycia?
– Užbaigtas pirmasis pastato išores restauravimo darbu etapas. Tam šiemet skyreme 30 tukst. Lt, gautu iš Kulturos vertybiu paveldo ir 29 tukst. 400 Lt – iš Savivaldybes biudžeto. Dar 20 tukst. Lt Savivaldybes lešu skirta bažnycios vidaus polichrominiams tyrimams atlikti, juos vykdo architekte Neringa Šarkauskaite. Kitamet bus parengtas projektas ir galbut pradetas restauruoti pastato vidus. Darbu apimtis priklausys nuo gautu lešu iš Kulturos paveldo departamento.
– Del kuriu objektu turite daugiausiai rupesciu?
– Del rašytojos Žemaites memorialines sodybos-muziejaus Bukanteje. Nors kasmet pateikiame paraiškas gauti paramos šiam dvareliui remontuoti, iki šiol europiniu fondu pinigai Bukante aplenkia. Pateikeme paraiška ir kitiems metams. Vilties neprarandame. Mažiau negu butina kitiems metams bus skirta Europos Sajungos ir musu valstybes biudžeto lešu testi Plunges dvaro sodybos pritaikymo turizmo reikmems darbus. Ukio ministro isakymu rekomenduojama skirti tik 5 milijonus 400 tukst. Europos Sajungos lešu ir 600 tukst. – iš Lietuvos biudžeto. Kaip buvo numatyta antrajame etape restauruoti pastatus, tiek pinigu nepakaks.
– Kasmet skatiname seniunijas prižiureti ju teritorijoje esamus archeologijos objektus.
– Šiemet tiems darbams seniunijoms išdalinome 15 tukst. litu. Tie pinigai skirti kapinaitems, piliakalniams prižiureti. Ypac puikiai šie paminklai tvarkomi Nausodžio, Kuliu, Plateliu, Babrungo, Žlibinu seniunijose. Patvirtinome savo archeologijos paminklams pažymeti skirta ženkla. Ji jau išskaptavo liaudies meistras Vytas Jaugela. Per Europos paveldo dienu renginius rajone pagerbeme liaudies meistrus kryždirbius, šia tradicija dometis skatiname moksleivius. Europos paveldo dienai surengti Žemaiciu Kalvarijoje šiemet skyreme 2 400 litu. Dometis savo kraštu paskatins ir kitamet žadamas išleisti jau parengtas spausdinti leidinys „Archeologija Plunges rajone“.
– Linkiu sekmes. Aciu už pokalbi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas