Plungiškiai išvyksta į misiją Afrikoje!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-10-18

Prisidėti prie taikos palaikymo ir užtikrinti saugią aplinką žmonėms – viena kilniausių karių misijų jų tarnybos laikotarpiu. Šiandien, spalio 16-ąją, į vieną tokių išvyksta ir trys plungiškiai – vyresnieji eiliniai Romas Račkauskas, Laurynas Česnauskis ir Audrius Kumpis. Šie jaunuoliai – Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 303-iosios lengvosios pėstininkų kuopos kariai savanoriai. Jų misijos tikslas – tolimojoje Afrikoje esantis Malis.
Paskutinįkart kariai iš Plungės tarptautinėje misijoje dalyvavo prieš daugiau kaip dešimt metų – 2004-aisiais vykta į Afganistaną. Ir štai vėl atėjo metas, kai tarp išvykstančių taikdarių – mūsiškiai.
Dalyvauti tokioje misijoje – ne tik garbė. „Išsiunčiame pačius geriausius savo vyrus“, – neabejojo KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 303-iosios lengvosios pėstininkų kuopos kuopininkas viršila Darius Anužis, kuriam ir pačiam anksčiau yra tekę dalyvauti panašiose išvykose.
Kol vienas iš jaunųjų karių A. Kumpis derino paskutines detales dėl studijų Vilniuje, prieš pat kelionę suskubome susitikti su kitais dviem kariais – R. Račkausku ir L. Česnauskiu.
R. Račkauskas – plateliškis. 22 metų vaikinas sakė jau nuo pat vaikystės svajojęs apie tarnybą kariuomenėje – juk tai bene kiekvieno berniuko svajonė! O ir tarp pažįstamų pasitaikė tokių, kurie savo pavyzdžiu dar labiau sustiprino apsisprendimą tapti kariu savanoriu. Tad vos tik sulaukęs pilnametystės Romas suskubo įsilieti į jų gretas. Jau ketvirti metai yra savanoris ir, panašu, nemato priežasties, kodėl turėtų pasitraukti iš šios veiklos. Tarnavimas KASP vaikinui nesutrukdė pabaigti statybos inžinerijos studijų kolegijoje.
L. Česnauskis kilęs iš Kadaičių kaimo. 21 metų jaunuolis kariu savanoriu tapo dar besimokydamas dvyliktoje klasėje. Jį tam motyvavo ir puikus pavyzdys šalia – vyresnėlis brolis buvo tapęs savanoriu (šiuo metu jis jau karys profesionalas, beje, irgi vyksta į misiją Malyje – aut. past.). Laurynas pažymėjo, kad į savanorių karių gretas jį pastūmėjo gyvenimas. „Iš pradžių atėjau vadovaudamasis principu, kad tik nepakliūčiau tarp tų šauktinių, bet vėliau pamačiau ir supratau, kad būnant savanoriu galima iš tiesų labai daug nuveikti, išmokti. Atmosfera čia visai kitokia, nei galbūt manoma, – kalbėjo Laurynas. – Šiandien tvirtai galiu pasakyti, kad tapti kariu savanoriu buvo vienas iš geriausių mano gyvenimo pasirinkimų.“
Kaip minėta, vyresnieji eiliniai R. Račkauskas, L. Česnauskis ir A. Kumpis kaip kariai savanoriai išvyksta į pusę metų truksiančią Jungtinių Tautų taikos palaikymo misiją Malyje. Tokia galimybė – iššūkis kiekvienam kariui, tačiau tai kartu įrodo, kad išvykstantysis ir jo gebėjimai buvo įvertinti – misijoje dalyvauja specialiai tam atrinkti kariūnai. „Pavyzdžiui, Laurynas turi vadovavimo sugebėjimų, Romas ir Audrius įgiję kulkosvaidininko specialybę, – tvirtino viršila D. Anužis. – Visi jie labai motyvuoti, patikimi ir savimi pasitikintys vyrai“.
Savanorių iš Plungės kelionė į Afriką šiandien prasidėjo iš Vilniaus oro uosto. Kariai vyks į Kelną, Stambulą, Malio sostinę Bamaką, iš ten pasieks savo atsakomybės Gao rajoną. Karių savanorių misija – taikdariška. Jų tikslas bus palaikyti taiką ir stabilumą šiame regione, teikti humanitarinę pagalbą. „Aišku, rizikos gali būti visada, bet esmė, kad mūsiškiai kartu su kitų šalių – Latvijos, Vokietijos, Portugalijos, Olandijos ir kt. – kariais dalyvauja taikos palaikymo misijoje“, – pasakojo D. Anužis.
Paklausti, ar turi planų ateityje tapti kariais profesionalais, jaunuoliai atsakė, kad visko gali būti. Šiuo metu jiems svarbiausia tinkamai vykdyti savo pareigas misijoje. Tokia galimybė juk ne visiems pasitaiko. „Šių vyrų pavyzdys įrodo, kad turint iniciatyvos ir noro būnant kariu savanoriu galima rasti daug galimybių atrasti save, atsiranda laisvė veikti“, – mano D. Anužis. Jis ir KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 303-iosios lengvosios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Giedrius Šedbaras neabejoja, kad jų kariai savanoriai tinkamai vykdys savo pareigą, o kartu įgis ir neįkainojamos patirties. „Mes, profesionalai, matome, kas ką gali, todėl ne be reikalo pasitikime šiais jaunais mūsų vyrais“, – teigė viršila.
Šiuo metu ir KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 303-ioios lengvosios pėstininkų kuopos gretose yra apie 50 aktyviai veikiančių karių savanorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas