Ragino skelbti konkursus į laisvas skyrių vedėjų pareigas

Parašė:  2019-09-26

Pirmasis Rietavo savivaldybės tarybos posėdis po vasaros atostogų sušauktas rugsėjo 19 dieną. Jame dalyvavo šešiolika iš septyniolikos vietos politikų – posėdį praleido tik Povilas Batavičius.
Skyrė lėšų mokykloms
Vienu iš pirmųjų darbotvarkės klausimų priimtas sprendimas skirti lėšų mokymo įstaigoms: Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai – 460 eurų, Tverų gimnazijai – 90 eurų, Žadvainių pagrindinei mokyklai – 480 eurų, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklai – 50 eurų. Jų paskirtis tikslinė – atsiskaityti su pedagogais, vykdžiusiais brandos egzaminus ir vertinusiais moksleivių žinias.
Garantijos suteikti neskubėjo
Prieš priimdami sprendimą suteikti viešajai įstaigai Rietavo turizmo ir verslo informacijos centrui (TVIC) 60 tūkst. eurų garantiją gauti paskolai dviem projektams įgyvendinti tarybos nariai domėjosi, kokią naudą konkrečiai iš įstaigos vykdomų projektų gauna Savivaldybė.
Vietos politikams priminta, kad iš vieno projekto lėšų miesto seniūnija įsigijo hibridinį automobilį, iš kito – TVIC susipirko įrangą ir atnaujino salę, kuria gali naudotis ir verslininkai, ir Savivaldybės įstaigos.
„Lėšos reikalingos sėkmingai užbaigti projektus, finansuojamus Europos Sąjungos lėšomis. Kai tai bus padaryta, pinigai grįš ir TVIC atsiskaitys su banku“, – paaiškinta abejojantiems.
Sprendimas suteikti garantiją priimtas vienbalsiai.
Kultūros centras turės ūkvedį
Siekiant užtikrinti sklandų darbą Savivaldybės įstaigose, patenkintas Rietavo kultūros centro prašymas įsteigti ūkvedžio pareigybę (0,5 etato), o Rietavo lopšelyje-darželyje 0,5 etato mažinama direktoriaus pavaduotojo pareigybė ir didinama mokytojo padėjėjo pareigybė.
Pritarta partnerystei
Be didelių diskusijų pritarta Rietavo ir Karlshamno (Švedija) savivaldybių partnerystės sutarčiai.
Meras Antanas Černeckis informavo kolegas, kad sutarties pasirašymas vyks rugsėjo 27 dieną Oginskių kultūros istorijos muziejuje, jeigu iki tos datos bus spėta užbaigti remonto darbus. Savivaldybės vadovas kvietė tarybos narius būtinai dalyvauti iškilmingame sutarties pasirašymo akte, po kurio vyks diskusija su Karlshamno tarybos nariais apie bendradarbiavimo sritis.
Meras nusišalino
Prieš priimant sprendimą dėl Rietavo savivaldybės 2019 metų biudžeto padidinimo, meras A. Černeckis paskelbė nusišalinantis nuo balsavimo, nes vienas iš sprendimo punktų liečia jį privačiai. Savivaldybės vadovas kalbėjo apie asignavimų vietinės reikšmės kelių priežiūrai ir plėtrai, konkrečiai Pamiškės gatvei, kurioje iškilo jo šeimos namas, padidinimą 8,1 tūkst. eurų.
„Socdemą“ Alfredą Mockų sudomino, kam tos papildomos lėšos reikalingos – jau pradėtam tvarkyti ruožui užbaigti ar asfaltui tiesti toliau?
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius paaiškino, kad pinigai skirti atsiskaityti už jau atliktus darbus.
Sprendimo projektas Rietavo savivaldybės 2019 metų biudžetą padidinti 57,567 tūkst. Eur priimtas vienbalsiai.
„Pagaliau mano ir seniūnės maldos išgirstos!“
Tarybai nusprendus pritarti projekto „Daugėdų seniūnijos Gudalių gatvės supaprastintas rekonstravimas“ rengimui ir įgyvendinimui, konservatorių atstovė vietos valdžioje daugėdiškė Vilija Razmienė džiaugėsi: „Pagaliau mano ir seniūnės maldos išgirstos!“
Šis sprendimas vilčių suteikė ir politikės partijos kolegai Juozui Barsteigai. „Džiaugiuosi, kad į kaimus ateina šitokie dalykai. Matyt, ateis ir Ežero gatvės Tverų seniūnijoje eilė“, – kalbėjo iš Tverų krašto kilęs J. Barsteiga.
Sukėlė daug abejonių
Kaip prieš tai vykusiame Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje, taip ir tarybos posėdyje, prieš apsisprendžiant, ar paskirti Savivaldybės administracijos direktorių Vytautą Dičiūną projekto „Dalyvaujamo biudžeto (PB) įgalinimas Baltijos jūros regione“ įgyvendinimo vadovu Savivaldybėje, nustatant jam 10 proc. priemoką, kilo nemaža diskusija.
A. Mockus buvo įsitikinęs, kad netikslinga V. Dičiūną skirti projekto vadovu, nes jis ir taip turi pakankamai darbų. „Administracijoje tikrai galima rasti specialistą, sugebėsiantį vadovauti projektui“, – dėstė politikas.
„Tiek projekto vykdytojai, tiek partneriai prašo atsakingu paskirti ką nors iš vadovų. Būna, kad pokalbiai vyksta išvykose, o reikalinga iš karto priimti sprendimus. Paprastas darbuotojas tikrai nesiims atsakomybės nuspręsti už Savivaldybę, o derinti kiekvieną sprendimą būtų per sudėtinga“, – aiškino situaciją meras A. Černeckis.
V. Razmienei pasidomėjus, ar vadovavimas projektui netrukdys tiesioginiam administracijos direktoriaus darbui, paaiškinta, kad kalbama apie veiklą laisvu nuo darbo metu.
J. Barsteiga klausė, kodėl vadovavimo projektui nepavedus vicemerui Jonui Eugenijui Bačinskui. „Norėdami mane paskirti dirbti su projektu, pirmiausia turėtumėte įdarbinti. Aš tai nieko prieš…“ – linksmai į kolegos siūlymą atsakė visuomeniniais pagrindais mero pavaduotoju dirbantis J. E. Bačinskas.
Galiausiai, atsakius į visus politikų klausimus, sprendimas priimtas: penki politikai susilaikė, vienuolika balsavo „už“.
Turėtų pastatyti stendą
Savivaldybės vadovas dar kartą pakvietė tarybos narius į Mykolines. Taip pat ragino kolegas nuspręsti, kurie iš jų spalio 11 dieną nori vykti į „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus Vilniuje.
Ne vieną paklausimą turėjo tarybos nariai.
Viktoras Krajinas stebėjosi, kodėl nėra stendo su informacija apie darbus, vykdomus Jūros upės vagoje: „Kas čia bus padaryta, kada darbų pradžia, kada pabaiga? Ar rangovai neprivalo pastatyti stendo?“
Politikui paaiškinta, kad projektas buvo viešinamas Savivaldybės interneto svetainėje. „Žmonės informacijos ieško tik tada, kai pradedama kasti, bet rangovai turėtų pastatyti stendą“, – patikino meras, pavesdamas A. Aužbikavičiui pasidomėti šiuo reikalu.
J. Barsteiga sakė sunkiai Savivaldybės interneto svetainėje radęs informaciją apie skverelio šalia Rietavo bažnyčios rekonstrukcijos projektą. „Labiausiai nustebino tai, kad Rietave atsirado Anikės skulptūra“, – pastebėjo projektuotojų įveltą klaidą politikas.
A. Aužbikavičius patikino, kad jau yra paprašyta neatitikimą ištaisyti.
Ieško įvairių variantų
„Darbietis“ Augustas Šlimas domėjosi buvusios Žemaitijos kolegijos pastatų likimu.
„Dirbame. Žmonių susidomėjusių yra. Bandome sukurti centrą bent suaugusiesiems, įsukti veiklą, kuri būtų naudinga ne tik Rietavui, bet ir visam regionui. Planų yra visokių, ieškome įvairių variantų. Bet šiandien dar negaliu atsakyti į šį klausimą. Plungės technologijų ir verslo mokykla iš centrinių rūmų išsikėlė. Prašėme jų nors šildymo neišjungti. Jeigu viską užšaldytumėme – nebeatgaivintumėme“, – apgailestavo dėl kolegijos likimo meras.
Skyriai neturi vedėjų
A. Mockus nerimavo dėl to, kad kai kurie administracijos skyriai dirba iki šiol be vedėjų. „Kaip bus formuojamas Savivaldybės biudžetas, jeigu Finansų skyrius neturi vedėjo? Ar nereikėtų administracijos direktorių įpareigoti skelbti konkursus ir leisti žmonėms užimti laisvas vietas?“ –
klausė politikas.
„Yra specialistė, einanti pareigas, tad jokių problemų nekyla. Gana normaliai dirba. Išlaikyti du žmones ar mokyti naują, o atleisti žinantį dirbant su finansais būtų neprotinga. Šiais metais dirbkime taip, kitąmet galime pagalvoti apie permainas. Dvidešimt metų sugebėjome pasirūpinti finansais, manau, ir toliau sugebėsime“, – užtikrino kolegą meras A. Černeckis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Aldona Bružienė parašė:

    mielai pasidalinsiu čia savo liudijimu. Mano vardas Aldona Bružienė. Aš esu tauragiškis, Tauragės apskritis, Lietuva. Aš susituokiau su savo vyru maždaug prieš dvejus metus, kai namie kyla problemų, kai jis nustoja miegoti ant tos pačios lovos, kovoja dėl smulkmenų, jis visada grįžta namo vėlai vakare, per daug geria ir miega su kitomis moterimis aš niekada gyvenime nemyliu jokio vyro, išskyrus jį. jis yra mano vaiko tėvas ir nenoriu jo prarasti, nes mes kartu taip sunkiai dirbome, kad taptume tokiais, kokie esame šiandien. Prieš kelias savaites jis dabar nusprendė gyventi man ir vaikui, būti vienišai motinai gali būti sunku. kartais ir todėl neturiu į ką kreiptis ir man buvo širdis sudaužyta. Aš paskambinau mamai ir paaiškinau jai viską, mama papasakojo man apie „Mozeba“, kaip jis padėjo jai išspręsti tarp jos ir mano tėčio kilusią problemą. jie buvo vieni su kitais visus šiuos metus ir tai buvo tarsi stebuklas, kaip jie sugrįžo vienas į kitą. buvau nukreiptas į „Mozeba“ ir aš jam viską paaiškinu, todėl jis pažada man nesijaudinti, kad jis pasakys burtą ir privers viską sugrįžti prie to, kaip mes vėl taip įsimylėjome ir kad mano moterį valdė kita dvasia vyras pasakė man, kad mano problema bus išspręsta per dvi dienas, jei tikiu, kad pasakiau gerai, todėl jis man parašė burtą ir po dviejų dienų mano meilė grįžo prašydama man atleisti, kad dabar esu tokia laiminga. todėl nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi su kiekviena įstaiga, kuri turi tokią problemą, susisiekti su puikia rašytoja „mozeba“ jo el. pašto adresu mozebaspelltemple@gmail.com arba susisiekti su juo +2348144480786, ačiū, kad praleidote laiką su manimi

  2. hi parašė:

    gerų darbo vietų, Londone, susisiekite su mumis WHATSAPP +447436394748

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas