Pradėti dvaro parko tvoros tvarkymo darbai

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2015-07-21

Nuo ankstyvo ryto Rietavo dvaro parkas nemiega. Čia vos prašvitus renkasi sveikos gyvensenos propaguotojai, kurie vaikšto su šiaurietiškosiomis lazdomis, kiti – važinėja dviračiais ar vedžioja savo augintinius. Jau trečia savaitė rietaviškiai parke mato triūsiančius darbininkus, kurie pradėjo ilgai lauktus tvoros restauravimo darbus.
Darbininkai pasakojo, kad jie yra atvykę iš Vilniaus trise. Tačiau darbuojasi penkiese, nes talkina du rietaviškiai. Restauruojamoje tvoros vietoje jau sukaltos pavėsinės, kad atliekamus darbus apsaugotų nuo lietaus ir saulės spindulių.
Pakalbintas meistras sakė, jog stengiasi kuo anksčiau pradėti, kad išnaudotų palankų darbui orą. Planuojamai akmeninei tvorai sutvarkyti gali prireikti apie 15 tonų akmenų. Bus naudojami muziejaus teritorijoje esantys rieduliai, o jei trūks, teks įsigyti.
Vyriškis prisistatė esąs uždarosios akcinės bendrovės „Mažoji restauracija“ darbuotojas. Ši įmonė laimėjo restauravimo darbų konkursą. Iki Mykolinių šventės Rietavo dvaro parkas turėtų sužibėti naujomis spalvomis, lankytojus pasitikti jau atnaujinta tvora.
Kaip patikslino minėtasis darbuotojas, darbai turėtų būti baigti rugpjūčio 31 dieną.
Susisiekę su Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriumi Vytu Rutkausku, sužinojome, kad dėl tvoros tvarkymo architektūrinių sprendinių gali būti neišvengta ginčų. Jam įtarimų kelia vertikalieji tvoros pjūviai.
Pasak Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių teritorinio padalinio vedėjo Antano Eičo, šiemet pradėti Rietavo dvaro sodybos tvoros fragmentų tvarkybos (restauravimo ir remonto) darbai, kurių vertė siekia 42 000 eurų. Visas projektas – didelės apimties. Ši suma sudaro vos 10 proc. Šiais metais planuojama atnaujinti tik tris tvoros fragmentus. Projektą ruošė valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“, darbus atlieka UAB „Mažoji restauracija“.
„Mano nuomone, darbai vyksta sklandžiai. Reikėtų jais džiaugtis, nes skirta solidi suma, kai kitur griūva bažnyčios. Tvorą restauruoja profesionalai. „Mažoji restauracija“ – viena geresnių Lietuvos bendrovių. Kol kas departamentas raštiškų nusiskundimų nėra gavęs“, – tvirtino A. Eičas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Nojus parašė:

    Va ir labai gerai, tvoras reikia tvarkyti, o ne žiūrėti į griuvėsius. Iš tikro svarbu, kad tvoros stulpai būtų gerai sumontuoti, o visa kita lengviau pakeičiama.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas