Prieš konteinerius sukilo ir gyventojai, ir darželinukų tėvai

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-09-23

Jau ne kartą esame rašę, kad gyventojai nėra patenkinti naujų pusiau požeminių konteinerių aikštelių statybomis. Projektas jau eina į pabaigą, o ginčų dėl jo vis dar netrūksta. Paskutinė „kovų“ arena – aikštelė prie V. Mačernio gatvės 47-ojo namo Plungėje.
Tiesa, šįkart į redakciją kreipėsi ne gyventojai, o lopšelį-darželį „Raudonkepuraitė“ lankančių vaikų tėvai. Skambinusieji piktinosi, kad statytojai visai neatsižvelgia į tai, jog šalia įrengiamos aikštelės, už tvoros, žaidžia vaikai, kuriems, pradėjus konteinerius eksploatuoti, teks uostyti nuo jų sklindantį „aromatą“. Žmonės piktinosi ir tuo, jog apie panosėje atsirasiančius konteinerius jų niekas neinformavo, su jais nederino.
Reikia pastebėti, kad tik pradėjus įrengti pusiau požeminių konteinerių aikšteles susidurta su iššūkiu – ne visose numatytose vietose konteinerius galima įkasti. Kliūtys – inžineriniai tinklai, kai kur – reikalaujami atstumai. Tad vietas teko koreguoti. Kur ir kokio dydžio bus aikštelės, kokie jų techniniai parametrai, kaip atrodys konteineriai, visuomenei viešai buvo pristatyta bene prieš metus. Tiesa, į tokius viešus projekto pristatymus ateina vos vienas kitas žmogus, tad nieko keisto, kad iš projekto vykdytojų ar viešintojų tenka girdėti: „Stebina žmonių neaktyvumas. Kai suvažiuos technika ir pradės kasti, tada sulauksime pasipiktinimo.“
Teisybės dėlei turime pasakyti, kad pusiau požeminių konteinerių aikštelė prie V. Mačernio g. 47-ojo namo iš pradžių nebuvo numatyta. Tačiau, kaip sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistė ekologė Roberta Jakumienė, pakoregavus vietą, viešinimas kaip ir nebuvo reikalingas. O informacija apie tai, kad minimoje vietoje atsiras aikštelė, buvo paskelbta gyvenamųjų namų skelbimų lentose.
Anot specialistės, gyventojams buvo nurodytas ir telefonas, kuriuo jie galėjo išsakyti pastabas. „Sulaukiau dviejų skambučių su pastabomis dėl to, kad planavome nupjauti liepas. Taip pat pastabų dėl to, jog sumažės automobilių stovėjimo vietų“, – pasakojo R. Jakumienė. Liepoms išsaugoti, specialistės žodžiais tariant, nebuvo jokių alternatyvų. O dėl stovėjimo vietų – įrengus naują aikštelę, atsilaisvins senoji, kurią būtų galima išnaudoti automobiliams statyti. „Turiu pasakyti, kad į gyventojų pastabas nebuvo atsižvelgta. Visiems buvo išsiųsti atsakymai su argumentais. Nemanau, kad bus pakeista aikštelės vieta. Ji jau ir taip kraštutinis variantas, pati geriausia iš blogybių“, – kalbėjo specialistė.
Grįžkime prie pačių mažiausiųjų šios situacijos įkaitų – darželinukų. Pasak R. Jakumienės, kaip ir gyventojai, darželis taip pat buvo informuotas apie planuojamas statybas, tada prieštaravimų nesulaukta. Tik „sukilus“ tėvams, palaikydama jų nuomonę, „Raudonkepuraitė“ atsiuntė raštą, kad nesutinka dėl vykstančių statybų.
Jau minėta, kad įrengiant pusiau požeminių konteinerių aikšteles būtina išlaikyti tam tikrus atstumus. Kaip „Plungei“ paaiškino R. Jakumienė, nuo pastatų iki aikštelės turi būti ne mažiau kaip 10 metrų, o nuo gretimo sklypo ribos – ne mažiau kaip metras. Specialistės teigimu, šie atstumai išlaikyti. „Tiesa, nuo vaikų žaidimų aikštelių atstumas neišlaikytas. Bet ir čia turime paaiškinimą: projektuotojai tų statinių dokumentuose nemato, o vadovautis vien tuo, ką mato, negali“, – kalbėjo specialistė.
Panašu, kad ginčas krypsta gyventojų nenaudai, bet R. Jakumienė „Plungei“ užsiminė, jog artimiausiu metu bus vykstama į darželį padiskutuoti dėl situacijos pagerinimo. „Siūlysim pasodinti tujas, kad ta aikštelė nesimatytų. Jei įstaiga pageidaus, galėsime ir žaidimų aikštelių įrenginius toliau perkelti“, – sakė specialistė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas