Rietave – ministras Linas Kukuraitis

Parašė: Rietavo savivaldybės inf. 2020-02-14

Vasario 7-osios popietę Rietavo savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su specialistais.
Ministerijos vadovas kalbėjo apie tai, kad nuo šių metų įsigaliojo sprendimai, kurie gali būti aktualūs negalią turintiems vaikams, dirbantiems ar pensinio amžiaus žmonėms: padidėjo kai kurios išmokos, keičiasi įdarbinimo rėmimo tvarka ir reikalavimai socialinėms įmonėms. Daugėja ir asmeninės pagalbos – plečiamos asmeninio asistento paslaugos, daugėja individualios pagalbos įsidarbinant ir dirbant. Svečias informavo ir apie pokyčius nustatant darbingumą, neįgaliųjų adaptacijos visuomenėje ir darbo rinkoje būtinumą. Kitas svarbus klausimas, anot jo, slaugos ir globos sujungimas – tai sąlygoja visuomenės senėjimas ir didėjantis tokių paslaugų poreikis.
L. Kukuraitis teigė, kad labai svarbus Socialinių paslaugų įstatymo keitimas, akredituojant vaikų dienos ir krizių centrus. „Tokios permainos, – sakė ministras, – būtų nemažas palengvinimas savivaldai, nes akredituotas paslaugas bus galima tiesiogiai finansuoti, be jokių konkursų ar projektų.“
Susitikime kalbėta ir apie globėjų paieškas, per mažą psichiatrų, psichologų pagalbą, kitas aktualias šiandienos problemas.
Savo nuomonę aptariamais klausimais išsakė meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė, administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Dainora Batavičienė, Rietavo socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Stončiuvienė, jaunimo koordinatorius Egidijus Gricius ir kiti susitikimo dalyviai.
Vėliau L. Kukuraitis apžiūrėjo trumpalaikės socialinės globos grupės patalpas ir butą, skirtą laikinajai vaiko priežiūrai. Ministras šiuos būstus įvertino teigiamai ir pasidžiaugė, kad Socialinių paslaugų centras galės teikti visas pažeidžiamoms šeimoms reikalingas paslaugas.
Vakarop ministras užsuko į Rietavo parapijos senelių globos namus, kur, dideliam šių namų gyventojų džiaugsmui, šiltai su jais bendravo, aptarė jiems rūpimus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas