Prokurorai siekia nubausti nelaimes Alsedžiuose kaltininkus

Parašė:  2008-10-07

Klaipedos apygardos prokuratura Lietuvos Aukšciausiajam Teismui kasacine tvarka apskunde Klaipedos apygardos teismo 2008 m. liepos 10 d. nuosprendi, kuriuo buvo išteisinti ankstesniu Plunges rajono apylinkes teismo nuosprendžiu lygtinemis bausmemis nuteisti vaiku vasaros stovyklos Alsedžiuose vadovai – 32 metu viršininke Jurga Metrikiene bei metais jaunesnis komendantas Kestutis Mockus.

Plunges rajono apylinkes teismas 2008 m. kovo 21 d. nuosprendžiu pripažino, kad del šiu žmoniu kaltes 2005 m. birželio 24 d. nuskendo dvi mergaites, dalyvavusios vaiku vasaros stovykloje Plunges rajone, Alsedžiuose. Pirmosios instancijos teismas del tarnybos pareigu neatlikimo išteisino Telšiu apskrities šauliu rinktines vada 47 m. Jona Žvirbli.
Klaipedos apygardos teismas savo išteisinamuoju nuosprendžiu konstatavo, jog mergaites nuskendo ne del to, kad stovyklos vadovai netinkamai atliko savo pareigas, o del paciu stovyklautoju nedrausmingumo.
Klaipedos apygardos prokuratura, nesutikdama su šiuo teismo sprendimu, apskunde ji kasacine tvarka Lietuvos Aukšciausiajam Teismui. Klaipedos apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vytautas Jurkevicius kasaciniame skunde nurodo, jog apeliacines instancijos teismas netinkamai pritaike baudžiamaji istatyma ir padare esminius baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus.
Mobiliaja vaiku vasaros stovykla 2005 m. birželio 19-25 dienomis Alsedžiuose organizavo Lietuvos šauliu sajungos Telšiu apskrities šauliu rinktine, kuriai vadovavo J. Žvirblis. Jo isakymu J. Metrikiene buvo paskirta stovyklos viršininke, o K. Mockus – komendantu.
2005-uju birželio 24-aja i žygi, kurio metu nuskendo šešiolikmete alsediške Vilma Budreckyte ir devyniolikmete telšiške Viktorija Adackute, stovyklautoju buri išvede tokie patys, tegul ir pilnameciai, stovyklautojai – aštuoniolikmetis ir devyniolikmetis vaikinai. Jie i žygi ejo be vyresniuju vadovu, iš anksto neapžiureje trasos, t. y. tinkamai tam nepasiruoše. Stovyklautoju kelyje pasitaike tvenkinys. Brisdami jo pakrašciu, vaikai priejo i vandeni ivirtusi medi, taciau, užuot ji perlipe, kaip patare ju laikinieji vadovai, nusprende ji apiplaukti ir kai kurie iš ju pradejo skesti. Dvieju mergaiciu stovyklautojams išgelbeti nepavyko.
Kasaciniame skunde teigiama, jog ir stovyklos viršininke J. Metrikiene, ir komendantas K. Mockus, ir Telšiu apskrities šauliu rinktines vadas J. Žvirblis, budami valstybes tarnautojams prilygintais asmenimis, buvo atsakingi už Alsedžiu vaiku vasaros stovyklos stovyklautoju sauguma, todel turejo užtikrinti, kad stovykloje neatsitiktu nelaimingu atsitikimu.
Prokuraturos skunde Lietuvos Aukšciausiojo Teismo prašoma panaikinti Klaipedos apygardos teismo 2008 m. liepos 10 d. nuosprendi ir perduoti byla iš naujo nagrineti apeliacine tvarka.
„Plunges“ inf., parengta pagal Klaipedos apygardos prokuraturos pateikta inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas