Rangovas dėjo į kojas?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2019-10-28

„Numirėliai neatsikelia. Ta įmonė jau beveik bankrutavusi. Taip sakau, nes pats reikalų turėjau, todėl laikas skaičiuoti galus ir galvoti apie naują viešąjį pirkimą. Beviltiška tikėtis, kad rangovas dar sugrįš ir kažką padarys“, – tokią liūdną perspektyvą Plungės rajono savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto narys Robertas Endrikas pranašavo uždarajai akcinei bendrovei „R2K grupė“ iš Klaipėdos. Savivaldybės administracija šią firmą yra nusamdžiusi pastatui, esančiam Alsėdžiuose, Telšių g. 3, rekonstruoti ir pritaikyti bendruomenės poreikiams.
Šią savaitę vykusiuose Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose daug dėmesio skirta Alsėdžiuose esančio pastato rekonstrukcijos antrajam etapui, tačiau užsiminta ir apie tai, kad daugiau nei prieš dvi savaites įstrigo pirmasis etapas. Priežastis – rangovas, kuris nuo spalio 7 dienos objekte nebevykdo jokių darbų.
Kaip sakė Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė, su UAB „R2K grupė“ pasirašytos sutarties vertė – 475 554 eurai. Kiek mažiau nei pusę šios sumos – 190 tūkst. eurų – sudaro subsidija, t. y. Europos Sąjungos ir valstybės paramos lėšos.
Savivaldybės administracijos skelbtą konkursą laimėjusi įmonė už šią sumą turėjo rekonstruoti dviaukštį pastatą ir pritaikyti jį bendruomenės poreikiams. Sutarties pabaigos data – gruodžio 9-oji. Taigi liko vos pusantro mėnesio, o darbų šiuo metu atlikta tik už 192 tūkst. eurų. Įstrigusiųjų vertė – 283,5 tūkst. eurų.
Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Ž. Piepalienė teigė, kad darbus atliekančiai bendrovei išsiųsti grasinamieji raštai ir laukiama jų atsakymo. „Yra terminai, ir mes nieko negalime paskubinti. Laukiame atsakymo. Ir nežinia, ar sulauksime. Jei iki nustatyto termino įmonė nesureaguos, skelbsime naują viešąjį pirkimą, ieškosime kito rangovo ir pasirašysime naują sutartį“, – kalbėjo skyriaus vedėja. Jei sureaguos – dar yra galimybė trims mėnesiams pratęsti sutartį, o per tą laiką bendrovė gal ir spėtų susisukti.
Nors komiteto narys R. Endrikas ragino į „R2K grupę“ nebedėti vilčių ir nieko nebelaukiant skelbti naują pirkimą, Ž. Piepalienė akcentavo, kad yra terminai, kurių pažeisti nevalia. Data, iki kurios laukiama rangovo atsakymo, – spalio 25-oji, t. y. šiandien. Jei iki vakaro reakcijos į grasinamąjį raštą nesulauks, pradės sutarties nutraukimo procedūras.
Panašiai kalbėjo ir Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė. Jos tvirtinimu, nuo spalio 7-osios objekte nebėra jokio judesio. „R2K grupė“ iš objekto dingo nieko apie tai neinformavusi. Darbams įstrigus, ne kartą bandyta skambinti bendrovės vadovui Tomui Kurliui, deja, jis į skambučius neatsako. „Raštai išsiųsti, laukiame atsakymo“, – minėjo seniūnė.
O gal firma bankrutuoja ir nebėra čia ko delsti? „Gal ir taip, bet šito teigti negalėčiau, nes neturiu apie tai informacijos. Matome tik tiek, kad jie pas mus nebedirba. Darbuotojai, kurių dalis – ukrainiečiai, buvo apgyvendinti Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos bendrabutyje, deja, jų ten nebėra“, – pasakojo D. Repšienė.
Ar su darbuotojais atsiskaityta, ar už bendrabutį sumokėta? Į šiuos klausimus seniūnė atsakyti negalėjo. Jei tikėsime kalbomis, objekte dirbę darbuotojai, kaip sakoma, liko ant ledo. Ir tai visai tikėtina, nes, www.rekvizitai.lt duomenimis, spalio 21 dieną įmonė „Sodrai“ buvo skolinga 7 467 eurus.
Alsėdžių gimnazijos laikinasis vadovas Regimantas Kavaliauskas patvirtino, kad „R2K grupė“ savo darbuotojams nuomojo mokyklos bendrabučio patalpas. Nuo pavasario čia nuolat gyveno 10–13 žmonių, o apie spalio 10-ąją jų neliko. Dingo su visa manta, taigi panašu, kad nebepasirodys. „Iš pradžių bendrovė už kambarius, kuriuose gyveno ukrainiečių tautybės darbuotojai, sąžiningai atsiskaitydavo, o pastaruoju metu mokėjimai strigo. Tad liko nemaža skola“, – neslėpė gimnazijos vadovas.
Beje, jau po to, kai straipsnis buvo parengtas spaudai, sužinojome, kad spalio 30-ąją Klaipėdos apygardos teismas spręs, ar „R2K grupei“ kelti bankroto bylą. Taigi tikimybė, kad ši įmonė dar pasirodys Alsėdžiuose, – nulinė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas