Renginių pynėje – Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventė

Parašė:  2015-06-26

Šeštadienį, netrukus po vidurdienio, šimtai plungiškių traukė į Babrungo slėnį, kur vyko iškilmingas Plungės miesto šventės atidarymas, o kartu – ir įspūdingo masto bei grožio respublikinis renginys – Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventės „Mano žemė“ šokių diena. Jos pradžioje ir baigiamajam šokiui į Babrungo slėnio aikštelę sulėkė daugiau nei 700 tautiniais drabužiais pasipuošusių vaikų ir jaunuolių.
Pačioje šventės pradžioje renginio vedėjai į aikštelę kvietė visus Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventėje dalyvaujančius kolektyvus: priešais žiūrovus stojo mažieji ir jau gerokai ūgtelėję šokėjai iš Plungės, Vilniaus, Vilkaviškio, Šiaulių, Radviliškio, Šilutės, Joniškio, Akmenės, Kalvarijos, Mažeikių, Kretingos. Žodžiu, kone iš visos Lietuvos. Plungei šventėje atstovavo vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Mažasis suvartukas“, kurios meno vadovė – Ilona Baltikauskaitė, choreografė – Justė Pultanavičiūtė.
Aikštelėje sustojus septyniems šimtams vaikų ir jaunuolių, sveikinimo žodžiui pakviestas Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Sveikinimų plungiškiams ir šventės „Mano žemė“ dalyviams negailėjo ir Seimo nariai Jurgis Razma bei Vytautas Gapšys bei buvęs plungiškis, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus.
Po oficialiosios dalies ilgiau nei valandą Babrungo slėnyje trypė tautinių šokių atlikėjai. Šventę vedė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, kuris į Žemę atklydusį Mažąjį princąvedė per žvaigždėtą dangų, rodė paukščių skrydžius, kartu klajojo po žalius Lietuvos miškus, kol pagaliau pasiekė banguojančią Baltijos jūrą. Na, o pabaigai visi kolektyvai, sukdami ratus, sušoko smagią 700 šokėjų „Linksmapolkę“.
Nutilus paskutiniojo šokio akordams, į aikštės vidurį buvo kviečiama Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventės Plungėje kūrybinė grupė. Šokėjai sveikino ir gėlėmis apdovanojo šventės vadovę ir vyriausiąją baletmeisterę I. Baltikauskaitę, šventės režisierius, teatro „Saula“ vadovus Sigitą ir Romą Matulius, 2016 metų Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventės šokių dienos meno vadovę Živilę Adomaitienę, vyriausiąjį baletmeisterį, Klaipėdos universiteto profesorių dr. Vidmantą Mačiulskį, choreografes Ritą Kurpeikytę, Olgą Gross, Ramunę Zelbienę ir kitus.
Dar vienas įspūdingas šventės finalo akcentas – balionų skrydis į dangų. Mat dar prieš šventę plungiškių prašyta į atidarymo koncertą atsinešti heliu užpildytų spalvingų balionų. Ištarus skaičius „vienas, du, trys“, šimtai balionų vienu ypu pakilo padangėn. Džiaugdamiesi puikiu reginiu, ir šventės dalyviai, ir žiūrovai plojo ir šaukė „valio!“ Na, o šokėjai skirstytis neskubėjo. Net ir po atsisveikinimo žodžių, kolektyvai suko aikštėje ratelius, glėbesčiavo ir į orą mėtė savo vadovus…
Po šventės kalbintas Plungės kultūros centro direktorius R. Matulis sakė, jog plungiškiai turėjo išskirtinę progą išvysti kitąmet – 2016-ųjų vasarą – Vilniuje vyksiančios Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventės „Mano žemė“ šokių dienos repertuarą. Šią šventę mūsų mieste Plungės kultūros centras organizavo kartu su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų mokykla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas