Prasidejo didysis medžiokles sezonas

Parašė:  2008-10-24

Praejusi savaitgali sugaude medžiokles ragai – prasidejo medžiokliu su varovais sezonas. Daugelyje klubu ir bureliu tai buvo tikros šventes: vyko pasitarimai del saugumo medžiokleje, šaudymo ir kitos varžybos. Ta proga kalbiname musu rajono medžiotoju ir žveju draugijos vadova Zenona Vaištara.

 

– Daug dalyku medžiotojams yra svarbus. Dabar aktuali privacios nuosavybes problema. Medžiotojai turi gero transporto, tad nori privažiuoti kuo arciau medžiokles vietos. O tai ne visada patinka valdos šeimininkui. Nori ar ne, medžiotojai su jais turi rasti bendra kalba. Kitaip savininkas ims ir neleis medžioti jo miške.
Svarbi problema – bebru daroma žala. Ju daug sugaunama, sumedžiojama, bet populiacijos sprogimas – didelis. Del daromos žalos jau skundesi „Tauro“, „Purvaiciu“, „Staneliu“ ir kitu klubu bei bureliu teritorijose esanciu valdu šeimininkai. Medžiotojai privalo susiimti. O jei ne, gali tekti moketi už padaryta žala.
Miesto ir gyvenvieciu teritorijose be Savivaldybes leidimo medžiotojai negali šeimininkauti. Atrodo, kad Plunges rajono savivaldybe šia problema išspres.
Butina aktyviau naikinti plešrunus. Kailiu rinkos nera, jie atpigo, bet medžiotojams privalu sumažinti usuriniu šunu, lapiu ir kitu plešrunu skaiciu. Žiurek, ir kiškeliu padauges, ir pasiutliges neliks.
Taip tai taip, bet Medžiokles istatymas medžioti su prožektoriumi leidžia tik šernus. Apie taip medžiojamus plešrunus nekalbama. Prie šautuvo pridejes prožektoriu, paleidai šuvi i koki plešruna ir padarei nusižengima.
Tai, mano supratimu, visiška kvailyste. Aiškinausi su aplinkosaugininkais – plešrunus medžiojant, prožektoriaus negalima naudoti. Bet istatymas yra istatymas – gali buti nepatenkintas, bet privalai laikytis.
– O kaip praejo medžiokles
tykojant?
– Šernu priguldyta daug. Beveik visi sumedžioti ir stirnu patinai (buvo numatyta 81). Taciau iš numatytu penkiu tauriuju elniu patinu sumedžiotas tik vienas. Galiu papriekaištauti „Kontauciu“ klubo medžiotojams. Šove i du elnius, nerado – ir kas dabar pasakys, koks ju likimas. Neeilinis žveris medžiojamas, tad, prieš paleidžiant šuvi, reikia gerai pagalvoti, ar jis bus taiklus. Truksta atsakomybes.
– Turbut, kaip visada, medžioklese svarbiausia – saugumas.
– Apie tai kalbame prieš kiekviena sezona. Taciau ima ir nutinka beda. Atrodo, kad medžioklese tykojant to neturetu buti. Kartais medžiotojas lipa i nepatikima papuvusi bokšteli. Del to jau yra ir rimtai susižalojusiuju, o kita karta tai gali baigtis ir tragedija.
Medžioklese su varovais tai – dar svarbiau. Paleidžiant šuvi, butina išlaikyti nustatyta kampa. Žveris turi buti gerai matomas. Dabar privalu, kad varovai vilketu liemenes, šauliai ant kepuriu turetu raudonas juostas.
Visiems medžiotojams linkiu gero sezono. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas