Plungė – oficiali stotelė M. K. Čiurlionio kelyje

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-06-03

29 diena ypatinga Plungei. Praėjusių metų rugsėjo 29 dieną Plungės parke buvo atidengtas garsiam mūsų šalies dailininkui ir kompozitoriui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui skirtas paminklas „Sakmė. Karaliai“. O štai trečiadienį, gegužės 29-ąją, šis objektas gavo ir kitą statusą: paminklas buvo įtrauktas į kultūrinės topografijos savaitės „Čiurlionio Lietuva“ maršrutą ir tapo oficialia stotele šios įstabios ir išskirtinės asmenybės gyvenimo kelyje.
Trečiadienis Plungėje visas buvo paskirtas M. K. Čiurlioniui. Šio kūrėjo kelias mūsų mieste pirmiausia įprasmintas ir prisimintas prie minėtojo paminklo parke. Į kelio atidarymą čia rinkosi gražus būrys dailininko ir kompozitoriaus kūrybos gerbėjų.
Garbus svečias M. K. Čiurlionio provaikaitis Lietuvoje žinomas pianistas Rokas Zubovas, sveikindamas susirinkusiuosius, žavėjosi plungiškių noru ir pastangomis išsaugoti M. K. Čiurlionio ir jo kūrybos atminimą. „Šis topografinis kelias svarbus tuo, jog išeinama iš galerijų, vadovėlių, salių į žmones, kad jie galėtų eiti kartu su Čiurlioniu, o eidami pagalvotų, pamąstytų, kas vis dėlto tas Čiurlionis buvo. Čiurlionis pažadina mumyse kūrybinę dvasią, todėl žiūrėdamas į šią skulptūrą, kuri man padarė labai gražų įspūdį, suprantu, kad man vis dėlto gražiausia yra ne kultūros pakartojimas, o jos interpretavimas“, – kalbėjo R. Zubovas.
Trumpu prisiminimu apie M. K. Čiurlionį ir jo paliktus pėdsakus Plungėje pasidalijo ir Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Jis pastebėjo, jog galima tik pasidžiaugti tuo, kad sovietmečiu Plungėje buvo rasta galimybė įamžinti M. K. Čiurlionį: pastatytas koplytstulpis prie namo, kuriame jis gyveno, su labai prasmingais kūrėjo žodžiais: „Aš esu pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai.“
Sveikinimo žodį tarė ir tuo, kad Plungė „įsitraukė į labai reikšmingą ir ypatingą projektą“, džiaugėsi Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle Eigirdienė. „Turime turėti tikslą, kad Čiurlionio kelias taptų ir tarptautinio lygmens, nes šis kūrėjas juk yra žinomas ne tik Europoje, bet, galima sakyti, visame pasaulyje“, – pridūrė ji.
M. K. Čiurlionio kelio atidarymui skirti renginiai vėliau tęsėsi surengiant ekskursinį turą į Kulius, Šateikius, ant Varkalių piliakalnio – vietoves, kurios artimos ir svarbios šios asmenybės gyvenimo Plungės krašte etape.
Po ekskursijos visi buvo laukiami Mykolo Oginskio rūmuose. Čia vyko koncertas, kuriame pasirodė Valstybinis Vilniaus kvartetas, fortepijonu skambino Rokas ir Sonata Zubovai, koncertavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė ir mokiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas