Prieš teismą stojo narkotikus platinusi ir žudyti ketinusi gauja

Parašė: Parengta pagal portalo www.lrytas.lt inf. 2019-11-11

Veikimas organizuotoje grupėje, ketinimas nužudyti, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas, neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis… Už tokius nusikaltimus prieš Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegiją stojo aštuonis kartus teistas 37 metų plungiškis Vytautas Razmas. Kartu su juo teisiamųjų suole sėdėjo bendrininkai Deividas Navardauskas ir Rolandas Rakštys.
Skaitytojams priminsime, kad praėjusių metų gegužės 9-osios pavakare Plungėje, V. Mačernio gatvėje, šalia parduotuvės „Grūstė“ gyvenančius žmones sukaustė nerimas. Už parduotuvės esanti aikštelė, kurioje stovi V. Mačernio gatvės 8-ojo namo šiukšlių konteineriai, buvo aptverta specialia praeiti draudžiančia STOP juosta. O aptvertoje zonoje dirbo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (KAVPK) Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Jiems talkino Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai, tarp jų – ir Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Raimondas Aponkus su šunimi Jorge. Netruko pasklisti kalbos, kad aptvertoje vietoje ieškota narkotinių medžiagų, aptiktas nemažas jų kiekis, yra suimtųjų. Vėliau paaiškėjo, kad minimoje vietoje buvo sulaikytas nusikalstamos grupuotės vadeiva įvardijamas V. Razmas.
Baigę ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnai informavo, jog Klaipėdos apskrities VPK kriminalistai, bendradarbiaudami su Vokietijos ir Lenkijos teisėsaugininkais, išsiaiškino, kad gauja narkotikus gabeno ir platino labai dideliais kiekiais ne tik Žemaitijoje.
Siūlo galas iki V. Razmo organizuotos gaujos pareigūnus atvedė tikrinant įtarimus, kad kitas plungiškis P. B. platina kvaišalus. Sužinota, kad šiam Plungės gyventojui narkotikus galimai tiekia minėtosios nusikalstamos grupuotės nariai. Atliekant kratas pas kaltinamuosius buvo rasta ginklų, šovinių ir sprogmenų. Be to, esą ketinta susidoroti su narkotikų platinimo „verslu“ užsiimančiu kitu asmeniu Šiauliuose. Kaip paaiškėjo, nužudymui sėbrai ruošėsi atsakingai – nuošalioje vietoje šaudė į taikinius iš rusiško automato „Kalašnikov“. Planus sugriovė nusikalstamą grupuotę demaskavę kriminalistai.
KAVPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos vyresnysis specialistas Stanislovas Jurinas teisme sakė, kad plungiškių gauja buvo stebima dvejus metus: „V. Razmas buvo nusikalstamos grupuotės vadeiva – rengė sueigas, nurodydavo, kur važiuoti, iš ko paimti pinigus. Visi buvo labai atsargūs – bendraudami telefonu kalbėjo narkotikų prekeivių žargonu. V. Razmas naudojosi 20 mobiliųjų telefonų numeriais. Kvaišalus slėpdavo kiemuose stovinčiuose senuose automobiliuose.“
Kad gauja atsidurtų teisiamųjų suole, „padėjo“ R. Rakščio kelionė iš Vokietijos. Keleiviniu autobusu važiavęs vyras lagamine vežė daugiau kaip 15 kilogramų kanapių. Per patikrą Kalvarijos pasienio poste muitininkai kurjerį nutvėrė. Prekės laukę V. Razmas ir D. Navardauskas buvo sulaikyti Plungėje ir Prienų rajone.
Su įkalčiais sulaikytas R. Rakštys pareigūnams atskleidė visas kortas ir papasakojo, kieno paliepimu vyko į Vokietiją, kas aprūpino kelionei reikalingais pinigais, nupirko bilietą.
Į nusikalstamą veiklą esą buvo įsivėlęs dar vienas asmuo – Mindaugas Bekeris. Iš jo V. Razmas galimai skolindavosi dideles pinigų sumas ir ne visada grąžindavo. Šiam vyrui už bendradarbiavimą padedant išaiškinti nusikalstamos grupuotės nusikaltimus suteiktas specialiojo liudytojo statusas. Jis turėtų liudyti teisme.
V. Razmas teisme tikino, kad kriminalistai jį persekiojo be jokio reikalo. Kaltę vertė bendrininkams.
Beje, už plungiškio gaujos demaskavimą šiemet kriminalistai pelnė Metų seklio vardą.
Kitas teismo posėdis – ateinančią savaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas