Pusiau požeminių konteinerių aikštelių reikalas pajudėjo

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-07-11

Ketvirtadienį plungiškiai buvo kviečiami į pusiau požeminių konteinerių aikštelių Plungės rajono savivaldybėje statybos projekto viešą aptarimą. Nors buvo tikėtasi didelio visuomenės susidomėjimo, susitikime Savivaldybėje dalyvavo vos poros daugiabučių namų atstovai.
Vietoj pabaigos pradžia
Skaitytojams priminsime, kad kalbos dėl pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo netyla jau seniai. Projektą įgyvendina uždaroji akcinė bendrovė Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC).
Pagal projektą aikštelės turi būti įruoštos liepos pabaigoje, bet… Dėl to TRATC-o vadovai ne kartą buvo kviečiami pasiaiškinti merui Audriui Klišoniui, turėjo išklausyti ir Savivaldybės tarybos narių priekaištus.
Viename iš Savivaldybės tarybos komitetų TRATC-o direktorius Rimantas Adomaitis neslėpė, kad aikštelių įrengimo konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Strefa“ nėra patikima, jau seniai ir labai atsilieka nuo darbų grafiko. Buvo įvardyta ir kita priežastis, stabdanti projektą, – netinkamai parinktos aikštelių vietos. Dėl probleminių vietų darbai negali būti pradėti ir ten, kur jokių trukdžių nekyla.
Sprendimas vis tiek buvo rastas: su rangovu susitarta projektą paskirstyti etapais ir pradėti darbus bent jau tose vietose, kuriose aikštelių įrengimui niekas netrukdo, kol bus suderintos visos vietos. Beje, Plungės rajone atsiras 60 tokių aikštelių: 40 Plungės mieste prie daugiabučių namų ir 20 aikštelių prie kapinių (mieste ir kaimuose – aut. past.).
Taigi ketvirtadienį ir pristatyti 32 pusiau požeminių konteinerių aikštelių projektiniai pasiūlymai.
Projektą rengė UAB „Ginota“, o jį pristatė ir į gyventojų klausimus atsakė projekto dalies vadovas Aivaras Baronas. Jam pagelbėjo Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis ir Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys.
Kaip ir minėta, suprojektuotos 32 pusiau požeminių konteinerių aikštelės, tad nuspręsta, jog apie kiekvieną iš jų atskirai kalbama nebus, išskyrus tas, dėl kurių gyventojai kels klausimus.
„Tikėjomės, kad į viešinimą susirinks daugiau žmonių“, – apgailestavo M. Čiuželis ir T. Jocys. „Kai atvažiuos ekskavatorius ir pradės kasti, tada žmonės sukrus ir pasipils pretenzijos. Visada taip būna“, – jam antrino TRATC-o direktoriaus pavaduotojas Juozas Šlepetis.
Kaip atrodys?
Pradžioje A. Baronas trumpai paaiškino, kad kiekvienoje aikštelėje projektuojami rūšiuojamoms atliekoms skirti pusiau požeminiai konteineriai ir numatoma vieta antžeminiam žaliųjų ir maisto atliekų konteineriui. Mišrių ir komunalinių atliekų konteinerio tūris – 5 kub. m, tokio paties tūrio popieriaus ir plastiko atliekų konteineris, 3 kub. m stiklo konteineris. Kiek ir kokių konteinerių bus aikštelėje, priklauso nuo aptarnaujamos teritorijos dydžio.
Mieste aikštelės bus aptvertos segmentine 170 cm aukščio tvora. Prie kapinių aikštelės nebus aptveriamos. Patekimas į aikštelę – pro kodine spyna rakinamus vartelius. Patys konteineriai bus apvalios formos, antžeminės dalies korpusas iš plauto betono akmenukų. Konteinerio dangčiai pilkos spalvos, skirsis tik įmetimo angos spalvos (mišrioms komunalinėms atliekoms – pilka, plastmasės ir popieriaus – geltona, stiklo – žalia). Žalienų konteineris – metalinis.
Aikštelėje numatytas vieno metro praėjimas, kad į jį lengvai galėtų patekti ir neįgaliojo vežimėliais besinaudojantys asmenys.
Gyventojų pretenzijos
Po šios informacijos su savo pastabomis į projektuotoją ir Savivaldybės administracijos skyrių vadovus kreipėsi atėjusieji gyventojai.
Vienas asmuo domėjosi, kokie turi būti išlaikyti atstumai nuo aikštelės iki sklypo ir gyvenamojo namo. T. Jocys paaiškino, kad mažiausias atstumas nuo aikštelės iki sklypo ribos – vienas metras, o iki gyvenamojo namo langų ir durų mažiausiai turi būti dešimt metrų. Atstumas gali būti mažinamas sklypo ar namo savininkui sutikus.
Aikštelei parinkta vieta nepatenkinti buvo Kalniškių gatvės 30-ojo namo gyventojai. Bendrijos atstovų manymu, vieta nėra tinkama, nes paliktas per mažas atstumas iki bendrijos sklypo ribos. „O kas, jei kokia nelaimė, kaip ugniagesiai pravažiuos?“ – klausė žmonės. Kita pastaba, kad aikštelė numatyta netinkamoje vietoje, – ten nėra šaligatvio, pravažiavimas prastas, tad drėgnuoju metų laiku žmonės iki konteinerių tiesiog negalės prieiti.
Ir M. Čiuželis, ir T. Jocys gyventojus patikino, jog, įrengus aikštelę, Savivaldybė ar seniūnija bus įpareigotos užtikrinti, kad gyventojai aikštelę pasiektų be kliūčių.
Žmonės klausė, kodėl aikštelės negalima įrengti dabartinėje konteinerių stovėjimo vietoje. Atsakymas paprastas: toje vietoje pakloti dujotiekio ir elektros tinklai. O kitos vietos kaip ir nėra.
Tiesa, T. Jocys siūlė alternatyvą – Kalniškių gatvės 30-ojo namo gyventojai gali teikti siūlymą (tam reikia visų sutikimo ir pažado, kad nereikš pretenzijų) įrengti aikštelę bendrijos sklype, nesilaikant nustatytų minimalių atstumų reikalavimų.
Iš pradžių gyventojai lyg ir sutiko, tačiau vėliau suabejojo, nes aikštele naudosis ne tik jų, bet ir kito šalia esančio namo gyventojai. „Kodėl turime aukoti savo sklypą dėl kito namo?“ – svarstė žmonės.
Stoties gatvės 6-ojo namo atstovai vieningai išreiškė pageidavimą atsisakyti aikštelės šalia namo. „Mūsų name vos 12 butų, pusės iš jų gyventojai pro langus matys tik aikštelę“, – kalbėjo šie plungiškiai.
Žinoma, visiems iškart kilo klausimas, o kur jie planuoja dėti savo atliekas. „Nešime prie kito namo“, – trumpai paaiškino žmonės.
Pastangos įtikinti, jog aikštelė tikrai negadins vaizdo (atstumas nuo namo iki jos – apie 30 metrų – aut. past.), rezultato nedavė – gyventojai laikėsi savo. Nepadėjo net pažadas, kad, įrengus aikštelę, Savivaldybė prisidėtų prie jos apželdinimo.
„Aikštelių vietos nebuvo parenkamos principais „noriu – nenoriu“ ar „patinka – nepatinka“, o vadovaujantis įstatymais, reglamentais ir reikalavimais. Jei turite kokių rimtų argumentų, kodėl aikštelės toje vietoje neturi būti, išdėstykite juos raštu“, – į niekur vedančią diskusiją užbaigė T. Jocys.
Aikštelių įrengimo vietos
Projektai parengti šioms aikštelėms prie Plungės daugiabučių gyvenamųjų namų: Dariaus ir Girėno g. 51, 58; Stoties g. 6, 14, 30; Birutės g. 42; A. Vaišvilos g. 21; V. Mačernio g. 49, 8, 39, 27, 11; Gandingos g. 14; A. Jucio g. 28, 41, 42, 22; Kalniškių g. 30.
Prie kapinių mieste ir kaimuose: Pušyno g. 12B, Alsėdžiai; Plungės g. 74, Plateliai; Tylioji g. 3, Gintališkė; Žalioji g. 1A, Stalgėnai; Mokyklos g., Gegrėnai; Barstyčių g. 29, Žemaičių Kalvarija; Kapinių g., Žlibinai; Plungės g. 16B, Kantaučiai; Telšių g., Plungė (3 aikštelės); Beržų g. 23, Jovaišiškė (3 aikštelės).
Kaip sakė kitą dieną po viešinimo procedūros kalbintas J. Šlepetis, dabar rangovas turi parengti šių aikštelių įrengimo techninius projektus, o jau tada galės prasidėti ir statybos. „Tikimės, kad iki šių metų pabaigos viskas bus padaryta“, – sakė jis.
Kad taip tiesiai Dievui į ausį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas