Provokacija pasiteisino – žadėtoji technika taip ir nepasirodė

Parašė:  2020-05-28

Įdomiausi dalykai Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje vyksta jam baigiantis, kai tarybos nariai užduoda rūpimus klausimus, iškelia į viešumą visiems svarbias problemas. Daug jų aptarta ir gegužės 14 dieną.
„Būsime išvengę šios bėdos“
Vis dar aktuali situacija, kurioje atsidūrėme dėl COVID-19 epidemijos. Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis praėjusią savaitę pranešė, kad padėtis tiek visoje Lietuvoje, tiek ir Rietavo savivaldybėje gerėja. Saviizoliacijoje dar buvo 13 žmonių (vienas iš jų – Savivaldybės suteiktose patalpose). „Sergančiųjų Rietave nebėra nė vieno. Jeigu nebus naujų atvejų, tikėkimės, kad būsime išvengę šios bėdos“, – džiaugėsi meras.
Domėjosi, kodėl sustojo darbai
Mažumos taryboje atstovas Povilas Batavičius tyčia ar netyčia prabilo eilėmis: „Saulė šviečia, į lauką visus dirbt kviečia, o Jūros pakrantės renatūralizavimo darbai sustojo.“
Meras A. Černeckis bandė paaiškinti kolegai situaciją: „Įmonė atiduoda vertinti objektą Drevernoje. Kol to nepadarė, negali technikos permesti į Rietavą. Savo neskubėjimą jie motyvavo tuo, kad pievų pusė buvo labai drėgna. Dabar jau pradžiūvo. Pirmadienį darbai šiame objekte bus pradėti.“
„Kurį pirmadienį?“ – provokavo P. Batavičius. Ir, kaip vėliau paaiškėjo, ne be reikalo. Atėjo žadėtasis pirmadienis, antradienis… Prabėgo ir visa savaitė, o technika Rietave taip ir nepasirodė…
Tad Savivaldybės vadovui gali tekti dar kartą paspausti rangovus, kad jie kuo skubiau dirbtų prisiimtus darbus.
Kaip tai daryti, merą mokė partijos kolega Albinas Maslauskas: „Dėl Jūros upės krantų tvarkymo projekto – yra sutartis su rangovais, numatyti terminai, jeigu jų nesilaikoma, yra baudos ir kitos drausminimo priemonės.“
P. Batavičiui nerimą kėlė ir tai, kad nejuda projektai, kuriuos numatyta įgyvendinti iš Tikslinių teritorijų vystymo programos lėšų. „Ar projektavimas stringa, ar pirkimai?“ – domėjosi tarybos narys.
Meras paaiškino, kad Rietavo L. Ivinskio gatvės dalies tvarkymo darbai jau nupirkti, o skverelio prie bažnyčios tvarkymo projektavimas iš tiesų stringa. Tam įtakos, pasak Savivaldybės vadovo, turėjo ir karantino apribojimai – nebuvo galimybės susitikti su projektuotojais ir tiesiogiai aptarti iškilusių klausimų.
„Fotoaparatai paruošti, feisbukas laukia naujų nuotraukų“
Rietavo Pamiškės gatvė jau seniai tapo gyventojų diskusijų objektu. Pirmoji nepasitenkinimo banga kilo vos paskelbus, kad joje bus klojamas asfaltas. Dalis rietaviškių buvo įsitikinę, kad gatvė tvarkoma tik todėl, kad namą čia pasistatė meras. Darbams vykstant vėl kilo šurmulys. Šį kartą piktinasi patys Pamiškės gatvės gyventojai, nes, jų nuomone, rangovai darbus atlieka nekokybiškai.
„Kaip jums patinka Pamiškės gatvės asfaltavimo darbai?“ – per tarybos posėdį klausė mero A. Maslauskas. Savivaldybės vadovas nuo komentarų susilaikė. Atsakyti į klausimą teko Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Antanui Aužbikavičiui.
„Darbai nebaigti, sutartis sudaryta trejiems metams. Defektų gali atsirasti ir daugiau, bet, prieš atiduodami vertinti objektą, rangovai viską turės sutvarkyti. Yra techninis prižiūrėtojas, kuris prižiūri darbus“, – kalbėjo valdininkas.
„Pilnas feisbukas nuotraukų, kur užasfaltuoti nuskaldyti borteliai. Įspūdis toks, kad juos žadama taip ir palikti“, – svarstė Jonas Eugenijus Bačinskas.
A. Maslauskas pusiau rimtai, pusiau juokais įspėjo: „Fotoaparatai paruošti, feisbukas laukia naujų fotografijų. Reikėtų skirti daugiau dėmesio šiam objektui.“
Kur gyventojai statys mašinas?
Aikštelėje prie buvusios pieninės, kurioje dabar mašinas laiko šalia esančio daugiabučio namo gyventojai, numatyta įrengti lauko teniso ir krepšinio aikšteles.
„Daugiabučio kiemas nedidelis, automobiliai nebetelpa. Gyventojai nori žinoti, ar įmanoma praplėsti esamą mašinų stovėjimo aikštelę“, – klausė per posėdį Augustas Šlimas.
„Prisimenu, kai buvo rengiami detalusis ir specialieji planai, prašėme leidimo praplėsti esamas ar įrengti naujas automobilių stovėjimo vietas. Teko kovoti už kiekvieną žingsnį. Gal dabar Kultūros vertybių apsaugos departamento pozicija bus pasikeitusi? Šioje teritorijoje vykstant veiklai, teks prašyti leidimo įrengti naujų mašinų stovėjimo vietų. Koreguosime planus, tad priminkite, kad neužmirštumėme įtraukti ir aikštelės prie šio daugiabučio“, – kalbėjo meras A. Černeckis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas