Plungiškį kaltina sėjant mirtį

Parašė: Gediminas PILAITIS 2020-01-10

„Narkotikų įsigijau sau, jų neplatinau“, – pareiškė prieš Klaipėdos apygardos teismą stojęs 28 metų plungiškis Valdas Čiuželis. Jis kaltinamas dėl nepilnamečio, apsinuodijusio psichotropinėmis medžiagomis, mirties. Kvaišalai galėjo pražudyti ir vieną jo bičiulį. V. Čiuželiui pateikti kaltinimai susiję ir su trijų paauglių sveikatos sutrikdymu. Nustatyta, kad visi jie paragavo tos pačios rūšies narkotikų.
„Lietuvos rytas“
Prieš dvejus metus Berenių kaimo pirtyje per jaunimo vakarėlį, kuriame dalyvavo ir V. Čiuželis, metadonu ir metamfetaminu apsinuodijęs šešiolikmetis staiga pasijuto blogai. Kai jis sukniubo, draugai iškvietė greitąją pagalbą, bet medikai vaikinui jau nebegalėjo padėti – po kelių valandų jis mirė ligoninėje. Tų pačių metų gruodį V. Čiuželis Plungėje, savo tėvų bute, linksminosi su bendraamžiu Kaziu Zaboru, irgi priklausomu nuo narkotikų. Po šio pokylio svečias nepakilo iš lovos.
Iš pradžių manyta, kad K. Zaborą mirtis draugo bute ištiko dėl širdies nepakankamumo, bet vėliau paaiškėjo, jog jis, kaip ir miręs šešiolikmetis, vartojo tokias pat psichotropines medžiagas.
Plungės medikai beveik tuo pat metu kovojo dėl dar šešių metadono ir metamfetamino mišiniu apsinuodijusių paauglių gyvybės.
Narkotikų pirko tik sau?
Anksčiau teistas V. Čiuželis kaltinamas laikęs ir platinęs nepilnamečiams pavojingas medžiagas net po to, kai jo bičiulis K. Zaboras, galimai perdozavęs kvaišalų, atsisveikino su šiuo pasauliu.
Žmogaus psichiką veikiantį metadono ir metamfetamino mišinį narkomanai vadina „gaidžiu“. Pasak jų, toks kvaišalų kokteilis suteikia energijos, bet jo negalima užsigerti alkoholiu.
Klaipėdos apygardos teisme iš dalies prisipažinęs kaltu dėl psichotropinių medžiagų įgijimo ir laikymo V. Čiuželis neigė parūpinęs „gaidžio“. Teisme liudijusi mirusio vaikino motina Daiva ir sesuo Erika tuo netiki. Po tragedijos šešiolikmečio draugai joms kuždėjo, kad kvaišalai Plungėje plūsta iš V. Čiuželio rankų.
„Mes buvome labai artimi, iki šiol negaliu nurimti. Jo draugai Plungėje dabar važinėja automobiliais, o jis guli po žeme“, – teisme raudojo jaunėlį brolį savo bute priglaudusi Erika.
Reikalauja atlyginti žalą
Šešiolikmečio motina Daiva prisiminė, kad tą dieną sūnaus nuotaika buvo permaininga: „Jis nenorėjo važiuoti į pirtį. Dukros bute mes visi dar kartu papietavome. Sūnus prasitarė paskutinį kartą ten vykstąs, paprašė pinigų – daviau keturis eurus cigaretėms.“
Prieš pat vidurnaktį motina bandė mobiliuoju telefonu per feisbuką susisiekti su sūnumi, bet interneto ryšio nebuvo. Kitą dieną iš dukters sužinojo kraupią naujieną – sūnus mirė ligoninėje.
Motina pasakojo, kad vaikinui didelę įtaką darė draugai. Šešiolikmetis su jais ne kartą linksminosi Berenių pirtelėje. Tėvai nežinojo, kuo sūnus ten užsiima, nepastebėjo, kad jis būtų įjunkęs į narkotikus.
Sūnaus netekusi moteris teismui pateikė civilinį ieškinį dėl 30 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo.
Į pirtelę – su kvaišalais
2018 metų lapkričio 10-ąją Berenių (Babrungo seniūnija) kaimo pirtyje linksminosi apie dvidešimt jaunuolių. Tarp jų buvo ir merginų, nepilnamečių.
„Vakarėlio dalyviai iš anksto susimetė po dešimt eurų, kiekvienas dar turėjo atsivežti alkoholio butelį“, – teisme pasakojo V. Čiuželis.
Plungiškis neslėpė iš namų pasiėmęs maždaug pusantro gramo psichotropinių medžiagų savo reikmėms. Pasak jo, tokių kaip jis pirtininkų vakarėlyje buvo ne vienas.
V. Čiuželis sakė pirtyje matęs apsvaigusių nuo kvaišalų jaunuolių: „Aš tada blogai jaučiausi, savųjų nevartojau ir kitiems nesiūliau. Pasiėmiau dėl visa ko, kad turėčiau, jeigu kiltų noras.“
Po pietų gautas pranešimas, kad vienas galimai narkotikų perdozavęs jaunuolis guli be gyvybės ženklų. Atvykę pareigūnai keliolika jaunuolių susodino į autobusą ir nuvežė į policiją.
Teisme dalijosi patirtimi
Įkliuvo ir anksčiau už kvaišalus jau teistas 21 metų plungiškis Mindaugas Skrinskis – per kratą pas jį rasta psichotropinių medžiagų. Vyras tvirtino maišelį su 2,3 gramo balkšvų miltelių įsigijęs iš V. Čiuželio.
Su kvaišalais kišenėje į Berenius atvykęs V. Čiuželis tąkart stebuklingai išvengė nuodugnesnės patikros, net nebuvo įsodintas į autobusą. „Pirtyje buvau palikęs striukę. Nubėgau jos pasiimti, o kai grįžau, autobusas su draugais jau buvo išvažiavęs“, – pasakojo liūdnai pasibaigusio vakarėlio dalyvis.
V. Čiuželis aiškino 5–6 gramus metadono ir metamfetamino mišinio už 50 eurų įsigijęs sau Kaune. Stogdengiu, dirbančiu pagal užsakymus, prisistatęs plungiškis sakė kvaišalus vartodavęs nereguliariai, dažniausiai savaitgaliais.
„Iš gramo miltelių galima sutaisyti tris dozes, kvaišinančias kelias valandas. Juos galima uostyti paskleidus takeliu, vartoti sumaišius su gėrimais. Pardavėjai tikrosios „gaidžio“ receptūros niekam neatskleidžia“, – sukaupta patirtimi teisme dalijosi V. Čiuželis.
Prieš mirtį buvo apkvaišęs
Kvaišalų įgijimu, laikymu ir platinimu nepilnamečiams, sunkiu sveikatos sutrikdymu dėl neatsargumo apkaltintam V. Čiuželiui gresia nelaisvė iki 12 metų.
Teisėsaugininkai nujautė, kad šis vyras vienaip ar kitaip galėjo prisidėti ir prie K. Zaboro, kurio organizme buvo aptikta metadono ir metamfetamino pėdsakų, ūmios mirties.
„Jis buvo atvykęs pas mane – atrodė prastai, nes ilgai girtuokliavo. Nupirkau degtinės butelį, alaus. Gėrėme iki paryčių, o kitą dieną jis mirė“, – draugo gyvenimo saulėlydį prisiminė V. Čiuželis.
Plungės policijai keistoka K. Zaboro mirtis jokių įtarimų nesukėlė. Tik vėliau, pakartotinai patikrinus jo kraujo ir šlapimo mėginius, nustatyta, kad jis vartojo psichotropines medžiagas.
Alkoholio velionio organizme neaptikta, todėl tikėtina, kad ir K. Zaborą ūmi mirtis galėjo ištikti perdozavus pavojingų psichotropinių medžiagų, kurių turėjo V. Čiuželis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas