Plungėje – „Vaikiško teatro pavasaris“

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-04-01

Plungės kultūros centras kiekvienais metais plungiškiams ir miesto svečiams dovanoja išskirtinę galimybę paminėti Tarptautinę teatro dieną. Mieste vyksta tikra šventė, turinti nuotaikingą pavadinimą – „Vaikiško teatro pavasaris“. Paprastai porą dienų trunkantis renginys leidžia žiūrovams mėgautis įstabiais vaidinimais, kurie verčia manyti, kad ne vieno jaunųjų aktorių ateityje galbūt laukia didžioji teatro scena.
Tarptautinė teatro diena minima kovo 27-ąją. Plungė duoklę šiai meno sričiai atidavė kiek anksčiau. Jau kovo 21 dienos vakarą kultūros centre įvyko teatro „Saula“ (vadovai Romas ir Sigita Matuliai) paauglių grupės premjera „Mylėk mane, mama“. Spektaklis sulaukė nemažo būrio žiūrovų. „Saulos“ aktorių palaikyti atėjo jų draugai, artimieji, mokytojai ir visi, kuriems matyti jaunuosius plungiškius scenoje visada yra įdomu ir malonu.
Kaip po premjeros pažymėjo Plungės kultūros centro direktorius ir „Saulos“ vadovas R. Matulis, idėją šiam vaidinimui pasiūlė patys vaikai, ir tai yra labai sveikintina. Kartu ieškota režisūrinių sprendimų, kartu apgalvotos visos pasirodymo detalės.
Spektaklis „Mylėk mane, mama“ paremtas jautria tema, kai paliečiami vaikų ir tėvų, paauglių tarpusavio santykiai. Pasakojama apie tris paaugles, gyvenančias kartu su alkoholike motina. Mergaitėms reikia mamos meilės, tačiau motiniški jausmai paskendę alkoholyje. Sunkūs išbandymai. Vaikų globos namai. Namų šilumos ilgesys. Ar galima pačiam paaugliui išspręsti sudėtingas gyvenimo problemas? Jautrią su tragiška atomazga istoriją atskleidė jaunųjų aktorių puikiai įkūnyti veikėjų charakteriai.
Regioninė vaikų teatrų šventė „Vaikiško teatro pavasaris 2019“ tęsėsi ir kitą dieną. Kovo 22-ąją Plungės kultūros centre visą dieną karaliavo jo didenybė Teatras. Spalvingus spektaklius mūsų miestui dovanojo ir patys mažiausieji aktoriai. Scenoje vaidino Plungės lopšelių-darželių „Pasaka“, „Nykštukas“, „Vyturėlis“, „Saulutė“ ir Plungės specialiojo ugdymo centro auklėtiniai. Taip pat inscenizaciją pagal žemaičių pasakas parengė Žemaičių Kalvarijos kultūros centro vaikų teatro „Vyturys“ grupė, vaidino Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos moksleivių teatro būrelis, Plungės Senamiesčio mokyklos dramos studijos „Svajoklis“ nariai. Visus pradžiugino Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ vaikų paruošiamosios grupės spektaklis „Atsargiai, baubai“.
Išskirtinio renginio nepraleido svečiai iš kaimyninės savivaldybės. Rietavo kultūros centro dramos studija „Didžioji T“ suvaidino spektaklį pagal H. K. Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“. Iš uostamiesčio atvykęs Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro teatro būrelis „Teatriukas A“ nustebino pantomimos spektakliu „Pelenė“.
„Vaikiško teatro pavasario“ šeimininkai – „Saulos“ aktoriai. Jiems patikėtas ir finalinis šventės pasirodymas. Kovo 22 dienos vakarą Plungės kultūros centre pristatytas jau trečiasis „sauliečių“ spektaklis. Vaidinimas „Kita mokykla“ buvo skirtas suaugusiesiems. „Scenoje net 26 jauni, talentingi, teatre „Saula“ užaugę ir subrendę aktoriai įtikinamai, jautriai, atvirai ir profesionaliai kalbėjo apie tai, jog nebūtinai reikia laukti, kad atsitiktų kažkas nepataisomai baisaus, jog suvoktum, kad pats gali keisti viską. Jautru, tikra ir įtraukia. Ačiū mūsų vaikams. Jie nerealūs. Mylime juos“, – po spektaklio sakė R. Matulis.
Tapo įprasta, kad po Teatro dienai skirtų vaidinimų „Saula“ atsisveikina su savo absolventais – jiems įteikti „Saulos“ neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas